Gå til hovedindhold

Sapphire PULSE Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 grafikkort (11324-01-20G)

SapphireVideokort og -adaptereEAN: 4895106293618
Pris fra 2.384 krtil 2.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 435 kr (15% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sapphire PULSE Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 grafikkort (11324-01-20G) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2384 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sapphire Radeon RX 7600 PULSE GAMING OC
2.384 kr
Til butik
Sapphire Radeon RX 7600 PULSE GAMING OC billede

Produktinformation

Sapphire Radeon RX 7600 CTLRX OC - Grafikkort - HDMI, 3 x DisplayPort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 11324-01-20G
EAN: 4895106293618
Varenr.: 1001202757
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sapphire Radeon RX 7600 Pulse - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort
2.434 kr
Til butik
Sapphire Radeon RX 7600 Pulse - 8GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, AMD Radeon RX 7600 Overclocked (Core clock 2250 MHz / Boost clock 2755 MHz), 2096 Stream kerner, 8GB GDDR6 (Memory clock 18 GHz) - 128-bit, PCI-Express 4.0 x16 (x8 mode), 3 x DisplayPort 1.4 / 1 x HDMI 2.1 tilslutninger, understøtter AMD FreeSync, understøtter Adaptive Sync, 1 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 550 Watt, kortlængde: 240mm, PCI-Port bredde: 2 slots, Sapphire Dual-X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sapphire
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 11324-01-20G
EAN: 4895106293618
Varenr.: 3164680
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sapphire PULSE Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 grafikkort (11324-01-20G)
-7%2.799 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sapphire PULSE Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 grafikkort (11324-01-20G) billede

Produktinformation

Fordele ved grafikkort til gaming og kreativt arbejdeOpgrader din pc med Sapphire PULSE Radeon RX 7600 og få flydende spiloplevelser og responsiv grafik i populære titler. Med 8 GB GDDR6-hukommelse og 32 Ray Accelerators er kortet skabt til moderne gaming i høje opløsninger og krævende billedbehandling. Du kan tilslutte op til fire skærme og nyde opløsninger helt op til 7.680 × 4.320 pixels.Effektiv køling og solidt designKortet benytter Sapphire Dual-X med to blæsere og aktiv køling, designet til at holde temperaturerne i skak under lange spilsessioner. Det fylder 2 slots og er 24,0 × 10,71 × 4,41 cm, hvilket passer i mange moderne kabinetter.Grafikprocessor: AMD Radeon RX 7600Stream-processorer: 2.048Basisklok: 2.355 MHzBoost-klocke: 2.755 MHzInfinity Cache: 32 MBHukommelse: 8 GB GDDR6, 128-bit, 18 Gbit/sMaks. opløsning: 7.680 × 4.320 pixelsMaks. skærme: 4Ray Accelerators: 32DirectX-version: 12 UltimateAMD FreeSync: JaInterface: PCI Express 4.0 x8Porte: 3 × DisplayPort 1.4, 1 × HDMIKøling: Aktiv, Sapphire Dual-X, 2 blæsereSlots: 2Typisk strømforbrug: 185 WAnbefalet strømforsyning: 550 WEkstra strømstik: 1 × 8-pinUnderstøttede OS: Windows 11/10 x64, LinuxMål (L × H × D): 24,0 × 10,71 × 4,41 cmPakkens indhold: Quick installation guide...

Produktspecifikationer

Mærke: Sapphire
Kategori: Grafikkort
Vægt: 0.88g
EAN: 4895106293618
Varenr.: 2139067
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sapphire PULSE Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 grafikkort (11324-01-20G)
-7%2.819 kr
Før 3.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sapphire PULSE Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 grafikkort (11324-01-20G) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sapphire PULSE Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 grafikkort (11324-01-20G) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.384 kr2.384 krKøb
2Proshop DK2.434 kr2.434 krKøb
3Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
4Vivas DK2.819 kr2.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sapphire PULSE Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 grafikkort (11324-01-20G)

PriceData har fulgt prisen på Sapphire PULSE Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 grafikkort (11324-01-20G) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.018 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 2.506 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.328 kr.

Den nuværende pris på 2.384 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for Sapphire PULSE Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 grafikkort (11324-01-20G). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for Sapphire PULSE Radeon RX 7600 8 GB GDDR6 grafikkort (11324-01-20G) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.384 kr4 kr (0%)
29. maj 20262.388 kr4 kr (0%)
28. maj 20262.384 kr63 kr (3%)
27. maj 20262.447 kr11 kr (0%)
25. maj 20262.436 kr11 kr (0%)
23. maj 20262.447 kr3 kr (0%)
22. maj 20262.450 kr3 kr (0%)
17. maj 20262.447 kr20 kr (1%)
12. maj 20262.427 kr1 kr (0%)
11. maj 20262.428 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret