Gå til hovedindhold

SEVERIN WK 3472 - Kedel - 0.5 liter - 1 kW - glas/rustfrit stål/sort

SeverinElkedlerEAN: 4008146035678
Pris fra 198 krtil 309 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 111 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 190 kr 25. mar.

Sammenlign priser på SEVERIN WK 3472 - Kedel - 0.5 liter - 1 kW - glas/rustfrit stål/sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 198 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SEVERIN WK 3472 - Kedel - 0.5 liter - 1 kW - glas/rustfrit stål/sort
198 kr
Til butik
SEVERIN WK 3472 - Kedel - 0.5 liter - 1 kW - glas/rustfrit stål/sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Severin
Kategori: Elkedler
Farve: 4
Artikel nr.: WK 3472
EAN: 4008146035678
Varenr.: 6542594
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SEVERIN Elkedel 0.5liter 1kW Glas/rustfrit stål/sort
199 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elkedel SEVERIN glas/rustfrit stål 0,5 l - sort
249 kr
Til butik
Elkedel SEVERIN glas/rustfrit stål 0,5 l - sort billede

Produktinformation

SEVERIN WK 3472 - Kedel - 0.5 liter - 1 kW - glas/rustfrit stål/sortGenereltAutomatisk sluk: JaFarve: Glas/rustfrit stål/sortMateriale: Plastikstainless steelglasProdukttype: KedelVolumen: 0.5 literKedel360 graders tilslutnngsbase: JaFiltertype: AftageligKedelopvarmningselement: SkjultKog-tombeskyttelse: JaLedningløs hældning: JaDiverseOverensstemmelsesstandarder: BPA-friKraftLedningslængde: 0.75 mStrømforbrug: 1 kWMål og vægtBredde: 10.5 cmDybde: 17 cmHøjde: 19.5 cmVægt: 822 gMål & vægt (forsendelse)Bredde (forsendelse): 13.1 cmDybde (forsendelse): 18.2 cmHøjde (forsendelse): 23 cmVægt (forsendelse): 1073 gProducentgarantiGaranti: 2 år...

Produktspecifikationer

Kategori: Køkkentilbehør
Vægt: 0.99g
EAN: 4008146035678
Varenr.: 1811222
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Severin Vattenkokare Glas 0,5 l. WK347
-24%251 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Severin Severin WK 3472 elkedel 0,5 L Rustfrit stål
-29%259 kr
Før 363 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elkedel SEVERIN glas/rustfrit stål 0,5 l - sort
269 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
SEVERIN Elkedel 0.5liter 1kW Glas/rustfrit stål/sort
279 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Kedelglas 0,5 l WK3472
-11%309 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SEVERIN WK 3472 - Kedel - 0.5 liter - 1 kW - glas/rustfrit stål/sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SEVERIN WK 3472 - Kedel - 0.5 liter - 1 kW - glas/rustfrit stål/sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK198 kr237 krKøb
2CompuMail DK199 kr199 krKøb
3Boligcenter DK249 kr249 krKøb
4Teknikproffset DK251 kr310 krKøb
5KitchenTime DK259 kr308 krKøb
6Vivas DK269 kr338 krKøb
7Ultrashop279 kr279 krKøb
8Estore DK309 kr309 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SEVERIN WK 3472 - Kedel - 0.5 liter - 1 kW - glas/rustfrit stål/sort

PriceData har fulgt prisen på SEVERIN WK 3472 - Kedel - 0.5 liter - 1 kW - glas/rustfrit stål/sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 183 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 269 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 208 kr.

Den nuværende pris på 198 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for SEVERIN WK 3472 - Kedel - 0.5 liter - 1 kW - glas/rustfrit stål/sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for SEVERIN WK 3472 - Kedel - 0.5 liter - 1 kW - glas/rustfrit stål/sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026198 kr1 kr (1%)
12. maj 2026199 kr3 kr (1%)
11. maj 2026202 kr7 kr (3%)
10. maj 2026209 kr3 kr (1%)
9. maj 2026206 kr29 kr (12%)
8. maj 2026235 kr6 kr (2%)
7. maj 2026241 kr5 kr (2%)
4. maj 2026246 kr20 kr (9%)
3. maj 2026226 kr2 kr (1%)
1. maj 2026224 kr20 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret