Gå til hovedindhold

Seagate Exos M ST30000NM004K - Harddisk - Enterprise - 30 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

SeagateHarddiskeEAN: 8719706437295
Pris fra 10.820 krtil 13.124 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.304 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.568 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Seagate Exos M ST30000NM004K - Harddisk - Enterprise - 30 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10820 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Exos M ST30000NM004K - Harddisk - Enterprise - 30 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
10.820 kr
Til butik
Seagate Exos M ST30000NM004K - Harddisk - Enterprise - 30 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB billede

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Harddiske
Farve: 2
Artikel nr.: EXOS M INTERNAL HARD DRIVE 30
EAN: 8719706437295
Varenr.: 25201427
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate Exos M Harddisk ST30000NM004K 30TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
10.821 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Exos M - 30TB - Harddisk - ST30000NM004K - SATA-600 - 3.5"
-5%10.989 kr
Før 11.530,05 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Seagate Exos M - 30TB - Harddisk - ST30000NM004K - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 30 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: enterprise servere, 24/7 certificeret, Sector bytes 512e. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: ST30000NM004K
EAN: 8719706437295
Varenr.: 3394250
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Exos M 30tb 3.5 tommer 7200r/min Sata Hdd
13.124 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Exos M ST30000NM004K - Harddisk - Enterprise - 30 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Exos M ST30000NM004K - Harddisk - Enterprise - 30 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK10.820 kr10.820 krKøb
2CompuMail DK10.821 kr10.821 krKøb
3Proshop DK10.989 kr10.989 krKøb
4Dustin DK13.124 kr13.210,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate Exos M ST30000NM004K - Harddisk - Enterprise - 30 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på Seagate Exos M ST30000NM004K - Harddisk - Enterprise - 30 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 181 dage. Laveste pris i perioden er 5.937 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 10.864 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.364 kr.

Den nuværende pris på 10.820 kr er 47% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Seagate Exos M ST30000NM004K - Harddisk - Enterprise - 30 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Seagate Exos M ST30000NM004K - Harddisk - Enterprise - 30 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202610.820 kr1 kr (0%)
1. jun. 202610.821 kr123 kr (1%)
30. maj 202610.698 kr123 kr (1%)
29. maj 202610.821 kr867 kr (9%)
28. maj 20269.954 kr867 kr (8%)
26. maj 202610.821 kr43 kr (0%)
25. maj 202610.864 kr1.609 kr (17%)
24. maj 20269.255 kr605 kr (6%)
23. maj 20269.860 kr2.077 kr (27%)
9. maj 20267.783 kr2.100 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret