Gå til hovedindhold

Schneider Electric Acti9 iPF K, 3P + N, Hvid, CEEAC, -25 - 60 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95%

Schneider ElectricEludstyr20kA kapacitetElektrisk beskyttelseEAN: 3606480089947

Schneider Electric Acti9 iPF K transientbeskyttelse til beskyttelse mod overspændinger og lynnedslag. 20kA kapacitet, 340V, 3P+N til boligtavler. Læs mere

Pris fra 429 krtil 601,25 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 172,25 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 409 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Schneider Electric Acti9 iPF K, 3P + N, Hvid, CEEAC, -25 - 60 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95% og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 429 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Schneider Acti9 iPF transientbeskyttelse 3P+N på 20kA
429 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Transientbeskyttelse ipf 20ka 340v 3pn tt - tn-s system klasse 2
442 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Acti9 iPF transientbeskyttelse 3P+N 20kA
449 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Overspndingsafleder iPF, 20kA, 340V, 3P+N, bolig - Schneider Electric
479 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Acti9 iPF K, 3P + N, Hvid, CEEAC, -25 - 60 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95%
488 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Acti9 iPF transientbeskyttelse 3P+N, 20kA
489 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OVERSPÆNDINGSAFL IPF 20KA 340V 3PN BOLIG
491,69 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Overspændingsafl ipf 20ka 340v 3pn bolig
533,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Acti9 iPF transientbeskyttelse, 3P+N, 20kA
569 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Overspændingsafl/transientbesk iPF 20kA 340V 3PN til boligtavler. montage i tavlen
601,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Acti9 iPF K, 3P + N, Hvid, CEEAC, -25 - 60 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95% koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Acti9 iPF K, 3P + N, Hvid, CEEAC, -25 - 60 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95% koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl429 kr429 krKøb
2Proshop DK442 kr481 krKøb
3LavprisVVS449 kr449 krKøb
4WATTOO.DK479 kr479 krKøb
5CS MEGASTORE DK488 kr527 krKøb
6Greenline489 kr489 krKøb
7EL-GROSSISTEN491,69 kr491,69 krKøb
8MaintainIt533,75 kr533,75 krKøb
9BilligVVS DK569 kr569 krKøb
10vvsfittings.dk601,25 kr601,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Schneider Electric Acti9 iPF K 3P+N Transientbeskyttelse

Schneider Electric

Schneider Electric Acti9 iPF K transientbeskyttelse til beskyttelse mod overspændinger og lynnedslag. 20kA kapacitet, 340V, 3P+N til boligtavler.

• overspændingsafleder
• surge protector
• lynsikring
• transient
• acti9
• schneider
• ipf
• tavleudstyr
• Elektrisk beskyttelse
• 20kA kapacitet

Beskrivelse

Schneider Electric Acti9 iPF K er en professionel transientbeskyttelse designet til beskyttelse af elektriske installationer mod skadelige overspændinger og lynnedslag. Enheden har en kapacitet på 20kA ved 340V og er specielt udviklet til 3P+N konfigurationer i TT og TN-S systemer. Transientbeskyttelsen monteres direkte i elstavlen og forbindes til tavlens jordklemme for optimal beskyttelse. Den indbyggede visuelle indikator viser enhedens status - hvidt vindue indikerer normal drift, mens rød indikation signalerer at enheden skal udskiftes efter at have været aktiv under overspænding. Produktet er ideelt til boligtavler og mindre erhvervsinstallationer hvor pålidelig beskyttelse er kritisk.

Specifikationer

type:Transientbeskyttelse/Overspændingsafleder
farve:Hvid
model:A9L15693
klasse:2
system:TT/TN-S
indikator:Visuel status (hvid/rød)
kapacitet:20kA
montering:DIN-skinne
spænding:340V
konfiguration:3P + N
luftfugtighed:5-95%
driftstemperatur:-25 til 60°C
opbevaringstemperatur:-40 til 85°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvornår skal transientbeskyttelsen udskiftes?

Enheden skal udskiftes når den visuelle indikator skifter fra hvid til rød, hvilket indikerer at den har været aktiv under overspænding eller lynnedslag.

Hvilke systemer er den kompatibel med?

Acti9 iPF K er designet til TT og TN-S systemer med 3P+N konfiguration og kræver funktionel jordforbindelse.

Kan den monteres i alle elstavler?

Ja, den monteres på standard DIN-skinne og er specielt velegnet til boligtavler og mindre erhvervsinstallationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Acti9 iPF K, 3P + N, Hvid, CEEAC, -25 - 60 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95%

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Acti9 iPF K, 3P + N, Hvid, CEEAC, -25 - 60 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95% i 147 dage. Laveste pris i perioden er 409 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 435 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 420 kr.

Den nuværende pris på 429 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Schneider Electric Acti9 iPF K, 3P + N, Hvid, CEEAC, -25 - 60 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95%. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Schneider Electric Acti9 iPF K, 3P + N, Hvid, CEEAC, -25 - 60 °C, -40 - 85 °C, 5 - 95% de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026429 kr6 kr (1%)
30. maj 2026435 kr6 kr (1%)
12. maj 2026429 kr6 kr (1%)
11. maj 2026435 kr6 kr (1%)
5. maj 2026429 kr4 kr (1%)
26. apr. 2026425 kr7 kr (2%)
11. apr. 2026418 kr9 kr (2%)
14. mar. 2026409 kr8 kr (2%)
7. mar. 2026417 kr8 kr (2%)
2. mar. 2026409 kr8 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret