Gå til hovedindhold

Seagate SkyHawk ST4000VX016 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

SeagateHarddiskeEAN: 8719706028288
Pris fra 909,56 krtil 1.610 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 700,44 kr (44% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Seagate SkyHawk ST4000VX016 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 909.56 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
SEAGATE HDD 4TB SKYHAWK SURVEILLANCE 35 SATAIII 5400 RPM Cache 256MB CMR
909,56 kr
Til butik
SEAGATE HDD 4TB SKYHAWK SURVEILLANCE 35 SATAIII 5400 RPM Cache 256MB CMR billede

Produktinformation

SEAGATE HDD 4TB SKYHAWK SURVEILLANCE Opgrader dit sikkerhedssystem med SEAGATE HDD 4TB Skyhawk Surveillance, en pålidelig harddisk designet specielt til overvågningsløsninger. Med en kapacitet på 4 TB kan denne harddisk gemme omfattende videodata fra over...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: skal sorteres
EAN: 8719706028288
Varenr.: 91866
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate SkyHawk Harddisk ST4000VX016 4TB 3.5" SATA-600
1.393 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Skyhawk 4tb 3.5 tommer Sata 6.0 Gbit/s Hdd
1.474 kr
Til butik
Seagate Skyhawk 4tb 3.5 tommer Sata 6.0 Gbit/s Hdd billede

Produktinformation

Bygget til kontinuerlig 24/7-optagelse, understøtter op til 64 kameraer RV-sensorer reducerer vibrationer, så strømme forbliver stabile i multi-bay arrays SATA 6 Gbit/s, 180 MiB/s vedvarende hastighed og 256 MB cache sikrer jævne skrivninger Lav læse/skrive-strøm og 0,25 W standby reducerer løbende energiomkostninger 1 000 000 t MTBF og 600k start/stop-cyklusser giver lang levetid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: SATA 3.5"
Artikel nr.: ST4000VX016
EAN: 8719706028288
Varenr.: 5020008696
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate SkyHawk ST4000VX016 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery
1.526 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate SkyHawk - 4TB - Harddisk - ST4000VX016 - SATA-600 - 3.5"
1.610 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate SkyHawk ST4000VX016 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate SkyHawk ST4000VX016 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop909,56 kr909,56 krKøb
2CompuMail DK1.393 kr1.393 krKøb
3Dustin DK1.474 kr1.560,25 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.526 kr1.526 krKøb
5Proshop DK1.610 kr1.610 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate SkyHawk ST4000VX016 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

PriceData har fulgt prisen på Seagate SkyHawk ST4000VX016 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery i 139 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 1.392 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.048 kr.

Den nuværende pris på 909,56 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 34% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Seagate SkyHawk ST4000VX016 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Seagate SkyHawk ST4000VX016 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026909,56 kr482,44 kr (35%)
24. maj 20261.392 kr482,44 kr (53%)
20. maj 2026909,56 kr464,44 kr (34%)
19. maj 20261.374 kr7 kr (1%)
18. maj 20261.367 kr457,44 kr (50%)
16. maj 2026909,56 kr464,44 kr (34%)
15. maj 20261.374 kr464,44 kr (51%)
28. apr. 2026909,56 kr289,44 kr (24%)
27. apr. 20261.199 kr289,44 kr (32%)
24. apr. 2026909,56 kr289,44 kr (24%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret