Gå til hovedindhold

Seagate Exos 10E2400 ST600MM0009 - Harddisk - 600 GB - intern - 2,5 SFF - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - buffer: 128 MB

SeagateHarddiskeEAN: 7636490073274
Pris fra 1.494 krtil 2.269 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 775 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.249 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Seagate Exos 10E2400 ST600MM0009 - Harddisk - 600 GB - intern - 2,5 SFF - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - buffer: 128 MB og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1494 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Exos 10e2400 600gb Sff 512n 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd
1.494 kr
Til butik
Seagate Exos 10e2400 600gb Sff 512n 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd billede

Produktinformation

600 GB i 2,5" lille formfaktor øger rack-densiteten Spindelhastighed på 10 000 rpm giver hurtigere dataadgang 12 Gbit/s SAS-grænseflade flytter data hurtigt mellem systemer 128 MB buffer reducerer latenstid ved tunge arbejdsbelastninger Lavt strømforbrug, 6,68 W typisk og 3,44 W i idle, sparer energi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: SAS HHD
Artikel nr.: ST600MM0009
EAN: 7636490073274
Varenr.: 5011225353
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate Exos 10E2400 Harddisk ST600MM0009 600GB 2.5" SAS 3 10000rpm
1.532 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Exos 10E2400 ST600MM0009 - Harddisk - 600 GB - intern - 2,5 SFF - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - buffer: 128 MB
1.685 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Enterprise Performance 10K HDD - 600GB - Harddisk - ST600MM0009 - SAS3 - 2.5"
1.689 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk 2,5" Seagate Enterprise Exos 10E2400 600 GB SAS 10.000 RPM
-5%2.099 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk 2,5" Seagate Enterprise Exos 10E2400 600 GB SAS 10.000 RPM
-5%2.119 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seagate EXOS 10E2400 600GB HDD 512N
2.269 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Exos 10E2400 ST600MM0009 - Harddisk - 600 GB - intern - 2,5 SFF - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - buffer: 128 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Exos 10E2400 ST600MM0009 - Harddisk - 600 GB - intern - 2,5 SFF - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - buffer: 128 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.494 kr1.580,25 krKøb
2CompuMail DK1.532 kr1.532 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.685 kr1.685 krKøb
4Proshop DK1.689 kr1.689 krKøb
5Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
6Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb
7Ultrashop2.269 kr2.269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate Exos 10E2400 ST600MM0009 - Harddisk - 600 GB - intern - 2,5 SFF - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - buffer: 128 MB

PriceData har fulgt prisen på Seagate Exos 10E2400 ST600MM0009 - Harddisk - 600 GB - intern - 2,5 SFF - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - buffer: 128 MB i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.199 kr (registreret d. 11. januar 2026), højeste er 1.642 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.368 kr.

Den nuværende pris på 1.494 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Seagate Exos 10E2400 ST600MM0009 - Harddisk - 600 GB - intern - 2,5 SFF - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - buffer: 128 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Seagate Exos 10E2400 ST600MM0009 - Harddisk - 600 GB - intern - 2,5 SFF - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - buffer: 128 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.494 kr62 kr (4%)
23. maj 20261.556 kr62 kr (4%)
14. maj 20261.494 kr92 kr (7%)
12. maj 20261.402 kr92 kr (6%)
1. maj 20261.494 kr38 kr (2%)
30. apr. 20261.532 kr283 kr (23%)
24. apr. 20261.249 kr245 kr (16%)
23. apr. 20261.494 kr245 kr (20%)
28. jan. 20261.249 kr7 kr (1%)
27. jan. 20261.242 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret