Gå til hovedindhold

vidaXL Sengeramme Uden Madras Fløjl Lysegrå - 35 cm / 140 x 190 cm

vidaXLSenge og sengerammerEAN: 8720287237754
Pris fra 799 krtil 1.099 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 300 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 709 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Sengeramme Uden Madras Fløjl Lysegrå - 35 cm / 140 x 190 cm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 799 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sengeramme uden madras Lysegrå 140x190 cm Fløjl
799 kr
Til butik
Sengeramme uden madras Lysegrå 140x190 cm Fløjl billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Blød fløjl: Fløjl er et blødt og luksuriøst stof, der er kendetegnet ved dets tætte og jævne fibre. Fløjlsstof er blødt og komfortabelt at røre ved.Støttende ben: Sengen understøttes af robuste ben, som giver stabilitet, sikkerhed og robusthed.Lameller i krydsfiner: Lamellerne i krydsfiner giver god vægtfordeling, hvilket sikrer, at madrassen forbliver, hvor den skal, også selvom du vender og drejer dig i løbet af natten. Godt at vide:En madras medfølger ikke. Vi tilbyder dog et bredt udvalg af madrasser. Du kan finde en matchende madras i vores webshop. Farve: LysegråMateriale: Fløjl (100 % polyester), krydsfiner, konstrueret træProduktmål: 193 x 140 x 35 cm (L x B x H)Passer til madrasstørrelse: 140 x 190 cm (B x L) (madras medfølger ikke)...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24.5g
EAN: 8720287237754
Varenr.: 601671
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Sengeramme uden madras Lysegrå 140x190 cm Fløjl
819 kr
Til butik
Sengeramme uden madras Lysegrå 140x190 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 24.5g
EAN: 8720287237754
Varenr.: 601671
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Boxspring sengeramme Lysegrå 140x190 cm Fløjl
860,86 kr
Til butik
Boxspring sengeramme Lysegrå 140x190 cm Fløjl billede

Produktinformation

Få bedre søvn ved hjælp af denne boxspring sengeramme! Den er et glimrende supplement til ethvert soveværelse. Blød fløjl: Fløjl er et blødt og luksuriøst stof, der er kendetegnet ved dets tætte og jævne fibre. Fløjlsstof er blødt og komfortabelt at røre...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: vidaXL
Kategori: Senge & sengeramme
EAN: 8720287237754
Varenr.: 10222383300937
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Sengeramme Uden Madras Fløjl Lysegrå - 35 cm / 140 x 190 cm
-19%1.099 kr
Før 1.349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Uden Madras Fløjl Lysegrå - 35 cm / 140 x 190 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sengeramme Uden Madras Fløjl Lysegrå - 35 cm / 140 x 190 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK799 kr799 krKøb
2Livera DK819 kr888 krKøb
3DesignShoppen860,86 kr860,86 krKøb
4BoligRetning1.099 kr1.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sengeramme Uden Madras Fløjl Lysegrå - 35 cm / 140 x 190 cm

PriceData har fulgt prisen på Sengeramme Uden Madras Fløjl Lysegrå - 35 cm / 140 x 190 cm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 709 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 869 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 774 kr.

Den nuværende pris på 799 kr er 3% over normalprisen. Der er registreret 14 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Sengeramme Uden Madras Fløjl Lysegrå - 35 cm / 140 x 190 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Sengeramme Uden Madras Fløjl Lysegrå - 35 cm / 140 x 190 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 2026799 kr70 kr (8%)
3. maj 2026869 kr70 kr (9%)
28. apr. 2026799 kr50 kr (7%)
22. apr. 2026749 kr120 kr (14%)
21. apr. 2026869 kr120 kr (16%)
15. apr. 2026749 kr10 kr (1%)
9. apr. 2026739 kr130 kr (15%)
8. apr. 2026869 kr130 kr (18%)
2. apr. 2026739 kr30 kr (4%)
31. mar. 2026709 kr160 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret