Gå til hovedindhold

NO NAME Samsung PM9A3 SSD MZ1L2960HCJR 960GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

NO NAMEEAN: 7613081098106
Pris fra 9.297 krtil 11.419 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.122 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.598 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Samsung PM9A3 SSD MZ1L2960HCJR 960GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9297 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung PM9A3 SSD MZ1L2960HCJR 960GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
9.297 kr
Til butik
Samsung PM9A3 SSD MZ1L2960HCJR 960GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Samsung PM9A3 MZ1L2960HCJR - SSD - krypteret - 960 GB - intern - M.2 22110 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES-XTS - TCG Opal Encryption 2.0

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: MZ1L2960HCJR-00A07
EAN: 7613081098106
Varenr.: 998129277
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NVMe SSD Samsung PM9A3 960 GB M.2 PCIe 4.0 MLC
11.399 kr
Til butik
NVMe SSD Samsung PM9A3 960 GB M.2 PCIe 4.0 MLC billede

Produktinformation

Hurtig NVMe SSD til PC og bærbarOpgrader din lagring med Samsung PM9A3 - en M.2 NVMe SSD på 960 GB, der leverer lynhurtige læsehastigheder op til 5.500 MB/s og skrivehastigheder op til 1.400 MB/s. Perfekt til krævende arbejdsopgaver, store filer og hurtige opstarter i både PC og laptop.Stabil ydeevne og sikkerhedPM9A3 bygger på PCI Express 4.0 og MLC-hukommelse kombineret med hardwarekryptering med 256-bit AES-XTS for ekstra datasikkerhed. Den er designet til pålidelig drift med en MTBF på 2.000.000 timer samt effektivt strømforbrug: 7,5 W ved læsning, 6,5 W ved skrivning og 2,5 W i tomgang.Formfaktor: M.2Grænseflade: PCI Express 4.0Protokol: NVMeKapacitet: 960 GBHukommelsestype: MLCLæsehastighed: 5.500 MB/sSkrivehastighed: 1.400 MB/sTilfældig læsning (4K): 550.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 60.000 IOPSHardwarekryptering: 256-bit AES-XTSMTBF: 2.000.000 timerStrømforbrug læs/skriv/idle: 7,5 W / 6,5 W / 2,5 WDriftstemp.: 0 – 70 °COpbevaringstemp.: -40 – 85 °CRelativ luftfugtighed i drift: 5 – 95 %Vibration (ikke i drift): 20 GStød (ikke i drift): 1.500 GMål (H × B × D): 0,38 × 2,2 × 11,0 cmVægt: 20 g...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Lagring
Vægt: 1.26g
EAN: 7613081098106
Varenr.: 1998740
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NVMe SSD Samsung PM9A3 960 GB M.2 PCIe 4.0 MLC
11.419 kr
Til butik
NVMe SSD Samsung PM9A3 960 GB M.2 PCIe 4.0 MLC billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Lagring
Vægt: 1.26g
EAN: 7613081098106
Varenr.: 1998740

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung PM9A3 SSD MZ1L2960HCJR 960GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung PM9A3 SSD MZ1L2960HCJR 960GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK9.297 kr9.297 krKøb
2Boligcenter DK11.399 kr11.399 krKøb
3Vivas DK11.419 kr11.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung PM9A3 SSD MZ1L2960HCJR 960GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på Samsung PM9A3 SSD MZ1L2960HCJR 960GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 176 dage. Laveste pris i perioden er 3.052 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 9.309 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.188 kr.

Den nuværende pris på 9.297 kr er 50% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Samsung PM9A3 SSD MZ1L2960HCJR 960GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Samsung PM9A3 SSD MZ1L2960HCJR 960GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20269.297 kr12 kr (0%)
22. maj 20269.309 kr11 kr (0%)
16. maj 20269.298 kr518 kr (6%)
29. apr. 20268.780 kr72 kr (1%)
19. apr. 20268.708 kr31 kr (0%)
18. apr. 20268.739 kr476 kr (6%)
15. apr. 20268.263 kr657 kr (7%)
13. apr. 20268.920 kr863 kr (11%)
8. apr. 20268.057 kr287 kr (4%)
4. apr. 20267.770 kr196 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret