Gå til hovedindhold

Schneider Electric Kontaktor lc1d95p7 95a 230vac

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3389110451733
Pris fra 2.367 krtil 3.294,52 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 927,52 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.302 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Schneider Electric Kontaktor lc1d95p7 95a 230vac og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2367 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Kontaktor lc1d95p7 95a 230vac
2.367 kr
Til butik
Schneider Electric Kontaktor lc1d95p7 95a 230vac billede

Produktinformation

Schneider Electric LC1D95P7 hjælpekontakt

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: LC1D95P7
EAN: 3389110451733
Varenr.: 2952282
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric LC1D95P7, Flerfarvet, 230 AC
2.602 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KONTAKTOR TESYS D 95A 230VAC 3NO
3.294,52 kr
Til butik
KONTAKTOR TESYS D 95A 230VAC 3NO billede

Produktinformation

Kontaktorer og reverseringer TeSys serie D 9_150 A Kontaktor til motordrift og til ikke induktive belastninger LC1-D.Typenr: LC1Dxx, hvor xx står for mærkestrømmen og .. For spændingskoden. Der er altid i TeSyskontaktorer 1sl + 1 br. Mærkestrømmen i AC3 d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Relæer
EAN: 3389110451733
Varenr.: 15842678669647

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Kontaktor lc1d95p7 95a 230vac koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Kontaktor lc1d95p7 95a 230vac koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.367 kr2.367 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.602 kr2.602 krKøb
3EL-GROSSISTEN3.294,52 kr3.294,52 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Kontaktor lc1d95p7 95a 230vac

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Kontaktor lc1d95p7 95a 230vac i 164 dage. Laveste pris i perioden er 2.266 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 2.367 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.326 kr.

Den nuværende pris på 2.367 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Schneider Electric Kontaktor lc1d95p7 95a 230vac. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Schneider Electric Kontaktor lc1d95p7 95a 230vac de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20262.367 kr26 kr (1%)
6. maj 20262.341 kr39 kr (2%)
21. apr. 20262.302 kr65 kr (3%)
16. apr. 20262.367 kr33 kr (1%)
14. apr. 20262.334 kr4 kr (0%)
8. mar. 20262.330 kr37 kr (2%)
23. feb. 20262.367 kr8 kr (0%)
19. feb. 20262.359 kr39 kr (2%)
27. jan. 20262.320 kr1 kr (0%)
20. jan. 20262.319 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret