Gå til hovedindhold

Schneider Electric Acti9 iC60N 3P 16A Dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 230V Bredde 54mm

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3606480440663
Pris fra 191 krtil 252 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 61 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 182,66 kr 7. maj

Sammenlign priser på Schneider Electric Acti9 iC60N 3P 16A Dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 230V Bredde 54mm og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 191 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Schneider Electric Acti9 IC60N automatsikring, 3-polet, 16A, 230V
191 kr
Til butik
Schneider Electric Acti9 IC60N automatsikring, 3-polet, 16A, 230V billede

Produktinformation

Automatsikring 3-polet 16A med tydelig fejlindikering Du får en automatsikring, der giver dig ro i hverdagen, når installationen skal være stabil og overskuelig. Denne model fra Schneider Electric er udviklet til at beskytte dine kredsløb mod både overbel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Tavlemateriel
EAN: 3606480440663
Varenr.: 3322061038
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Acti9 iC60N 3P 16A Dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 230V Bredde 54mm
191 kr
Til butik
Schneider Electric Acti9 iC60N 3P 16A Dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 230V Bredde 54mm billede

Produktinformation

Acti9 iC60N 3P 16A Dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 230V Bredde 54mm Produkt beskrivelse: Acti9 - iC60 kortslutningsudløsere med dobbelte terminalklemmer er kortslutningsudløsere,der overholder flere standarder, og som kombinerer følgende funktioner:-- beskyttelse af kredsløbet mod kortslutningsstrømme,-- beskyttelse af kredsløbet...

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: A9F04316
EAN: 3606480440663
Varenr.: 2762790
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AUTOMATSIKRING C16A 3P 6KA 3M
192,88 kr
Til butik
AUTOMATSIKRING C16A 3P 6KA 3M billede

Produktinformation

Acti9 automatsikring, 3-polet, 16A, 230V 6/10kA, C-karakteristik, dobbelt terminal, med VisiTrip og VisiSafe. Bredde 54 mm. Acti9 iC60 automatsikringer beskytter kredsløbet mod kortslutningsstrømme og overbelastningsstrømme. Patenteret VisiTrip-teknologi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Sikringer & Afbrydere
EAN: 3606480440663
Varenr.: 15842666905935
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric A9F04316, Miniature strømafbryder, 10000 A, IP20
194 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Automatsikring Acti9 IC60N, 3P, 16A, C-karakteristik, 54 mm
196 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Automatsikring C16A 3P 6Ka 3M
205,23 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Automatsikring c16a 3p 6ka 3m
211,25 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric Acti9 IC60N automatsikring, 3-polet, 16A, 230V
219 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Electric Acti9 IC60N automatsikring, 3-polet, 16A, 230V
229 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Acti9 IC60N automatsikring, 3-polet, 16A, 230V
229 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Schneider automatsikring IC60n 3P 16A C
252 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Acti9 iC60N 3P 16A Dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 230V Bredde 54mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Acti9 iC60N 3P 16A Dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 230V Bredde 54mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl191 kr191 krKøb
2Proshop DK191 kr230 krKøb
3EL-GROSSISTEN192,88 kr192,88 krKøb
4CS MEGASTORE DK194 kr233 krKøb
5WATTOO.DK196 kr196 krKøb
6Billigelogvvs.dk205,23 kr205,23 krKøb
7MaintainIt211,25 kr211,25 krKøb
8Greenline219 kr219 krKøb
9BilligVVS DK229 kr229 krKøb
10LavprisVVS229 kr229 krKøb
11Elvvs.dk252 kr252 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Acti9 iC60N 3P 16A Dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 230V Bredde 54mm

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Acti9 iC60N 3P 16A Dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 230V Bredde 54mm i 166 dage. Laveste pris i perioden er 155 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 191 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 177 kr.

Den nuværende pris på 191 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Schneider Electric Acti9 iC60N 3P 16A Dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 230V Bredde 54mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Schneider Electric Acti9 iC60N 3P 16A Dobbelt terminal C-karakteristik 6/10kA 230V Bredde 54mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026191 kr8,34 kr (5%)
7. maj 2026182,66 kr8,34 kr (4%)
6. maj 2026191 kr8,34 kr (5%)
21. mar. 2026182,66 kr2,34 kr (1%)
20. mar. 2026185 kr2,34 kr (1%)
17. mar. 2026182,66 kr2,34 kr (1%)
16. mar. 2026185 kr2,34 kr (1%)
4. mar. 2026182,66 kr2,34 kr (1%)
3. mar. 2026185 kr2,34 kr (1%)
2. mar. 2026182,66 kr5,66 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret