Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy XCover7 Enterprise Edition 6,6" 6 GB/128 GB 5G (Sort)

SamsungMobiltelefon – coversUdskifteligt batteri og IP68 vandtæthedProfessionelt arbejde og udendørsaktiviteterEAN: 8806095382616

Samsung Galaxy XCover 7 5G med 6.6" skærm, 128GB lager, IP68 vandtæthed og udskifteligt batteri. Perfekt til krævende arbejde og udendørs aktiviteter. Læs mere

Pris fra 1.858 krtil 2.915,83 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.057,83 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.793 kr 18. maj

Sammenlign priser på Samsung Galaxy XCover7 Enterprise Edition 6,6" 6 GB/128 GB 5G (Sort) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1858 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy X Cover 7 5G (128GB/Black)
1.858 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy Xcover 7 6.6" 128GB Sort
1.912 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy Xcover 7 6.6 128GB Sort
2.173 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy Xcover 7 6.6 128GB Sort
2.349 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Samsung Galaxy XCover7 Enterprise Edition 6,6" 6 GB/128 GB 5G (Sort)
-8%2.399 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy XCover7 Enterprise Edition 6,6" 6 GB/128 GB 5G (Sort)
-8%2.419 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Xcover7 128GB/6GB Enterprise Edition - Black
2.499 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Xcover7 Enterprise Edition 128gb Sort
2.874 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy XCover 7 Enterprise Edition 128GB (sort)
2.915,83 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy XCover7 Enterprise Edition 6,6" 6 GB/128 GB 5G (Sort) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy XCover7 Enterprise Edition 6,6" 6 GB/128 GB 5G (Sort) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk1.858 kr1.858 krKøb
2CompuMail DK1.912 kr1.912 krKøb
3Teknikproffset DK2.173 kr2.222 krKøb
4Ultrashop2.349 kr2.349 krKøb
5Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
6Vivas DK2.419 kr2.498 krKøb
7Proshop DK2.499 kr2.499 krKøb
8Dustin DK2.874 kr2.960,25 krKøb
9Komplett DK2.915,83 kr2.915,83 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Samsung Galaxy XCover 7 5G 128GB Sort

Samsung

Samsung Galaxy XCover 7 5G med 6.6" skærm, 128GB lager, IP68 vandtæthed og udskifteligt batteri. Perfekt til krævende arbejde og udendørs aktiviteter.

• Professionelt arbejde og udendørsaktiviteter
• Udskifteligt batteri og IP68 vandtæthed

Beskrivelse

Samsung Galaxy XCover 7 5G er den robuste smartphone designet til professionelle og eventyrere. Med sin 6.6" PLS skærm med Gorilla Glass Victus+ får du klar visning selv i stærkt sollys. MediaTek Octa-Core processoren med 6GB RAM sikrer jævn ydeevne til krævende apps. 128GB intern lagerplads kan udvides med microSD op til 1TB. Det udskiftelige 4050mAh batteri holder dig kørende hele dagen. IP68-certificering gør telefonen vandtæt ned til 1.5m og støvresistent. 50MP hovedkamera med autofokus og 10x digital zoom fanger skarpe billeder. 5G-forbindelse sikrer hurtige downloadhastigheder.

Specifikationer

ram:6GB
vægt:240g
kamera:50MP bagkamera, 5MP frontkamera
batteri:4050mAh udskifteligt
processor:MediaTek Octa-Core 2.2GHz
lagerplads:128GB (udvidelig til 1TB)
dimensioner:169 x 80.1 x 10.2mm
vandtæthed:IP68 (1.5m dybde)
konnektivitet:5G, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 5, NFC
operativsystem:Android 14
skærmstørrelse:6.6 tommer PLS

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Er Samsung Galaxy XCover 7 vandtæt?

Ja, telefonen har IP68-certificering og kan være under vand ned til 1.5 meters dybde i op til 30 minutter.

Kan batteriet udskiftes på XCover 7?

Ja, batteriet på 4050mAh er udskifteligt, så du kan have reservebatterier med på lange arbejdsdage eller ture.

Hvilken skærmstørrelse har Galaxy XCover 7?

Telefonen har en 6.6" PLS touchskærm med 2408x1080 pixel opløsning og Gorilla Glass Victus+ beskyttelse.

Understøtter XCover 7 microSD kort?

Ja, du kan udvide den interne 128GB lagerplads med microSD kort op til 1TB kapacitet.

Hvor robust er Galaxy XCover 7?

Telefonen er designet til krævende miljøer med IP68 vandtæthed, støvresistens og evne til at overleve fald fra op til 1.5 meters højde.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy XCover7 Enterprise Edition 6,6" 6 GB/128 GB 5G (Sort)

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy XCover7 Enterprise Edition 6,6" 6 GB/128 GB 5G (Sort) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.703 kr (registreret d. 29. december 2025), højeste er 1.912 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.835 kr.

Den nuværende pris på 1.858 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 63 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for Samsung Galaxy XCover7 Enterprise Edition 6,6" 6 GB/128 GB 5G (Sort). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for Samsung Galaxy XCover7 Enterprise Edition 6,6" 6 GB/128 GB 5G (Sort) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.858 kr4 kr (0%)
29. maj 20261.862 kr3 kr (0%)
28. maj 20261.859 kr3 kr (0%)
27. maj 20261.862 kr5 kr (0%)
26. maj 20261.867 kr7 kr (0%)
24. maj 20261.874 kr15 kr (1%)
22. maj 20261.889 kr1 kr (0%)
21. maj 20261.888 kr9 kr (0%)
20. maj 20261.897 kr50 kr (3%)
19. maj 20261.847 kr54 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret