Gå til hovedindhold

Boligcenter Sengestel Med Madras Mørk Grå Og Grå Og Hvid 160 X 200 Cm Fløjl

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288271709
Pris fra 2.499 krtil 3.299 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 800 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sengestel Med Madras Mørk Grå Og Grå Og Hvid 160 X 200 Cm Fløjl og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2499 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sengestel med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof
-28%2.499 kr
Før 3.453 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengestel med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Dette moderne sengestel med madras kombinerer elegant design og funktionalitet. Den enkle stil med rene linjer og dæmpede farver passer perfekt til moderne soveværelser. Sengens alsidige look går godt sammen med forskellige indretningsstile og skaber en indbydende atmosfære, ideel til hvile og afslapning. Konstrueret Træramme: Sengestellet er lavet af højkvalitets konstrueret træ, som er kendt for sin stabilitet og modstand mod vridning. Det sikrer lang holdbarhed. Den glatte overflade giver et moderne touch til ethvert soveværelse, som passer til både stilfulde og enkle indretninger. Kunderne vil elske, hvordan trærammen forbedrer både holdbarhed og stil, hvilket gør det til et must-have i ethvert soveværelse.Behagelig Madras Inklusion: Sengen kommer med en madras med medium fasthed, der giver en perfekt balance mellem blødhed og støtte. Det er ideelt for dem, der vil have en god støtte men stadig vil føle sig komfortable. Madrassens pocketspring hjælper med at isolere bevægelser, hvilket er praktisk for dem, der vender sig om om natten. Madrassen tilføjer også lidt luksus til sengetøjet.Lamelbundssystem: Den faste lamelbund støtter madrassen med stive, ubevægelige lameller lavet af træ eller metal. Det er både økonomisk og pålideligt og giver stabilitet, der forlænger madrassens holdbarhed. Brugerne vil finde, at denne struktur sikrer komfort og støtte for en god nats søvn.Moderne Enkelhed: Sengen har et minimalistisk design uden prangende dekorationer. Den enkle stil passer perfekt ind i moderne soveværelser og tilbyder en poleret men nedtonet tilstedeværelse. De rene linjer og det praktiske design prioriterer funktionalitet og tilfører et strejf af sofistikering.Monterings- og Plejevejledning: Samlingen tager to personer og en skruetrækker, hvilket sikrer stabilitet. Regelmæssig aftørring med en tør klud hjælper med at holde den flot, og undgåelse af grovere kemikalier forlænge...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 53.93g
EAN: 8721288271709
Varenr.: 1717138
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Sengestel med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof
-27%2.519 kr
Før 3.473 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengestel med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Dette moderne sengestel med madras kombinerer elegant design og funktionalitet. Den enkle stil med rene linjer og dæmpede farver passer perfekt til moderne soveværelser. Sengens alsidige look går godt sammen med forskellige indretningsstile og skaber en indbydende atmosfære, ideel til hvile og afslapning. Konstrueret Træramme: Sengestellet er lavet af højkvalitets konstrueret træ, som er kendt for sin stabilitet og modstand mod vridning. Det sikrer lang holdbarhed. Den glatte overflade giver et moderne touch til ethvert soveværelse, som passer til både stilfulde og enkle indretninger. Kunderne vil elske, hvordan trærammen forbedrer både holdbarhed og stil, hvilket gør det til et must-have i ethvert soveværelse.Behagelig Madras Inklusion: Sengen kommer med en madras med medium fasthed, der giver en perfekt balance mellem blødhed og støtte. Det er ideelt for dem, der vil have en god støtte men stadig vil føle sig komfortable. Madrassens pocketspring hjælper med at isolere bevægelser, hvilket er praktisk for dem, der vender sig om om natten. Madrassen tilføjer også lidt luksus til sengetøjet.Lamelbundssystem: Den faste lamelbund støtter madrassen med stive, ubevægelige lameller lavet af træ eller metal. Det er både økonomisk og pålideligt og giver stabilitet, der forlænger madrassens holdbarhed. Brugerne vil finde, at denne struktur sikrer komfort og støtte for en god nats søvn.Moderne Enkelhed: Sengen har et minimalistisk design uden prangende dekorationer. Den enkle stil passer perfekt ind i moderne soveværelser og tilbyder en poleret men nedtonet tilstedeværelse. De rene linjer og det praktiske design prioriterer funktionalitet og tilfører et strejf af sofistikering.Monterings- og Plejevejledning: Samlingen tager to personer og en skruetrækker, hvilket sikrer stabilitet. Regelmæssig aftørring med en tør klud hjælper med at holde den flot, og undgåelse af grovere kemikalier forlænger dens levetid. Brugerne kan følge disse simple anvisninger for at bevare udseendet og holdbarheden af sengestellet i mange år. Farve: MørkegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 160 x 55 cm (L x B x H)Madras størrelse: King seng (160 cm x 200 cm eller 63" x 79")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2Slidstærkmed madrasForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Senge ramme: 200 x 160 x 20 cm(LxBxH)1 x Madras: 200 x 160 x 20 cm(LxBxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 160 x 200 cm
Vægt: 53.93g
EAN: 8721288271709
Varenr.: 1717138
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sengestel med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof
-27%2.519 kr
Før 3.473 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengestel med madras Mørkegrå 160 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 160 x 200 cm
Vægt: 53.93g
EAN: 8721288271709
Varenr.: 1717138
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sengestel Med Madras Mørk Grå Og Grå Og Hvid 160 X 200 Cm Fløjl
-10%3.299 kr
Før 3.649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengestel Med Madras Mørk Grå Og Grå Og Hvid 160 X 200 Cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengestel Med Madras Mørk Grå Og Grå Og Hvid 160 X 200 Cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
2Livera DK2.519 kr2.588 krKøb
3Vivas DK2.519 kr2.588 krKøb
4BoligRetning3.299 kr3.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sengestel Med Madras Mørk Grå Og Grå Og Hvid 160 X 200 Cm Fløjl

PriceData har fulgt prisen på Sengestel Med Madras Mørk Grå Og Grå Og Hvid 160 X 200 Cm Fløjl i 142 dage. Laveste pris i perioden er 2.499 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 2.709 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.667 kr.

Den nuværende pris på 2.499 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Sengestel Med Madras Mørk Grå Og Grå Og Hvid 160 X 200 Cm Fløjl. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Sengestel Med Madras Mørk Grå Og Grå Og Hvid 160 X 200 Cm Fløjl de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20262.499 kr210 kr (8%)
4. feb. 20262.709 kr110 kr (4%)
2. feb. 20262.599 kr110 kr (4%)
1. feb. 20262.709 kr110 kr (4%)
31. jan. 20262.599 kr110 kr (4%)
29. jan. 20262.709 kr10 kr (0%)
28. jan. 20262.699 kr10 kr (0%)
22. jan. 20262.709 kr10 kr (0%)
20. jan. 20262.699 kr10 kr (0%)
17. jan. 20262.709 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret