Gå til hovedindhold

SG Armaturen - ECHO LED 1x4,5w 2700K (180 lumen) - Sort

SG ArmaturenLamperEAN: 7021986146813
Pris fra 742 krtil 1.236 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 494 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 697 kr 28. mar.

Sammenlign priser på SG Armaturen - ECHO LED 1x4,5w 2700K (180 lumen) - Sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 742 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
SG Echo udendørs væglampe, 2700K, sort
742 kr
Til butik
SG Echo udendørs væglampe, 2700K, sort billede

Produktinformation

Firkantet udendørs væglampe af norsk kvalitet Væglampe med nedadrettet lys. Det nedadrettede lys giver en flot lyskegle ned langs husmuren, særligt hvis du hænger flere lamper på langs. Du kan justere lampens lysstyrke ved hjælp af bagkantsdæmp, så du kan...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Udendørslamper
Farve: black
Størrelse: 120x120x90 mm
EAN: 7021986146813
Varenr.: 6243146819
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Echo Ned 1x4,5w Led Sort 230v
760 kr
Til butik
Echo Ned 1x4,5w Led Sort 230v billede

Produktinformation

Kvadratisk flot væg armatur som både kan monteres ude og inde. Flot lys både op og ned eller kun ned. Udført i trykstøbt pulverlakeret aluminium. Glas afskærming. Smart vægbeslag med stikforbindelse til lampen, 2 ind/ud gange for kabler, mulighed for både...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sg Armaturen
Kategori: Solar Light - varekartotek
EAN: 7021986146813
Varenr.: 2617711
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Echo udendørs væglampe, 2700K, sort
769 kr
Til butik
SG Echo udendørs væglampe, 2700K, sort billede

Produktinformation

Echo-serien fra SG er en fin, kubisk udendørs væglampe i et trykstøbt, pulverlakeret aluminium. Væglampen kan dæmpes med bagkantsdæmp. Væglampen kommer udskiftelig GU10 lyskilde som lyser med 2700 Kelvin (naturligt hvidt lys). Hvis du ønsker et lys som læ...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SG Armaturen
Kategori: Udendørs væglamper
Farve: black
Størrelse: 120x120x90 mm
EAN: 7021986146813
Varenr.: 6243146819
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SG Armaturen Echo væglampe 4,5W LED 2700K Ra>80, sort
774 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Echo udendørs væglampe, 2700K, sort
809 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ECHO NED 1X4,5W LED SORT 230V
903,08 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
SG Echo udendørs væglampe, 2700K, sort
1.180 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vægarmatur Echo 1x4,5W LED 2700K sort (ned)
1.236 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Armaturen - ECHO LED 1x4,5w 2700K (180 lumen) - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SG Armaturen - ECHO LED 1x4,5w 2700K (180 lumen) - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl742 kr742 krKøb
2Elvvs.dk760 kr760 krKøb
3LampeGuru.dk769 kr769 krKøb
4Proshop DK774 kr813 krKøb
5Greenline809 kr809 krKøb
6EL-GROSSISTEN903,08 kr903,08 krKøb
7BilligVVS DK1.180 kr1.180 krKøb
8CS MEGASTORE DK1.236 kr1.236 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SG Armaturen - ECHO LED 1x4,5w 2700K (180 lumen) - Sort

PriceData har fulgt prisen på SG Armaturen - ECHO LED 1x4,5w 2700K (180 lumen) - Sort i 154 dage. Laveste pris i perioden er 697 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 760 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 735 kr.

Den nuværende pris på 742 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for SG Armaturen - ECHO LED 1x4,5w 2700K (180 lumen) - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for SG Armaturen - ECHO LED 1x4,5w 2700K (180 lumen) - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026742 kr18 kr (2%)
27. maj 2026760 kr18 kr (2%)
12. maj 2026742 kr18 kr (2%)
11. maj 2026760 kr18 kr (2%)
25. apr. 2026742 kr8 kr (1%)
24. apr. 2026734 kr24 kr (3%)
23. apr. 2026758 kr24 kr (3%)
15. apr. 2026734 kr15 kr (2%)
13. apr. 2026719 kr15 kr (2%)
10. apr. 2026734 kr15 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret