Gå til hovedindhold

Shimano CN-E8000 HG-X11 Speed E-Bike Design 126 led Quick-Link Kæde

ShimanoKæderEAN: 4524667341413
Pris fra 323 krtil 439 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 116 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 321 kr 20. maj

Sammenlign priser på Shimano CN-E8000 HG-X11 Speed E-Bike Design 126 led Quick-Link Kæde og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 323 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CN-E8000-11
323 kr
Til butik
Shimano CN-E8000-11 billede

Produktinformation

Shimano CN-E8000-11 Cykelkæde

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Sport Fitness
Artikel nr.: ICNE800011138Q
EAN: 4524667341413
Varenr.: 3413926
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shimano CN-E8000-11, Cykelkæde, Mountainbike, Stål, Grå, 257 g
333 kr
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano E-Bike Kæde - 11 gears - CN-E8000 - 138 led - HG-11
359 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Kæde 11sp 138l Cn-e8000 11-speed - Cykelkæde
360 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Kæde 11sp 138l Cn-e8000 11-speed - Cykelkæde
360 kr
Til butik
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Shimano CN-E8000 HG-X11 Speed E-Bike Design 126 led Quick-Link Kæde
419 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Kæde 138 links - CN-E8000 11 Speed
439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano CN-E8000 HG-X11 Speed E-Bike Design 126 led Quick-Link Kæde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano CN-E8000 HG-X11 Speed E-Bike Design 126 led Quick-Link Kæde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK323 kr362 krKøb
2CS MEGASTORE DK333 kr372 krKøb
3Cykelpartner.dk359 kr359 krKøb
4MAXiPRO360 kr360 krKøb
5Bikepack.dk360 kr360 krKøb
6Dania Bikes419 kr419 krKøb
7Cykelexperten.dk439 kr439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano CN-E8000 HG-X11 Speed E-Bike Design 126 led Quick-Link Kæde

PriceData har fulgt prisen på Shimano CN-E8000 HG-X11 Speed E-Bike Design 126 led Quick-Link Kæde i 183 dage. Laveste pris i perioden er 321 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 360 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 333 kr.

Den nuværende pris på 323 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Shimano CN-E8000 HG-X11 Speed E-Bike Design 126 led Quick-Link Kæde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Shimano CN-E8000 HG-X11 Speed E-Bike Design 126 led Quick-Link Kæde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026323 kr2 kr (1%)
20. maj 2026321 kr1 kr (0%)
19. maj 2026322 kr1 kr (0%)
15. maj 2026321 kr1 kr (0%)
10. maj 2026322 kr1 kr (0%)
8. maj 2026323 kr1 kr (0%)
5. maj 2026322 kr1 kr (0%)
4. maj 2026323 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026322 kr38 kr (11%)
23. apr. 2026360 kr38 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret