Gå til hovedindhold

Seasonic G12 GM-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 592 krtil 912 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 320 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 485 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Seasonic G12 GM-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 592 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seasonic G12 GM 650 650Watt 80 PLUS Gold
592 kr
Til butik
Seasonic G12 GM 650 650Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

Seasonic G12 GM 650 SSR-650FM - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 650 Watt

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SSR-650FM
EAN: 4711173878490
Varenr.: 1002429526
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seasonic G12 GM-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
603 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 650 W - Seasonic G12 GM, semi-modulær, sort
-19%749 kr
Før 929 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 650 W - Seasonic G12 GM, semi-modulær, sort billede

Produktinformation

Stabil PC-strømforsyning til gaming og arbejdeSeasonic G12 GM leverer 650 W pålidelig strøm til din stationære PC. Den semi-modulære opbygning gør kabelstyring enkel, mens en 12 cm aktiv blæser sørger for effektiv køling. Med 80 PLUS Gold får du høj effektivitet, og indbyggede beskyttelser mod overstrøm, kortslutning og overspænding giver ro i sindet i daglig brug.Fleksibel tilslutning i dit kabinetEnheden er ATX-formfaktor og passer i de fleste standardkabinetter. Med 20+4 pin ATX til bundkort, to 6+2 pin PCIe til grafikkort, seks SATA samt tre 4-pin Molex får du de nødvendige forbindelser til moderne systemer. Der medfølger kabler og kabelbindere, så du kan komme hurtigt i gang.Formfaktor: ATXTotal effekt: 650 WEffektivitet: 80 PLUS GoldKøling: Aktiv, 1 × 12 cm blæserIndgangsspænding: 100 – 240 VIndgangsfrekvens: 50/60 HzMaks. strøm (+12 V): 45 A, samlet effekt 648 WMaks. strøm (+5 V / +3,3 V): 20 A hver, samlet 100 W+5Vsb: 2,5 A (12,5 W)-12 V: 3,6 A (3,6 W)MTBF: 100.000 timerLejetype: SleeveKabelføring: Semi-modulærTilslutninger: 1 × 20+4 pin ATX, 2 × 6+2 pin PCIe, 6 × SATA, 3 × 4-pin MolexKabellængder: ATX 55 cm; PCIe 70 cm; Molex 69 cmTænd/sluk-knap: JaDriftstemperatur: 0 – 50 °CMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 14 cmIndpakning: Boks...

Produktspecifikationer

Mærke: SeaSonic
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.53g
EAN: 4711173878490
Varenr.: 1908724
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seasonic G12 GM 650 650Watt 80 PLUS Gold
759 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 650 W - Seasonic G12 GM, semi-modulær, sort
-19%769 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Seasonic G12 GM-650 (2024) ATX-strømforsyning, sort, 650 W
912 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic G12 GM-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seasonic G12 GM-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK592 kr592 krKøb
2Proshop DK603 kr642 krKøb
3Boligcenter DK749 kr749 krKøb
4Ultrashop759 kr759 krKøb
5Vivas DK769 kr848 krKøb
6Teknikproffset DK912 kr971 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seasonic G12 GM-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Seasonic G12 GM-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 134 dage. Laveste pris i perioden er 485 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 655 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 579 kr.

Den nuværende pris på 592 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 15% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Seasonic G12 GM-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Seasonic G12 GM-650 Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026592 kr19 kr (3%)
30. maj 2026573 kr3 kr (1%)
28. maj 2026576 kr1 kr (0%)
27. maj 2026577 kr4 kr (1%)
26. maj 2026581 kr4 kr (1%)
25. maj 2026585 kr41 kr (8%)
24. maj 2026544 kr3 kr (1%)
23. maj 2026547 kr6 kr (1%)
22. maj 2026541 kr4 kr (1%)
21. maj 2026545 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret