Gå til hovedindhold

Seagate SkyHawk AI - Harddisk - 32 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

SeagateHarddiskeEAN: 8719706438674
Pris fra 8.797 krtil 13.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 4.222 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.044 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Seagate SkyHawk AI - Harddisk - 32 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8797 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate SkyHawk AI Harddisk 32TB 3.5" Serial ATA-600
8.797 kr
Til butik
Seagate SkyHawk AI Harddisk 32TB 3.5" Serial ATA-600 billede

Produktinformation

Seagate SkyHawk AI - Harddisk - 32 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Artikel nr.: ST32000VE000
EAN: 8719706438674
Varenr.: 1003681403
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate SkyHawk AI - Harddisk - 32 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery
9.548 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate SkyHawk AI - 32TB - Harddisk - ST32000VE000 - SATA-600 - 3.5"
11.750 kr
Til butik
Seagate SkyHawk AI - 32TB - Harddisk - ST32000VE000 - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 32 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, Cache: 512MB, beregnet brug: AI, 24/7 certificeret. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: ST32000VE000
EAN: 8719706438674
Varenr.: 3437653
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Seagate SkyHawk AI 32 TB harddisk (ST32000VE000)
-1%12.999 kr
Før 13.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate SkyHawk AI 32 TB harddisk (ST32000VE000)
-1%13.019 kr
Før 13.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate SkyHawk AI - Harddisk - 32 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate SkyHawk AI - Harddisk - 32 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.797 kr8.797 krKøb
2CS MEGASTORE DK9.548 kr9.548 krKøb
3Proshop DK11.750 kr11.750 krKøb
4Boligcenter DK12.999 kr12.999 krKøb
5Vivas DK13.019 kr13.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate SkyHawk AI - Harddisk - 32 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

PriceData har fulgt prisen på Seagate SkyHawk AI - Harddisk - 32 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery i 134 dage. Laveste pris i perioden er 6.881 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 12.400 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.231 kr.

Den nuværende pris på 8.797 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for Seagate SkyHawk AI - Harddisk - 32 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for Seagate SkyHawk AI - Harddisk - 32 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20268.797 kr44 kr (1%)
23. maj 20268.753 kr10 kr (0%)
22. maj 20268.743 kr26 kr (0%)
20. maj 20268.769 kr1.895 kr (18%)
18. maj 202610.664 kr2 kr (0%)
17. maj 202610.662 kr8 kr (0%)
16. maj 202610.654 kr4 kr (0%)
15. maj 202610.658 kr16 kr (0%)
14. maj 202610.642 kr10 kr (0%)
13. maj 202610.652 kr16 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret