Gå til hovedindhold

Samsung TQ55Q8FAAU - 55 Diagonal klasse Q8FA Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Dual LED - titan grå

SamsungTvEAN: 8806097112211
Pris fra 4.643 krtil 5.519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 876 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.562 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Samsung TQ55Q8FAAU - 55 Diagonal klasse Q8FA Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Dual LED - titan grå og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4643 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Q8FA Series TQ55Q8FAAU 55" 4K UHD (2160p) Smart TV
4.643 kr
Til butik
Samsung Q8FA Series TQ55Q8FAAU 55" 4K UHD (2160p) Smart TV billede

Produktinformation

Samsung TQ55Q8FAAU - 55" Diagonal klasse Q8FA Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Dual LED - titan grå

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: TQ55Q8FAAUXXC
EAN: 8806097112211
Varenr.: 1003412078
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 55" Fladskærms TV QLED 4K TQ55Q8FAAUXXC
-58%4.666 kr
Før 10.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Samsung 55" Fladskærms TV QLED 4K TQ55Q8FAAUXXC billede

Produktinformation

Imponerende billedkvalitet Oplev levende og detaljerede billeder med Quantum HDR+ og HDR10+, der fremhæver kontraster og farver i 4K UHD-opløsning. Kraftfuld AI-processor Den avancerede Q4 AI Gen1-processor optimerer indhold i realtid og opskalerer til 4K, hvilket sikrer skarpe og klare billeder. Elegant og slankt design Det minimalistiske AirSlim-design passer perfekt ind i moderne hjem og giver et stilrent udtryk, uanset om TV'et er vægmonteret eller står på et møbel. Forbedret lydoplevelse Med Object Tracking Sound Lite og Adaptive Sound+ tilpasses lyden dynamisk, så dialog og omgivelser gengives klart og realistisk. Smart og brugervenlig Tizen Smart TV-platformen giver nem adgang til dine foretrukne streamingtjenester og understøtter stemmestyring via Alexa og Bixby.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Fladskaerms TV
Artikel nr.: TQ55Q8FAAUXXC
EAN: 8806097112211
Varenr.: 3351430
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung 55" Q8FA QLED 4K smart-tv (2025)
-58%4.666 kr
Før 10.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung TQ55Q8FAAU - 55 Diagonal klasse Q8FA Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Dual LED - titan grå
5.358 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Q8FA Series TQ55Q8FAAU 55 4K UHD (2160p) Smart TV
5.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung TQ55Q8FAAU - 55 Diagonal klasse Q8FA Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Dual LED - titan grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung TQ55Q8FAAU - 55 Diagonal klasse Q8FA Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Dual LED - titan grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.643 kr4.643 krKøb
2Proshop DK4.666 kr4.666 krKøb
3Komplett DK4.666 kr4.666 krKøb
4CS MEGASTORE DK5.358 kr5.557 krKøb
5Ultrashop5.519 kr5.519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung TQ55Q8FAAU - 55 Diagonal klasse Q8FA Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Dual LED - titan grå

PriceData har fulgt prisen på Samsung TQ55Q8FAAU - 55 Diagonal klasse Q8FA Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Dual LED - titan grå i 162 dage. Laveste pris i perioden er 4.450 kr (registreret d. 16. februar 2026), højeste er 11.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.047 kr.

Den nuværende pris på 4.643 kr er 23% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Samsung TQ55Q8FAAU - 55 Diagonal klasse Q8FA Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Dual LED - titan grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Samsung TQ55Q8FAAU - 55 Diagonal klasse Q8FA Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Dual LED - titan grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20264.643 kr426 kr (8%)
29. maj 20265.069 kr266 kr (5%)
26. maj 20265.335 kr113 kr (2%)
25. maj 20265.222 kr176 kr (3%)
18. maj 20265.046 kr23 kr (0%)
17. maj 20265.069 kr61 kr (1%)
16. maj 20265.008 kr176 kr (4%)
18. apr. 20264.832 kr55 kr (1%)
16. apr. 20264.777 kr84 kr (2%)
8. apr. 20264.693 kr131 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret