Gå til hovedindhold

Schneider Electric Energisensor resi powertag 3pn med nul i venstre side ved top montage, direkte måling op til 63a

Schneider ElectricRedskaberTrådløs energimålingEnergiovervågningEAN: 3606489524791

Schneider Electric Wiser Energy PowerTag 3P+N energisensor til montering i eltavle. Trådløs overvågning af energiforbrug med live data og Zigbee-kommunikation. Læs mere

Pris fra 808 krtil 968 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 160 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 490,11 kr 7. maj

Sammenlign priser på Schneider Electric Energisensor resi powertag 3pn med nul i venstre side ved top montage, direkte måling op til 63a og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 808 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Energisensor Resi PowerTag for Wiser, 3P+N, nul i venstre side (ved topmontage), op til 63A
808 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Energisensor Resi PowerTag 3PN med nul i venstre side, 63A
808 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric Wiser Energy PowerTag 3P+0, venstre
809 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wiser Energy energisensor 3P+N
850 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Wiser Energy Powertag 3P+0, nul i venstre side
869 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Wiser Energy powertag, 3P+N i venstre
909 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Energisensor resi powertag 3pn med nul i venstre side ved top montage, direkte måling op til 63a
968 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Energisensor resi powertag 3pn med nul i venstre side ved top montage, direkte måling op til 63a koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Energisensor resi powertag 3pn med nul i venstre side ved top montage, direkte måling op til 63a koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK808 kr808 krKøb
2CS MEGASTORE DK808 kr847 krKøb
3BilligVVS DK809 kr809 krKøb
4LavprisEl850 kr850 krKøb
5Greenline869 kr869 krKøb
6LavprisVVS909 kr909 krKøb
7Proshop DK968 kr1.007 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Schneider Electric Wiser Energy PowerTag 3P+N

Schneider Electric

Schneider Electric Wiser Energy PowerTag 3P+N energisensor til montering i eltavle. Trådløs overvågning af energiforbrug med live data og Zigbee-kommunikation.

• energisensor
• powertag
• wiser energy
• energimåler
• eltavle sensor
• schneider energi
• zigbee sensor
• Energiovervågning
• Trådløs energimåling

Beskrivelse

Schneider Electric Wiser Energy PowerTag 3P+N er en intelligent energisensor designet til at blive monteret direkte i din eltavle. Denne trådløse energimåler giver dig live overblik over dit energiforbrug 24/7 gennem Wiser-appen på din smartphone eller tablet. PowerTag'et måler kWh-værdier i overensstemmelse med IEC 61.557-12 standarden og kommunikerer via Zigbee radiofrekvens til Wiser Energy systemet. Sensoren passer til moduler med bredde fra 18-54mm og kan monteres både over og under sikringsgrupper op til 63A. Med denne energisensor kan du identificere højt energiforbrug, opdage fejl i dit el-system og optimere dit samlede energiforbrug. Perfekt til boligejere der ønsker intelligent energiovervågning og bedre kontrol over deres el-regning.

Specifikationer

faser:3P+N
serie:Wiser Energy
vægt:35 gram
måling:kWh (IEC 61.557-12)
modelkode:R9M41
montering:Direkte på sikringsmoduler
placering:Over eller under sikringsgrupper
størrelse:71,1 x 16,5 x 42,7 mm
modulbredde:18-54mm
nul_position:Venstre side
kommunikation:Zigbee
maksimal_belastning:63A

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan PowerTag monteres på alle typer sikringsmoduler?

PowerTag passer til moduler med bredde fra 18-54mm og kan monteres både over og under sikringsgrupper op til 63A.

Kræver PowerTag særlig app til overvågning?

Ja, du skal bruge Wiser-appen på din smartphone eller tablet samt Wiser Energy IP-modulet for at modtage data.

Skal en elektriker installere PowerTag?

Ja, Wiser Energy komponenter skal installeres af en autoriseret elektriker for sikker og korrekt montering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Energisensor resi powertag 3pn med nul i venstre side ved top montage, direkte måling op til 63a

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Energisensor resi powertag 3pn med nul i venstre side ved top montage, direkte måling op til 63a i 181 dage. Laveste pris i perioden er 490,11 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 808 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 668 kr.

Den nuværende pris på 808 kr er 21% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Schneider Electric Energisensor resi powertag 3pn med nul i venstre side ved top montage, direkte måling op til 63a. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Schneider Electric Energisensor resi powertag 3pn med nul i venstre side ved top montage, direkte måling op til 63a de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026808 kr300,12 kr (59%)
2. jun. 2026507,88 kr293,12 kr (37%)
29. maj 2026801 kr1 kr (0%)
28. maj 2026802 kr1 kr (0%)
26. maj 2026803 kr2 kr (0%)
25. maj 2026805 kr4 kr (0%)
23. maj 2026801 kr293,12 kr (58%)
22. maj 2026507,88 kr293,12 kr (37%)
20. maj 2026801 kr1 kr (0%)
18. maj 2026802 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret