Gå til hovedindhold

Shimano Rotor 160mm Center Lock Sm-rt64 W/ Lock Ring - Cykel bremseskive

ShimanoHovedtelefonerEAN: 4550170514648
Pris fra 141 krtil 249 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 108 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Shimano Rotor 160mm Center Lock Sm-rt64 W/ Lock Ring - Cykel bremseskive og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 141 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Stabdžių diskas Shimano SLX SM-RT64 160mm C-Lock
141 kr
Til butik
Stabdžių diskas Shimano SLX SM-RT64 160mm C-Lock billede

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Bremser
Farve: 4
Artikel nr.: ESMRT64SEC
EAN: 4550170514648
Varenr.: 7537661
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Rotor 160mm Center Lock Sm-rt64 W/ Lock Ring - Cykel bremseskive
-1%164,95 kr
Før 165,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Rotor 160mm Center Lock Sm-rt64 W/ Lock Ring - Cykel bremseskive
-1%164,95 kr
Før 165,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano Deore - Rotor for skivebremser 160mm til center lock
169 kr
Til butik
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Shimano SM-RT64 160mm Centerlock Bremseskive
189 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Rotor 160mm Center Lock
249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Rotor 160mm Center Lock Sm-rt64 W/ Lock Ring - Cykel bremseskive koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Rotor 160mm Center Lock Sm-rt64 W/ Lock Ring - Cykel bremseskive koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK141 kr180 krKøb
2MAXiPRO164,95 kr164,95 krKøb
3Bikepack.dk164,95 kr164,95 krKøb
4Cykelpartner.dk169 kr169 krKøb
5Dania Bikes189 kr189 krKøb
6Cykelexperten.dk249 kr249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Rotor 160mm Center Lock Sm-rt64 W/ Lock Ring - Cykel bremseskive

PriceData har fulgt prisen på Shimano Rotor 160mm Center Lock Sm-rt64 W/ Lock Ring - Cykel bremseskive i 184 dage. Laveste pris i perioden er 141 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 189 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 162 kr.

Den nuværende pris på 141 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 25% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Shimano Rotor 160mm Center Lock Sm-rt64 W/ Lock Ring - Cykel bremseskive. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Shimano Rotor 160mm Center Lock Sm-rt64 W/ Lock Ring - Cykel bremseskive de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026141 kr23,95 kr (15%)
20. maj 2026164,95 kr4,05 kr (2%)
18. maj 2026169 kr27 kr (19%)
15. maj 2026142 kr17 kr (11%)
14. maj 2026159 kr10 kr (6%)
10. maj 2026169 kr20 kr (11%)
8. maj 2026189 kr20 kr (12%)
5. maj 2026169 kr20 kr (11%)
4. maj 2026189 kr20 kr (12%)
29. apr. 2026169 kr3,05 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret