Gå til hovedindhold

vidaXL Sengeramme Uden Madras Stof Farvet Creme - 35 cm / 140 x 200 cm

vidaXLSenge og sengerammerEAN: 8720287235286
Pris fra 1.099 krtil 1.849 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 750 kr (41% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sengeramme Uden Madras Stof Farvet Creme - 35 cm / 140 x 200 cm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1099 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sengeramme uden madras 140x200 cm stof cremefarvet
1.099 kr
Til butik
Sengeramme uden madras 140x200 cm stof cremefarvet billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Slidstærkt stof: Stoffet har et enkelt og rent look, og det er både åndbart og slidstærkt.Støttende ben: Sengen understøttes af robuste ben, som giver stabilitet, sikkerhed og robusthed.Lameller i krydsfiner: Lamellerne i krydsfiner giver god vægtfordeling, hvilket sikrer, at madrassen forbliver, hvor den skal, også selvom du vender og drejer dig i løbet af natten. Godt at vide:En madras medfølger ikke. Vi tilbyder dog et bredt udvalg af madrasser. Du kan finde en matchende madras i vores webshop. Farve: CremefarvetMateriale: Stof (100 % polyester), krydsfiner, konstrueret træProduktmål: 203 x 140 x 35 cm (L x B x H)Passer til madrasstørrelse: 140 x 200 cm (B x L) (madras medfølger ikke)...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24.2g
EAN: 8720287235286
Varenr.: 589688
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Sengeramme uden madras 140x200 cm stof cremefarvet
1.119 kr
Til butik
Sengeramme uden madras 140x200 cm stof cremefarvet billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24.2g
EAN: 8720287235286
Varenr.: 589688
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Boxspring sengeramme 140x200 cm stof cremefarvet
1.186,9 kr
Til butik
Boxspring sengeramme 140x200 cm stof cremefarvet billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne boxspring sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Slidstærkt stof: Stoffet har et enkelt og rent look, og det er både åndbart og slidstærkt. Støttende ben: Sengen understøttes af robuste ben, s...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: vidaXL
Kategori: Senge & sengeramme
EAN: 8720287235286
Varenr.: 10222395982153
Gå til vidaXL DK
TrustScore 3 ud af 52,7
vidaXL Boxspring sengeramme 140x200 cm stof cremefarvet
1.195 kr
Til butik
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sengeramme Uden Madras Stof Farvet Creme - 35 cm / 140 x 200 cm
1.849 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Uden Madras Stof Farvet Creme - 35 cm / 140 x 200 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Uden Madras Stof Farvet Creme - 35 cm / 140 x 200 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK1.099 kr1.099 krKøb
2Livera DK1.119 kr1.188 krKøb
3DesignShoppen1.186,9 kr1.186,9 krKøb
4vidaXL DK1.195 kr1.195 krKøb
5BoligRetning1.849 kr1.849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sengeramme Uden Madras Stof Farvet Creme - 35 cm / 140 x 200 cm

PriceData har fulgt prisen på Sengeramme Uden Madras Stof Farvet Creme - 35 cm / 140 x 200 cm i 158 dage. Laveste pris i perioden er 759 kr (registreret d. 29. december 2025), højeste er 1.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 865 kr.

Den nuværende pris på 1.099 kr er 27% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Sengeramme Uden Madras Stof Farvet Creme - 35 cm / 140 x 200 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Sengeramme Uden Madras Stof Farvet Creme - 35 cm / 140 x 200 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20261.099 kr340 kr (45%)
22. feb. 2026759 kr130 kr (15%)
19. feb. 2026889 kr130 kr (17%)
10. feb. 2026759 kr160 kr (17%)
9. feb. 2026919 kr160 kr (21%)
22. jan. 2026759 kr190 kr (20%)
21. jan. 2026949 kr190 kr (25%)
29. dec. 2025759 kr130 kr (15%)
28. dec. 2025889 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret