Gå til hovedindhold

Samsung T9 MU-PG4T0B - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort

SamsungOptiske drevEAN: 8806094914672
Pris fra 5.502 krtil 8.749 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 3.247 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.734 kr 5. maj

Sammenlign priser på Samsung T9 MU-PG4T0B - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5502 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung T9 SSD MU-PG4T0B 4TB USB 3.2 Gen 2x2
5.502 kr
Til butik
Samsung T9 SSD MU-PG4T0B 4TB USB 3.2 Gen 2x2 billede

Produktinformation

Samsung T9 MU-PG4T0B - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: MU-PG4T0B/EU
EAN: 8806094914672
Varenr.: 1001607054
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung T9 MU-PG4T0B - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort
5.563 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Portable SSD T9 - 4TB - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2x2
5.563 kr
Til butik
Samsung Portable SSD T9 - 4TB - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2x2 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 4 TB, ekstern, overførselshastighed: 2000 MB/s (læs) / 2000 MB/s (skriv), USB 3.2 Gen 2x2 tilslutning USB strømkilde, hardware kryptering: 256 bit, software: Samsung Portable SSD 1.0 & Magician Software, farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: SSD
Artikel nr.: MU-PG4T0B/EU
EAN: 8806094914672
Varenr.: 3198806
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung T9 SSD MU-PG4T0B 4TB USB 3.2 Gen 2x2
6.569 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Samsung T9 bærbar SSD 4 TB - USB-C (USB 3.2 Gen 2x2) - Sort
-36%6.599 kr
Før 10.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung T9 bærbar SSD 4 TB - USB-C (USB 3.2 Gen 2x2) - Sort
-36%6.619 kr
Før 10.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Portable Ssd T9 4tb Usb-c Sort
8.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung T9 MU-PG4T0B - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung T9 MU-PG4T0B - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.502 kr5.502 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.563 kr5.563 krKøb
3Proshop DK5.563 kr5.563 krKøb
4Ultrashop6.569 kr6.569 krKøb
5Boligcenter DK6.599 kr6.599 krKøb
6Vivas DK6.619 kr6.698 krKøb
7Dustin DK8.749 kr8.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung T9 MU-PG4T0B - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort

PriceData har fulgt prisen på Samsung T9 MU-PG4T0B - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.995 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 5.566 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.374 kr.

Den nuværende pris på 5.502 kr er 26% over normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Samsung T9 MU-PG4T0B - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Samsung T9 MU-PG4T0B - SSD - krypteret - 4 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) - 256-bit AES - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20265.502 kr73 kr (1%)
30. maj 20265.429 kr137 kr (2%)
29. maj 20265.566 kr82 kr (1%)
22. maj 20265.484 kr360 kr (7%)
20. maj 20265.124 kr162 kr (3%)
12. maj 20264.962 kr205 kr (4%)
9. maj 20264.757 kr23 kr (0%)
5. maj 20264.734 kr1.325 kr (39%)
26. dec. 20253.409 kr74 kr (2%)
25. dec. 20253.335 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret