Gå til hovedindhold

SEVERIN Elkedel WK 3420 - glass/brushed stainless steel/black - Glass/brushed stainless steel/black - 2200 W

SeverinHjem og haveEAN: 4008146033896
Pris fra 309 krtil 499 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 190 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 290,36 kr 17. maj

Sammenlign priser på SEVERIN Elkedel WK 3420 - glass/brushed stainless steel/black - Glass/brushed stainless steel/black - 2200 W og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 309 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SEVERIN Kedel 1.7liter Glass/brushed stainless steel/black
309 kr
Til butik
SEVERIN Kedel 1.7liter Glass/brushed stainless steel/black billede

Produktinformation

SEVERIN WK 3420 - Kedel - 1.7 liter - 2.2 kW - glass/brushed stainless steel/black

Produktspecifikationer

Artikel nr.: WK 3420
EAN: 4008146033896
Varenr.: 996106670
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Severin Severin WK 3420 elkedel 1,7 L Rustfrit stål
-33%325 kr
Før 484 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SEVERIN WK 3420 - Kedel - 1.7 liter - 2.2 kW - glass/brushed stainless steel/black
330 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SEVERIN Elkedel WK 3420 - glass/brushed stainless steel/black - Glass/brushed stainless steel/black - 2200 W
330 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Severin Glasvattenkokare 1,7l WK3420
-8%395 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
El-kedel af glas 1,7L – 2200W, Hurtigkogning
-14%499 kr
Før 579 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SEVERIN Elkedel WK 3420 - glass/brushed stainless steel/black - Glass/brushed stainless steel/black - 2200 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SEVERIN Elkedel WK 3420 - glass/brushed stainless steel/black - Glass/brushed stainless steel/black - 2200 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK309 kr309 krKøb
2KitchenTime DK325 kr374 krKøb
3CS MEGASTORE DK330 kr369 krKøb
4Proshop DK330 kr369 krKøb
5Teknikproffset DK395 kr454 krKøb
6Estore DK499 kr499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SEVERIN Elkedel WK 3420 - glass/brushed stainless steel/black - Glass/brushed stainless steel/black - 2200 W

PriceData har fulgt prisen på SEVERIN Elkedel WK 3420 - glass/brushed stainless steel/black - Glass/brushed stainless steel/black - 2200 W i 182 dage. Laveste pris i perioden er 290,36 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 559 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 352 kr.

Den nuværende pris på 309 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for SEVERIN Elkedel WK 3420 - glass/brushed stainless steel/black - Glass/brushed stainless steel/black - 2200 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for SEVERIN Elkedel WK 3420 - glass/brushed stainless steel/black - Glass/brushed stainless steel/black - 2200 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026309 kr1 kr (0%)
23. maj 2026308 kr4 kr (1%)
22. maj 2026304 kr9,31 kr (3%)
21. maj 2026294,69 kr4,33 kr (1%)
17. maj 2026290,36 kr4,33 kr (1%)
13. maj 2026294,69 kr64,31 kr (18%)
4. maj 2026359 kr19 kr (5%)
3. maj 2026378 kr19 kr (5%)
2. maj 2026359 kr21 kr (6%)
1. maj 2026338 kr146 kr (30%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret