Gå til hovedindhold

55" Samsung Odyssey Ark S55CG970NU - 3840x2160 (4K) - 165Hz - VA - KVM switch

SamsungComputer – tilbehørEAN: 8806094993677
Pris fra 13.787 krtil 18.986 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 5.199 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 13.729 kr 30. maj

Sammenlign priser på 55" Samsung Odyssey Ark S55CG970NU - 3840x2160 (4K) - 165Hz - VA - KVM switch og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 13787 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Odyssey Ark S55CG970NU 55" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 165Hz
13.787 kr
Til butik
Samsung Odyssey Ark S55CG970NU 55" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 165Hz billede

Produktinformation

Samsung Odyssey Ark S55CG970NU - G97NC Series - QLED-monitor - Smart - gaming - kurvet - 55" - 3840 x 2160 4K @ 165 Hz - VA - 600 cd/m² - 1000000:1 - Quantum HDR 32x - 1 ms - 3xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: LS55CG970NUXEN
EAN: 8806094993677
Varenr.: 1001704478
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung 55" Odyssey Ark 4K Curved gamingskærm 55CG970
13.990 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
55" Samsung Odyssey Ark S55CG970NU - 3840x2160 (4K) - 165Hz - VA - KVM switch
17.490 kr
Til butik
55" Samsung Odyssey Ark S55CG970NU - 3840x2160 (4K) - 165Hz - VA - KVM switch billede

Produktinformation

Samsung Odyssey Ark S55CG970NU monitor tilbyder en immersiv, buet 55" gamingoplevelse med VA-panel optimeret til dyb kontrast og HDR-ydeevne. Størrelse: 55" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringsfrekvens: 165Hz Paneltype: VA Tilslutninger: 3x HDMI, DisplayPort, USB 2.0 hub, Ethernet Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium Pro; HDR10+; Quantum HDR 32x; KVM switch; USB 2.0 hub; Bluetooth 5.2; Indbygget Ethernet Høj dynamisk rækkevidde, dyb kontrast og avanceret tilslutning leverer biografiske billeder, responsivt gameplay og alsidige indgange til problemfri konsol- og PC-opstillinger.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: LS55CG970NUXEN
EAN: 8806094993677
Varenr.: 3210662
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Odyssey Ark S97cg 55 tommer 3840 × 2160pixels Va 16:9 165hz
-0%18.986 kr
Før 18.986,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 55" Samsung Odyssey Ark S55CG970NU - 3840x2160 (4K) - 165Hz - VA - KVM switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 55" Samsung Odyssey Ark S55CG970NU - 3840x2160 (4K) - 165Hz - VA - KVM switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK13.787 kr13.787 krKøb
2Komplett DK13.990 kr13.990 krKøb
3Proshop DK17.490 kr17.490 krKøb
4Dustin DK18.986 kr19.484,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 55" Samsung Odyssey Ark S55CG970NU - 3840x2160 (4K) - 165Hz - VA - KVM switch

PriceData har fulgt prisen på 55" Samsung Odyssey Ark S55CG970NU - 3840x2160 (4K) - 165Hz - VA - KVM switch i 182 dage. Laveste pris i perioden er 12.990 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 16.710 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 14.421 kr.

Den nuværende pris på 13.787 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for 55" Samsung Odyssey Ark S55CG970NU - 3840x2160 (4K) - 165Hz - VA - KVM switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for 55" Samsung Odyssey Ark S55CG970NU - 3840x2160 (4K) - 165Hz - VA - KVM switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202613.787 kr58 kr (0%)
30. maj 202613.729 kr200 kr (1%)
29. maj 202613.929 kr61 kr (0%)
25. maj 202613.990 kr200 kr (1%)
22. maj 202613.790 kr200 kr (1%)
21. maj 202613.990 kr199 kr (1%)
20. maj 202614.189 kr260 kr (2%)
13. maj 202613.929 kr260 kr (2%)
12. maj 202614.189 kr260 kr (2%)
9. maj 202613.929 kr260 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret