Gå til hovedindhold

Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort

SennheiserElektronikEAN: 4260752330374
Pris fra 2.835 krtil 4.995 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.160 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.827 kr 25. maj

Sammenlign priser på Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2835 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sennheiser HD 660S2 Kablet Hovedtelefoner Sort
2.835 kr
Til butik
Sennheiser HD 660S2 Kablet Hovedtelefoner Sort billede

Produktinformation

Sennheiser HD 660S2 - Hovedtelefoner - fuld størrelse - kablet - 6,35 mm jackstik

Produktspecifikationer

Mærke: Sennheiser
Artikel nr.: 700240
EAN: 4260752330374
Varenr.: 1001113161
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort
-26%3.099 kr
Før 4.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort billede

Produktinformation

Sennheiser HD 660S2 - Hovedtelefoner - fuld størrelse - kablet - 6,35 mm jackstikGenereltProdukttype: Hovedtelefoner - kablet - 6,35 mm jackstikVægt: 260 gLydudgangBlænder: 38 mmForbindelsesteknologi: KabletFølsomhed: 104 dB/VrmsFrekvensrespons: 8 - 41500 HzHovedtelefoner koptype: ÅbenHovedtelefonmodeller: Fuld størrelseHovedtelefonteknologi: DynamiskImpedans: 300 OhmJusterbart pandebånd: JaLydudgangsmodus: StereoTotal harmonisk forvrængning (THD): 0.04%TilslutningerForbindelsestype: Hovedtelefoner (telefon stereo 6,3 mm)KabelAftageligt kabel: JaDiverseKabeloplysninger: Kabel til hovedtelefon - lige - 1.8 mUdstyr inkluderet: Bærepose35 mm til 63 mm adapter44 mm Pentaconn stereojackstikProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - reservedele og arbejdskraft - 2 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Sennheiser
Kategori: Høretelefoner
Vægt: 0.63g
EAN: 4260752330374
Varenr.: 1810375
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort
-26%3.119 kr
Før 4.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sennheiser
Kategori: Høretelefoner
Vægt: 0.63g
EAN: 4260752330374
Varenr.: 1810375
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Sennheiser HD 660S2 Kablet Hovedtelefoner Sort
3.149 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sennheiser HD660S 2 åbne hovedtelefoner, over-ear (sort)
4.690 kr
Til butik
Gå til Dealicious Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Sennheiser HD 660S2 Høretelefoner
4.995 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.835 kr2.835 krKøb
2Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
3Vivas DK3.119 kr3.188 krKøb
4Ultrashop3.149 kr3.149 krKøb
5Komplett DK4.690 kr4.690 krKøb
6Dealicious Danmark4.995 kr4.995 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort

PriceData har fulgt prisen på Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort i 157 dage. Laveste pris i perioden er 2.827 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 3.620 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.034 kr.

Den nuværende pris på 2.835 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 64 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Hovedtelefoner Sennheiser HD 660S2 - fuld størrelse, kablet, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.835 kr12 kr (0%)
2. jun. 20262.847 kr1 kr (0%)
1. jun. 20262.846 kr1 kr (0%)
29. maj 20262.847 kr11 kr (0%)
28. maj 20262.858 kr13 kr (0%)
27. maj 20262.871 kr44 kr (2%)
25. maj 20262.827 kr12 kr (0%)
24. maj 20262.839 kr11 kr (0%)
23. maj 20262.850 kr12 kr (0%)
22. maj 20262.862 kr13 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret