Gå til hovedindhold

Seagate Guardian BarraCuda ST2000LM015 - Harddisk - 2 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 128 MB

SeagateHarddiskeEAN: 0763649098318
Pris fra 1.117 krtil 1.719 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 602 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 899 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Seagate Guardian BarraCuda ST2000LM015 - Harddisk - 2 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 128 MB og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1117 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate BarraCuda Pro - 2TB - Harddisk - ST2000LM015 - SATA-600 - 2.5"
1.117 kr
Til butik
Seagate BarraCuda Pro - 2TB - Harddisk - ST2000LM015 - SATA-600 - 2.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 2 TB, størrelse: 2.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, Cache: 128MB, omdrejningshastighed 5400 RPM, beregnet brug: NAS servere, Sector bytes 512. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet**OEM-produkt - Leveres uden producentgaranti. Garantiservice håndteres direkte af os.** BEMÆRK VENLIGST Grundet ekstrem efterspørgsel og mangel på interne harddiske, tager vi i øjeblikket ikke imod nye bestillinger. Benyt i stedet funktionen "Modtag Notifikation", så modtager du en e-mail, når harddisken igen er tilgængeligt. For produkter "på lager" åbner salget som udgangspunkt hverdage kl. 14.00.

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: ST2000LM015
EAN: 0763649098318
Varenr.: 2574683
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Barracuda 2tb 2.5 tommer 5400r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
1.199 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Guardian BarraCuda ST2000LM015 - Harddisk - 2 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 128 MB
1.317 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate Guardian BarraCuda Harddisk ST2000LM015 2TB 2.5" SATA-600 5400rpm
1.369 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Seagate HDD ST2000LM015 BarraCuda 2TB 2.5 7mm, SATA 6GB/s / 5400rpm / 128MB / 140MB/s Bulk
1.551 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk 2,5" Seagate BarraCuda 2 TB SATA 6 Gb/s 5400 rpm
1.699 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seagate Guardian BarraCuda Harddisk ST2000LM015 2TB 2.5 SATA-600 5400rpm
1.719 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk 2,5" Seagate BarraCuda 2 TB SATA 6 Gb/s 5400 rpm
1.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Guardian BarraCuda ST2000LM015 - Harddisk - 2 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 128 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Guardian BarraCuda ST2000LM015 - Harddisk - 2 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 128 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.117 kr1.117 krKøb
2Dustin DK1.199 kr1.285,25 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.317 kr1.317 krKøb
4CompuMail DK1.369 kr1.369 krKøb
5Teknikproffset DK1.551 kr1.600 krKøb
6Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
7Ultrashop1.719 kr1.719 krKøb
8Vivas DK1.719 kr1.788 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate Guardian BarraCuda ST2000LM015 - Harddisk - 2 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 128 MB

PriceData har fulgt prisen på Seagate Guardian BarraCuda ST2000LM015 - Harddisk - 2 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 128 MB i 182 dage. Laveste pris i perioden er 750 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 1.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 941 kr.

Den nuværende pris på 1.117 kr er 19% over normalprisen. Prisen er steget 19% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Seagate Guardian BarraCuda ST2000LM015 - Harddisk - 2 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 128 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Seagate Guardian BarraCuda ST2000LM015 - Harddisk - 2 TB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 128 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.117 kr82 kr (7%)
28. maj 20261.199 kr85 kr (8%)
27. maj 20261.114 kr7 kr (1%)
26. maj 20261.107 kr12 kr (1%)
24. maj 20261.119 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.120 kr79 kr (7%)
20. maj 20261.199 kr97 kr (9%)
17. maj 20261.102 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.105 kr3 kr (0%)
8. maj 20261.102 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret