Gå til hovedindhold

NO NAME Samsung PM1653 SSD MZILG1T9HCJR 1.92TB 2.5" Serial Attached SCSI 4

NO NAMEEAN: 7613081122894
Pris fra 11.313 krtil 14.299 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 2.986 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 11.085 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Samsung PM1653 SSD MZILG1T9HCJR 1.92TB 2.5" Serial Attached SCSI 4 og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11313 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung PM1653 SSD MZILG1T9HCJR 1.92TB 2.5" Serial Attached SCSI 4
11.313 kr
Til butik
Samsung PM1653 SSD MZILG1T9HCJR 1.92TB 2.5" Serial Attached SCSI 4 billede

Produktinformation

Samsung PM1653 MZILG1T9HCJR - SSD - Enterprise - 1.92 TB - intern - 2.5" - SAS 24Gb/s

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: MZILG1T9HCJR-00A07
EAN: 7613081122894
Varenr.: 1000751886
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Samsung PM1653 1,92 TB 2,5" SAS V‑NAND SSD
-26%14.299 kr
Før 19.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Samsung PM1653 1,92 TB 2,5" SAS V‑NAND SSD billede

Produktinformation

Hurtig og stabil SAS SSD til server og workstationSamsung PM1653 er en 2,5" SAS solid state‑disk designet til professionelle miljøer som server og workstation. Med en sekventiel læsehastighed på op til 4.200 MB/s og skrivehastighed på 2.400 MB/s leverer den responsiv ydelse til databaser, virtualisering og krævende applikationer. Kapaciteten på 1,92 TB giver god plads til kritiske data og projekter.Ydelse og driftssikkerhed i enterprise-klassenDrevet af V‑NAND og en SAS‑grænseflade med dataoverførsel på 24 Gbit/s opnår PM1653 op til 720.000 IOPS ved tilfældig læsning og 85.000 IOPS ved tilfældig skrivning. Disken er specificeret til 1 DWPD, så du kan planlægge driften for forretningskritiske workloads med forudsigelig holdbarhed.Formfaktor: 2,5"Interface: SASKapacitet: 1,92 TBHukommelsestype: V‑NANDSekventiel læsning: 4.200 MB/sSekventiel skrivning: 2.400 MB/sTilfældig læsning (4K): 720.000 IOPSTilfældig skrivning (4K): 85.000 IOPSDataoverførsel: 24 Gbit/sKomponent til: Server/workstationHoldbarhed: 1 DWPD...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Lagring
Vægt: 1.26g
EAN: 7613081122894
Varenr.: 2007776

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung PM1653 SSD MZILG1T9HCJR 1.92TB 2.5" Serial Attached SCSI 4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung PM1653 SSD MZILG1T9HCJR 1.92TB 2.5" Serial Attached SCSI 4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.313 kr11.313 krKøb
2Boligcenter DK14.299 kr14.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung PM1653 SSD MZILG1T9HCJR 1.92TB 2.5" Serial Attached SCSI 4

PriceData har fulgt prisen på Samsung PM1653 SSD MZILG1T9HCJR 1.92TB 2.5" Serial Attached SCSI 4 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 8.638 kr (registreret d. 20. februar 2026), højeste er 13.429 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.576 kr.

Den nuværende pris på 11.313 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 84 prisændringer for Samsung PM1653 SSD MZILG1T9HCJR 1.92TB 2.5" Serial Attached SCSI 4. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 84 prisændringer for Samsung PM1653 SSD MZILG1T9HCJR 1.92TB 2.5" Serial Attached SCSI 4 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202611.313 kr774 kr (6%)
24. maj 202612.087 kr774 kr (7%)
23. maj 202611.313 kr16 kr (0%)
22. maj 202611.329 kr15 kr (0%)
16. maj 202611.314 kr773 kr (6%)
14. maj 202612.087 kr959 kr (9%)
13. maj 202611.128 kr959 kr (8%)
9. maj 202612.087 kr939 kr (8%)
8. maj 202611.148 kr939 kr (8%)
30. apr. 202612.087 kr938 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret