Gå til hovedindhold

Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz

SamsungComputerskærmeEAN: 8806095337210
Pris fra 1.232 krtil 1.998 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 766 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.206 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1232 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz
1.232 kr
Til butik
Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz billede

Produktinformation

Samsung Odyssey G5 S27CG552EU - G55C Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 165 Hz - VA - 300 cd/m² - 2500:1 - HDR10 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: LS27CG552EUXEN
EAN: 8806095337210
Varenr.: 1001839253
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gamingskærm Samsung Odyssey G5 27" QHD 165 Hz (kurvet)
-6%1.499 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gamingskærm Samsung Odyssey G5 27" QHD 165 Hz (kurvet) billede

Produktinformation

Samsung Odyssey G5 S27CG552EU - G55C Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 165 Hz - VA - 300 cd/m² - 2500:1 - HDR10 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - sortGenereltAdaptive-Sync teknologi: AMD FreeSyncBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.66 cm x 27.26 cm x 47.74 cm - med standerEgenskaber: SpilmodusMega Dynamic Contrast RatioBlack eQualizerFPS ModeFlicker Free-teknologiRTS ModeImage SizeEye Saver ModeOff Timer PlusSports ModeLow Input LagSuper Arena Gaming UXRefresh Rate OptimizerRPG ModeGraphics ModeDynamEnergiforbrug om året: 38 kWtEnergiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1777999Farve: SortFarve support: 16,7 millioner farverFormatforhold: 16:9Gaming: JaHDR-format: HDR10Kontrastforhold: 2500:1Kurvet skærm: Ja (1000R)Lodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 300 cd/m²Paneltype: VAResponstid: 1 ms (MPRT)Skærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriksStandard opløsning: QHD 2560 x 1440 ved 165 HzVandret synsvinkel: 178Vægt: 4.1 kgForbindelseInte...

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skærme
Vægt: 5.94g
EAN: 8806095337210
Varenr.: 1813213
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gamingskærm Samsung Odyssey G5 27" QHD 165 Hz (kurvet)
-6%1.519 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gamingskærm Samsung Odyssey G5 27" QHD 165 Hz (kurvet) billede

Produktinformation

Samsung Odyssey G5 S27CG552EU - G55C Series - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 165 Hz - VA - 300 cd/m² - 2500:1 - HDR10 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - sortGenereltAdaptive-Sync teknologi: AMD FreeSyncBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.66 cm x 27.26 cm x 47.74 cm - med standerEgenskaber: SpilmodusMega Dynamic Contrast RatioBlack eQualizerFPS ModeFlicker Free-teknologiRTS ModeImage SizeEye Saver ModeOff Timer PlusSports ModeLow Input LagSuper Arena Gaming UXRefresh Rate OptimizerRPG ModeGraphics ModeDynamEnergiforbrug om året: 38 kWtEnergiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse GEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1777999Farve: SortFarve support: 16,7 millioner farverFormatforhold: 16:9Gaming: JaHDR-format: HDR10Kontrastforhold: 2500:1Kurvet skærm: Ja (1000R)Lodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 300 cd/m²Paneltype: VAResponstid: 1 ms (MPRT)Skærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriksStandard opløsning: QHD 2560 x 1440 ved 165 HzVandret synsvinkel: 178Vægt: 4.1 kgForbindelseInterface: DisplayPort 1.2 (HDCP 2.2) | HDMI (HDCP 2.2) | Hovedtelefoner (mini-jackstik)MekaniskJusteringer til display-position: TiltTiltvinkel: -2/+18VESA-monteringsinterface: 75 x 75 mmDiverseEgenskaber: Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat)Sikkerhedsåbningstype: Kensington-sikkerhedsåbningEffektIndgangspænding: AC 100-240 VStrømforbrug (fra-tilstand): 0.3 WattStrømforbrug (Maks.): 40 WattStrømforbrug (Typisk): 26 WattStrømforbrug HDR (Til-tilstand): 41 kWh/1000 tStrømforbrug SDR (Til-tilstand): 26 kWh/1000 tStrømforbrugs-stand by: 0.5 WattMål og vægtDimensioner & vægt detaljer: Med stander - bredde: 61.66 cm - dybde: 27.26 cm - højde: 47.74 cm - vægt: 4.1 kg | Uden stander - bredde: 61.66 cm - dybde: 12 cm - højde: 38.28 cm - vægt: 3.7 kgMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 67.9 cmDybde ved forsendelse: 18.8 cmHøjde ved forsendelse: 43.8 cmVægt ved forsendelse: 5.7 kgMiljømæssige parametreFugtighedsgrad ved brug: 10 - 80 % (ikke-kondenserende)Maks. driftstemperatur: 40 °CMin. driftstemperatur: 10 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skærme
Vægt: 5.94g
EAN: 8806095337210
Varenr.: 1813213
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz
1.530 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27 VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz
1.569 kr
Til butik
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Samsung G55C computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort
1.998 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.232 kr1.232 krKøb
2Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
3Vivas DK1.519 kr1.588 krKøb
4Teknikproffset DK1.530 kr1.599 krKøb
5Ultrashop1.569 kr1.569 krKøb
6Superprice.dk1.998 kr1.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz

PriceData har fulgt prisen på Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.206 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 1.532 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.288 kr.

Den nuværende pris på 1.232 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for Samsung Odyssey G5 S27CG552EU 27" VA 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 165Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.232 kr42 kr (3%)
29. maj 20261.274 kr33 kr (3%)
23. maj 20261.241 kr33 kr (3%)
21. maj 20261.274 kr12 kr (1%)
20. maj 20261.262 kr12 kr (1%)
19. maj 20261.274 kr13 kr (1%)
17. maj 20261.287 kr4 kr (0%)
12. maj 20261.291 kr17 kr (1%)
30. apr. 20261.274 kr68 kr (6%)
29. apr. 20261.206 kr68 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret