Gå til hovedindhold

Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm - Cykel bagskifter

ShimanoHovedtelefonerEAN: 4524667920007
Pris fra 538 krtil 638,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 100,95 kr (16% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm - Cykel bagskifter og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 538 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Shimano Bagskifter XT M8000 Shadow+ 11-sp Sort Lang Arm
-30%538 kr
Før 769 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Shimano Bagskifter XT M8000 Shadow+ 11-sp Sort Lang Arm billede

Produktinformation

Shimano bagskifter - IRDM8000SGS

Produktspecifikationer

Mærke: Shimano
Kategori: Bagskifter
EAN: 4524667920007
Varenr.: IRDM8000SGS
Gå til Dania Bikes
TrustScore 5 ud af 54,8
Shimano Deore XT RD-M8000-SGS 11 Speed Lang Arm Bagskifter
-16%548 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Shimano XT Shadow RD+ Bagskifter RD-M8000-SGS - 11 gear Sort
577 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm - Cykel bagskifter
638,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm - Cykel bagskifter
638,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm - Cykel bagskifter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm - Cykel bagskifter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk538 kr538 krKøb
2Dania Bikes548 kr548 krKøb
3Cykelpartner.dk577 kr577 krKøb
4MAXiPRO638,95 kr638,95 krKøb
5Bikepack.dk638,95 kr638,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm - Cykel bagskifter

PriceData har fulgt prisen på Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm - Cykel bagskifter i 185 dage. Laveste pris i perioden er 538 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 569 kr.

Den nuværende pris på 538 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm - Cykel bagskifter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Shimano Bagskifter 11-sp Sgs 11-sp Sort Lang Arm - Cykel bagskifter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026538 kr10 kr (2%)
14. maj 2026548 kr51 kr (9%)
13. maj 2026599 kr51 kr (9%)
7. maj 2026548 kr51 kr (9%)
6. maj 2026599 kr51 kr (9%)
21. apr. 2026548 kr51 kr (9%)
20. apr. 2026599 kr51 kr (9%)
16. apr. 2026548 kr51 kr (9%)
15. apr. 2026599 kr51 kr (9%)
10. apr. 2026548 kr51 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret