Gå til hovedindhold

vidaXL Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 180 x 200 cm

vidaXLSenge og sengerammerEAN: 8720287237952
Pris fra 1.029 krtil 1.749 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 720 kr (41% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 949 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 180 x 200 cm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1029 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sengeramme uden madras Sort 180x200 cm Fløjl
-45%1.029 kr
Før 1.879 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengeramme uden madras Sort 180x200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Blød fløjl: Fløjl er et blødt og luksuriøst stof, der er kendetegnet ved dets tætte og jævne fibre. Fløjlsstof er blødt og komfortabelt at røre ved.Støttende ben: Sengen understøttes af robuste ben, som giver stabilitet, sikkerhed og robusthed.Lameller i krydsfiner: Lamellerne i krydsfiner giver god vægtfordeling, hvilket sikrer, at madrassen forbliver, hvor den skal, også selvom du vender og drejer dig i løbet af natten. Godt at vide:En madras medfølger ikke. Vi tilbyder dog et bredt udvalg af madrasser. Du kan finde en matchende madras i vores webshop. Farve: SortMateriale: Fløjl (100 % polyester), krydsfiner, konstrueret træProduktmål: 203 x 180 x 35 cm (L x B x H)Passer til madrasstørrelse: 180 x 200 cm (B x L) (madras medfølger ikke)...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 27.4g
EAN: 8720287237952
Varenr.: 601689
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Sengeramme uden madras Sort 180x200 cm Fløjl
-45%1.049 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengeramme uden madras Sort 180x200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 27.4g
EAN: 8720287237952
Varenr.: 601689
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Boxspring sengeramme Sort 180x200 cm Fløjl
1.105,39 kr
Til butik
Boxspring sengeramme Sort 180x200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne boxspring sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Blød fløjl: Fløjl er et blødt og luksuriøst stof, der er kendetegnet ved dets tætte og jævne fibre. Fløjlsstof er blødt og komfortabelt at røre...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: vidaXL
Kategori: Senge & sengeramme
EAN: 8720287237952
Varenr.: 10222402371913
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 180 x 200 cm
1.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 180 x 200 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 180 x 200 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK1.029 kr1.029 krKøb
2Livera DK1.049 kr1.118 krKøb
3DesignShoppen1.105,39 kr1.105,39 krKøb
4BoligRetning1.749 kr1.749 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 180 x 200 cm

PriceData har fulgt prisen på Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 180 x 200 cm i 180 dage. Laveste pris i perioden er 949 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 1.069 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.012 kr.

Den nuværende pris på 1.029 kr er 2% over normalprisen. Der er registreret 13 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 180 x 200 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Sengeramme Fløjl Sort - 35 cm / 180 x 200 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.029 kr40 kr (4%)
3. maj 20261.069 kr40 kr (4%)
28. apr. 20261.029 kr10 kr (1%)
22. apr. 20261.019 kr50 kr (5%)
21. apr. 20261.069 kr50 kr (5%)
15. apr. 20261.019 kr20 kr (2%)
9. apr. 2026999 kr70 kr (7%)
8. apr. 20261.069 kr70 kr (7%)
2. apr. 2026999 kr50 kr (5%)
31. mar. 2026949 kr120 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret