Gå til hovedindhold

27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C - KVM switch

SamsungComputerskærmeEAN: 8806095541945
Pris fra 2.234 krtil 2.849 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 615 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.165 kr 8. apr.

Sammenlign priser på 27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C - KVM switch og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2234 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
2.234 kr
Til butik
Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - S80UD Series - LED-skærm - USB - 27" - 3840 x 2160 UHD @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: LS27D800UAUXEN
EAN: 8806095541945
Varenr.: 1002170923
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C - KVM switch
2.324 kr
Til butik
27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C - KVM switch billede

Produktinformation

Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU monitor leverer professionel klarhed og bred farvedækning til kreative og produktive arbejdsflow med et IPS-panel for præcis og konsistent billedkvalitet. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringshastighed: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutning: HDMI, DisplayPort, USB-C med 90W USB-C Power Delivery, Ethernet Særlige funktioner: KVM switch; USB 3.0/USB-C hub; USB PD 90W; HDR10; 99% sRGB; Ergonomisk stander (højde, pivot (rotation), drej, tilt) Præcis farvegengivelse, HDR-understøttelse og fleksible tilslutningsmuligheder effektiviserer multitasking og sikrer pålidelig, komfortabel ydeevne ved længere professionelle og kreative sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: LS27D800UAUXEN
EAN: 8806095541945
Varenr.: 3280977
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU 4K IPS 60 Hz USB-C
-7%2.799 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU 4K IPS 60 Hz USB-C billede

Produktinformation

Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - S80UD Series - LED-skærm - USB - 27" - 3840 x 2160 UHD @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - sortGenereltBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.29 cm x 22 cm x 55.66 cm - med standerEgenskaber: BilledopdelingFlicker Free-teknologiUltra-Flexible Height Adjustment System (HAS)Image SizeFactory CalibrationEye Saver ModeOff Timer PlusBillede-i-billede3-sidet kantløsAuto Source Switch+Adaptive PictureEnergiforbrug om året: 37 kWtEnergiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1963525Farve: SortFarve support: 1,07 milliarder farverFarvespektrum: 99% sRGBFormatforhold: 16:9HDR-format: HDR10Indbygget udstyr: KVM switch, USB 3.0/USB-C hubKontrastforhold: 1000:1Lodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 350 cd/m²Paneltype: IPSResponstid: 5 msSkærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriksStandard opløsning: UHD 3840 x 2160 ved 60 HzUSB-strømlevering: 90 WattVandret synsvinkel: 178Vægt: 6.1 kgKVMTastatur / Musse Grænseflade: USB

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skærme
Vægt: 7g
EAN: 8806095541945
Varenr.: 1814590
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU 4K IPS 60 Hz USB-C
-7%2.819 kr
Før 3.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU 27 IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
2.849 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C - KVM switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C - KVM switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.234 kr2.234 krKøb
2Proshop DK2.324 kr2.324 krKøb
3Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
4Vivas DK2.819 kr2.888 krKøb
5Ultrashop2.849 kr2.849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C - KVM switch

PriceData har fulgt prisen på 27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C - KVM switch i 139 dage. Laveste pris i perioden er 2.165 kr (registreret d. 8. april 2026), højeste er 2.989 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.529 kr.

Den nuværende pris på 2.234 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for 27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C - KVM switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for 27" Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C - KVM switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.234 kr90 kr (4%)
26. maj 20262.324 kr90 kr (4%)
23. maj 20262.234 kr188 kr (8%)
22. maj 20262.422 kr24 kr (1%)
21. maj 20262.398 kr197 kr (8%)
20. maj 20262.595 kr10 kr (0%)
19. maj 20262.585 kr175 kr (7%)
18. maj 20262.410 kr187 kr (7%)
17. maj 20262.597 kr275 kr (12%)
15. maj 20262.322 kr336 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret