Gå til hovedindhold

Shimano - Kæde til 6/7 og 8 gears kassette - 116 led - HG-71

ShimanoKæderEAN: 4524667856771
Pris fra 149 krtil 172,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 23,95 kr (14% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Shimano - Kæde til 6/7 og 8 gears kassette - 116 led - HG-71 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Shimano 116 Led CN-HG71 6/7/8-Speed Kæde
-35%149 kr
Før 229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Shimano 116 Led CN-HG71 6/7/8-Speed Kæde billede

Produktspecifikationer

Kategori: Shimano
EAN: 4524667856771
Varenr.: 45938
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano - Kæde til 6/7 og 8 gears kassette - 116 led - HG-71
159 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CN-HG71
160 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CN-HG71, Cykelkæde, Mountainbike, Sort
167 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kæde 6/7/8sp 116l 116 Led, 6/7/8-sp - Cykelkæde
-1%172,95 kr
Før 174 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kæde 6/7/8sp 116l 116 Led, 6/7/8-sp - Cykelkæde
-1%172,95 kr
Før 174 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano - Kæde til 6/7 og 8 gears kassette - 116 led - HG-71 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano - Kæde til 6/7 og 8 gears kassette - 116 led - HG-71 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dania Bikes149 kr149 krKøb
2Cykelpartner.dk159 kr159 krKøb
3Proshop DK160 kr199 krKøb
4CS MEGASTORE DK167 kr206 krKøb
5MAXiPRO172,95 kr172,95 krKøb
6Bikepack.dk172,95 kr172,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano - Kæde til 6/7 og 8 gears kassette - 116 led - HG-71

PriceData har fulgt prisen på Shimano - Kæde til 6/7 og 8 gears kassette - 116 led - HG-71 i 127 dage. Laveste pris i perioden er 149 kr (registreret d. 26. januar 2026), højeste er 174 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 155 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Shimano - Kæde til 6/7 og 8 gears kassette - 116 led - HG-71. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Shimano - Kæde til 6/7 og 8 gears kassette - 116 led - HG-71 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026149 kr9 kr (6%)
18. maj 2026158 kr9 kr (6%)
14. maj 2026149 kr10 kr (6%)
13. maj 2026159 kr10 kr (7%)
7. maj 2026149 kr10 kr (6%)
6. maj 2026159 kr10 kr (7%)
21. apr. 2026149 kr10 kr (6%)
20. apr. 2026159 kr10 kr (7%)
16. apr. 2026149 kr9 kr (6%)
15. apr. 2026158 kr9 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret