Gå til hovedindhold

Shimano Kassette 8sp 11-32 Cs-hg31-8 Altus - Cykel kassette

ShimanoHovedtelefonerEAN: 4524667675587
Pris fra 117 krtil 179 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 62 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Shimano Kassette 8sp 11-32 Cs-hg31-8 Altus - Cykel kassette og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 117 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano Altus - Kassette 8 gear 11-32 tands - HG31
117 kr
Til butik
Shimano Altus - Kassette 8 gear 11-32 tands - HG31 billede

Produktinformation

Type CS-HG31. Shimano Altus 8 gears kassette med tand kombination fra 11 tænder og op til 30/34 tænder. AnvendelseKassette til mountain...

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Kassetter
EAN: 4524667675587
Varenr.: 4524667675587
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Galinis žvaigždžių blokas Shimano HG31 11-32 8g
122 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kassette 8sp 11-32 Cs-hg31-8 Altus - Cykel kassette
-1%130,95 kr
Før 131,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kassette 8sp 11-32 Cs-hg31-8 Altus - Cykel kassette
-1%130,95 kr
Før 131,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Shimano CS-HG31 8-speed Kassette
179 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Kassette 8sp 11-32 - CS-HG31-8 Altus
179 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 8sp 11-32 Cs-hg31-8 Altus - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Kassette 8sp 11-32 Cs-hg31-8 Altus - Cykel kassette koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk117 kr117 krKøb
2CS MEGASTORE DK122 kr161 krKøb
3MAXiPRO130,95 kr130,95 krKøb
4Bikepack.dk130,95 kr130,95 krKøb
5Dania Bikes179 kr179 krKøb
6Cykelexperten.dk179 kr179 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Kassette 8sp 11-32 Cs-hg31-8 Altus - Cykel kassette

PriceData har fulgt prisen på Shimano Kassette 8sp 11-32 Cs-hg31-8 Altus - Cykel kassette i 184 dage. Laveste pris i perioden er 116,95 kr (registreret d. 16. februar 2026), højeste er 131 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 126 kr.

Den nuværende pris på 117 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Shimano Kassette 8sp 11-32 Cs-hg31-8 Altus - Cykel kassette. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Shimano Kassette 8sp 11-32 Cs-hg31-8 Altus - Cykel kassette de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026117 kr9 kr (7%)
19. maj 2026126 kr9 kr (8%)
17. maj 2026117 kr1 kr (1%)
16. maj 2026118 kr1 kr (1%)
15. maj 2026119 kr1 kr (1%)
14. maj 2026120 kr6 kr (5%)
10. maj 2026126 kr4 kr (3%)
8. maj 2026130 kr4 kr (3%)
5. maj 2026126 kr4 kr (3%)
4. maj 2026130 kr4 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret