Gå til hovedindhold

Seagate Barracuda ST24000DM001 - Harddisk - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

SeagateEAN: 8719706439480
Pris fra 5.279 krtil 7.874 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.595 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.859 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Seagate Barracuda ST24000DM001 - Harddisk - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5279 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Barracuda ST24000DM001 - Harddisk - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
5.279 kr
Til butik
Seagate Barracuda ST24000DM001 - Harddisk - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB billede

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Interne harddiske
Farve: 1
Artikel nr.: ST24000DM001
EAN: 8719706439480
Varenr.: 21731820
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate Barracuda Harddisk ST24000DM001 24TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
5.280 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate BarraCuda - 24TB - Harddisk - ST24000DM001 - SATA-600 - 3.5"
6.195 kr
Til butik
Seagate BarraCuda - 24TB - Harddisk - ST24000DM001 - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 24 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 512MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, 24/7 certificeret. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: ST24000DM001
EAN: 8719706439480
Varenr.: 3379401
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seagate Barracuda Harddisk ST24000DM001 24TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
6.349 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk Seagate BarraCuda 24 TB 3,5" SATA 6 Gb/s 7200 rpm
6.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk Seagate BarraCuda 24 TB 3,5" SATA 6 Gb/s 7200 rpm
6.419 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Barracuda 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
7.874 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Barracuda ST24000DM001 - Harddisk - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Barracuda ST24000DM001 - Harddisk - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK5.279 kr5.279 krKøb
2CompuMail DK5.280 kr5.280 krKøb
3Proshop DK6.195 kr6.195 krKøb
4Ultrashop6.349 kr6.349 krKøb
5Boligcenter DK6.399 kr6.399 krKøb
6Vivas DK6.419 kr6.488 krKøb
7Dustin DK7.874 kr7.960,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate Barracuda ST24000DM001 - Harddisk - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på Seagate Barracuda ST24000DM001 - Harddisk - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 172 dage. Laveste pris i perioden er 2.699 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 5.470,6 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.448 kr.

Den nuværende pris på 5.279 kr er 19% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for Seagate Barracuda ST24000DM001 - Harddisk - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for Seagate Barracuda ST24000DM001 - Harddisk - 24 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20265.279 kr24 kr (0%)
28. maj 20265.303 kr25 kr (0%)
27. maj 20265.328 kr24 kr (0%)
26. maj 20265.352 kr24 kr (0%)
25. maj 20265.376 kr24 kr (0%)
24. maj 20265.400 kr23 kr (0%)
23. maj 20265.423 kr24 kr (0%)
22. maj 20265.447 kr47 kr (1%)
20. maj 20265.400 kr23 kr (0%)
18. maj 20265.423 kr24 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret