Gå til hovedindhold

Sharp Tokyo DR-P420 Portable Digital Radio USB or Battery Powered - DAB/DAB+/FM - Mono

SharpElektronikEAN: 4974019204413
Pris fra 270 krtil 429 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 159 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 268 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Sharp Tokyo DR-P420 Portable Digital Radio USB or Battery Powered - DAB/DAB+/FM - Mono og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 270 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sharp DR-P420 DAB bærbar radio
270 kr
Til butik
Sharp DR-P420 DAB bærbar radio billede

Produktinformation

Sharp Tokyo DR-P420 - DAB bærbar radio - midnat sort

Produktspecifikationer

Mærke: Sharp
Artikel nr.: DRP420BK
EAN: 4974019204413
Varenr.: 1000781865
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sharp Tokyo DR-P420 Portable Digital Radio USB or Battery Powered - DAB/DAB+/FM - Mono
274 kr
Til butik
Sharp Tokyo DR-P420 Portable Digital Radio USB or Battery Powered - DAB/DAB+/FM - Mono billede

Produktinformation

Compact and portable DAB+/DAB/FM radio with Bluetooth wireless music streaming, USB or battery powered DAB+, DAB, and FM radio with RDS Digital Radio Tick certified Bluetooth 5.0 wireless music streaming USB or battery powered Headphone jack for personal listening Telescopic aerial Auto tune/scan 20 DAB+/DAB and 20 FM station memory Auto time/date Dual alarm 7 system languages: EN/DE/ES/FR/IT/NL/PL...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sharp
Kategori: DAB netvaerks og clockradio
Artikel nr.: DR-P420(BK)
EAN: 4974019204413
Varenr.: 3275783
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sharp Tokyo bærbar digital- og FM-radio - sort midnat
358 kr
Til butik
Sharp Tokyo bærbar digital- og FM-radio - sort midnat billede

Produktinformation

Kompakt og bærbar DAB+/DAB/FM-radio med trådløs Bluetooth-musikstreaming, USB- eller batteridrevet, HIGHLIGHTS, DAB+, DAB og FM-radio med RDS, Digital Radio Tick-certificeret, Trådløs Bluetooth 5.0-musikstreaming, USB- eller batteridrevet, Stik til hovedtelefoner til personlig lytning, Teleskopisk antenne, Automatisk indstilling/scanning, hukommelse for 20 DAB+/DAB- og 20 FM-stationer, Automatisk tid/dato, Dobbelt alarm, 7 systemsprog: EN/DE/ES/FR/IT/NL/PL, TEKNISKE SPECIFIKATIONER OG FUNKTIONER, Enhedsstørrelse (B x H x D i mm)174 x 90 x 53, Højttalereffekt (W)2W (RMS), Spilletid batteri (h)op til 16 timer (med 1,5V 2200mAH Alkaline-batterier), Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Sharp
Kategori: Radio
EAN: 4974019204413
Varenr.: D01415
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Sharp Dr-p420 - Tokyo Dab Og Fm Radio - Black Midnight
359,95 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sharp DR-P420 DAB bærbar radio
429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sharp Tokyo DR-P420 Portable Digital Radio USB or Battery Powered - DAB/DAB+/FM - Mono koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sharp Tokyo DR-P420 Portable Digital Radio USB or Battery Powered - DAB/DAB+/FM - Mono koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK270 kr270 krKøb
2Proshop DK274 kr313 krKøb
3Teknikproffset DK358 kr417 krKøb
4Gucca.dk359,95 kr359,95 krKøb
5Ultrashop429 kr429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sharp Tokyo DR-P420 Portable Digital Radio USB or Battery Powered - DAB/DAB+/FM - Mono

PriceData har fulgt prisen på Sharp Tokyo DR-P420 Portable Digital Radio USB or Battery Powered - DAB/DAB+/FM - Mono i 181 dage. Laveste pris i perioden er 265 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 282 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 270 kr.

Den nuværende pris på 270 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Sharp Tokyo DR-P420 Portable Digital Radio USB or Battery Powered - DAB/DAB+/FM - Mono. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Sharp Tokyo DR-P420 Portable Digital Radio USB or Battery Powered - DAB/DAB+/FM - Mono de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026270 kr3 kr (1%)
19. maj 2026273 kr1 kr (0%)
9. maj 2026272 kr2 kr (1%)
3. maj 2026270 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026271 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026270 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026271 kr1 kr (0%)
21. apr. 2026272 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026273 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026274 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret