Gå til hovedindhold

Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 185 cm)

Sea to SummitHovedtelefonerEAN: 9327868157785
Pris fra 2.486 krtil 3.699,95 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.213,95 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.412 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 185 cm) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2486 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sea To Summit Ascent mumietaske grøn
2.486 kr
Til butik
Sea To Summit Ascent mumietaske grøn billede

Produktspecifikationer

Kategori: Soveposer/Liggeunderlag
Farve: 2
Artikel nr.: ASL041101-052001
EAN: 9327868157785
Varenr.: 20988418
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sovepose mummy Sea to Summit Ascent - grøn
2.599 kr
Til butik
Sovepose mummy Sea to Summit Ascent - grøn billede

Produktinformation

Komfortabel mummy-sovepose til ture og overnatningerSea to Summit Ascent er en mummy sovepose i farven grøn, der kombinerer lav vægt og praktisk komfort til camping og friluftsliv. Den anbefalede temperatur er 3 °C med en nedre grænse på -1 °C, så du kan sove roligt på kølige nætter i telt eller shel­ter. Hætten kan trækkes til for ekstra varme, og den venstresidede lynlås gør det let at komme ind og ud.Til dig der vil rejse letMed en vægt på kun 782 g og en fyldmængde på 300 g er denne sovepose et oplagt valg til vandreture, cykelture og weekendture, hvor oppakningen skal holdes nede. Den indvendige længde på 185 cm passer til de fleste, og den tætsluttende form hjælper med at holde på varmen. Letvægts sovepose og friluftsliv går hånd i hånd med Ascent-serien.Plejning og brugFor at bevare ydeevnen: undgå langvarig fugt, brug ikke i nærheden af åben ild, og opbevar den tørt mellem turene.Type: Mummy-soveposeFarve: GrønHætte: JaLynlås: Venstreside, med lukningAnbefalet temperatur: 3 °CNedre grænse: -1 °CIndvendig længde: 185 cmVægt: 782 gFyldmængde: 300 gAntal i pakken: 1...

Produktspecifikationer

Kategori: Soveposer
Vægt: 5.72g
EAN: 9327868157785
Varenr.: 1916043
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sovepose mummy Sea to Summit Ascent - grøn
2.619 kr
Til butik
Sovepose mummy Sea to Summit Ascent - grøn billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Soveposer
Vægt: 5.72g
EAN: 9327868157785
Varenr.: 1916043
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 185 cm)
3.499 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sea To Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag - Regular Rain Forest Green - Sovepose
3.500 kr
Til butik
Gå til Wolf Tactical
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Sea to Summit Ascent -1°C Down Sleeping Bag 2-3 sæsons sovepose - Regular
3.500 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Sea To Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag - Regular Rain Forest Green - Sovepose
3.500 kr
Til butik
Gå til Soveposesalg.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Sea To Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag - Regular Rain Forest Green - Sovepose
3.500 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Sea to Summit Ascent -1C/30F Down Sleeping Bag - Regular
3.699,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 185 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 185 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.486 kr2.486 krKøb
2Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
3Vivas DK2.619 kr2.698 krKøb
4Friluftsland.dk3.499 kr3.499 krKøb
5Outmore.dk3.500 kr3.500 krKøb
6Wolf Tactical3.500 kr3.500 krKøb
7MAXiPRO3.500 kr3.500 krKøb
8Soveposesalg.dk3.500 kr3.500 krKøb
9Pro Outdoor3.699,95 kr3.699,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 185 cm)

PriceData har fulgt prisen på Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 185 cm) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.412 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 3.600 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.784 kr.

Den nuværende pris på 2.486 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 185 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Sea to Summit Ascent -1c Down Sleeping Bag (Grøn (RAIN FOREST GREEN) Personlængde 185 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.486 kr49 kr (2%)
30. maj 20262.437 kr1 kr (0%)
29. maj 20262.436 kr163 kr (6%)
27. maj 20262.599 kr113 kr (5%)
25. maj 20262.486 kr49 kr (2%)
16. maj 20262.437 kr1 kr (0%)
12. maj 20262.436 kr1 kr (0%)
8. maj 20262.437 kr1 kr (0%)
3. maj 20262.436 kr1 kr (0%)
26. apr. 20262.437 kr25 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret