Gå til hovedindhold

Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Gray (orange rem)

SamsungArmbåndsureEAN: 8806097625391
Pris fra 4.969 krtil 5.374 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 405 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.599 kr 6. maj

Sammenlign priser på Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Gray (orange rem) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4969 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy Watch Ultra 47mm LTE (2025) - Titanium Gray
4.969 kr
Til butik
Samsung Galaxy Watch Ultra 47mm LTE  (2025) - Titanium Gray billede

Produktinformation

Smartwatch Samsung Galaxy Watch Ultra 47mm LTE (2025) - Titanium Gray, Samsung Galaxy Watch Ultra – en smartwatch från Samsung i titan med AI-stöd, 100 h batteri och GPS för extrema miljöer. Gjord för äventyr, Samsung Galaxy Watch Ultra är en avancerad smartwatch i robust Aero Space Titanium med safirglas. Klockan är byggd för dig som klättrar, simmar, springer och alltid siktar högre – i skog, berg och hav. Tack vare sin tålighet mot vatten, damm och extrema temperaturer är detta en klocka du kan lita på, var du än befinner dig. Med LTE-anslutning och eSIM kan du ringa, skicka meddelanden och betala – utan att ha mobilen med dig. Klarar mer än vanliga klockor, Med skydd mot vatten ner till 100 meters djup och temperaturtålighet från –20 till +55 °C, är Galaxy Watch Ultra byggd för tuffa miljöer. Den rundade 47 mm-boetten har en cushion-design som sitter skönt dag som natt. På sidan finns en Quick Button för snabb åtkomst till favoritfunktioner. Klockan levereras i färgen Titanium Gray och finns även i Titanium Blue och Titanium Silver. Vad är nytt i Galaxy Watch Ultra?, Det här är en helt ny modell för 2025, byggd för uthållighet och precision. Du får längre batteritid (upp till 100 timmar, upp till 48 timmar med aktiv GPS), bättre hållbarhet och smartare träningsdata via AI. Allt detta i ett slitstarkt titaniumskal med stark prestanda inuti. Få mer kraft med Galaxy AI, Gemini AI är din inbyggda digitala coach. Säg bara "Hey Google" och be klockan skicka meddelanden, sätta alarm eller visa dagens schema. AI:n analyserar dina vanor, automatiserar svar och ger dagliga insikter om träning, vila, puls och sömn – direkt från handleden. Träna smartare – med precision, Galaxy Watch Ultra mäter puls, hudtemperatur och rörelser med nästa generations BioActiveSensor2. Med stöd för GPX-rutter, dubbla GPS-frekvenser (L1 + L5) och fitnesstester kan du optimera löppass, simträning och klättring – även i miljöer där vanliga GPS-signaler sviker. Håller koll på hela dig – dygnet runt, AI-funktionerna analyserar inte bara träning, utan även sömn, stress och cykel. Tillsammans med Natural Cycles får du mens- och ägglossningsprognoser baserat på kroppens signaler. Med dagliga hälsorapporter ser du snabbt om du bör träna, vila eller återhämta dig. Full kontroll i vardagen, Klockan drivs av ett snabbt Exynos W1000-chip (3 nm, 5 kärnor) och kommer med 32 GB lagring. Med One UI 8 anpassar du enkelt urtavlor och funktioner. Du kan styra musik, kameran på mobilen och andra Galaxy-enheter direkt från klockan – allt sömlöst tack vare Galaxy-ekosystemet. Välj rätt band för rätt aktivitet, Galaxy Watch Ultra har ett nytt Dynamic Lug-system som gör det enkelt att byta band – välj det som passar för simning, terräng eller stad. Du kan också använda kompatibla band från andra Galaxy Watch8-modeller. Vad finns i förpackningen?, Du får med klockan, ett HNBR-band, trådlös laddare och snabbstartsguide. Pulsmatare: Ja, Antal färger: 16 miljoner färger, Sensor for hudtemperatur: Ja, Forslutningstyp: Bygelspänne till klockarmband med dubbel låshake, Processorkarnor: 5, Aktivitetssparare: Ja, Narfaltskommunikation nfc: Ja, Skarm diagonal: 3,81 cm (1.5"), Laddningstid: 1,6 h, Inbyggd stegraknare: Ja, Bredd: 47,1 mm, Form: Fyrkantig, Vikt: 60,5 g, Ljussensor: Ja, Wifistandarder: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Stresskontrollfunktion: Ja, Bluetoothversion: 5.3, Pixeltathet: 327 ppi, Typ av pulsmatare: Elektrisk, Optisk, Sensor for matning av syresattningen i blodet: Ja, Pim personal info management: Kalender, Fargnamn: Titanium Grey, Processortillverkare: Samsung, Virtuell assistent: Samsung Bixby, Accelerometer: Ja, Vattentalig upp till: 10 ATM, 3gband som stods: 850,900,1900,2100 MHz, Import skärmupplösning(px): 480 x 480, Tjocklek: 1,21 cm, Inbyggda hogtalare: Ja, 3G standard: UMTS, WCDMA, Internationellt skydd ip kod: IP68, Batterikapacitet gpslage: 48 h, Import Vikt: 0.09, Processor: Exynos W1000, Ljudformat som stods: 3GA, AAC, AMR, AWB, M4A, MP3, OGA, OGG, WAV, Ljusstyrka: 3000 cd/m², Somnkvalitet: Ja, Alwayson display: Ja, 4gband som stods: 600,700,800,850,900,1800,1900,2100,2600 MHz, Bluetoothprofiler: A2DP, AVRCP, HFP, HSP, Boettmaterial: Titan, Import spec prosessor: Samsung, Ramkapacitet: 2000 MB, Import skärmtyp: Digital, Bildskarmsteknikens marknadsforingsnamn: Super AMOLED, Pekskarm: Ja, Simkorttyp: eSIM, 4G Standard: LTE-TDD & LTE-FDD, Mobil natverksanslutning: Ja, Djup: 47,4 mm, Militarstandard: MIL-STD-810H, Import smart-tvplattform: Wear OS, Batterikapacitet: 590 mAh, Batteritid energisparlage: 100 h, Bandfärg : Orange, Geomagnetisk sensor: Ja, Multisportlage: Ja, Fargdisplay: Ja, Barometer : Ja, Bluetooth: Ja, Import skärmstorlek: 1.50, Positionering pa marknaden: Smartwatch, Batterityp: Inbyggt batteri, Boettfarg: Grå, Installerat operativsystem: Wear OS, Sportaktivitetsappar: Samsung Health, Flashminne: 64 GB, Import generationmobiltbredband: 4G, Galileo: Ja, Boettens storlek: 47 mm, Blodtrycksmatare: Ja, Inbyggd mikrofon: Ja, Gyroskop: Ja, Upplosning: 480 x 480 pixels, Import spec operativsystem: Wear OS, Skarmtyp: Digital, Import wi-fi: Ja, Mobilt natverksgeneration: 4G, Sosalarmeringsfunktion: Ja.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Smartwatches
EAN: 8806097625391
Varenr.: D44783
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Gray (orange rem)
5.299 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Grey
5.299 kr
Til butik
Samsung Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Grey billede

Produktinformation

Din personlige coach med Galaxy AI Jo mere du går med Galaxy Watch Ultra, desto mere lærer Galaxy AI om din krop og dine vaner, så det hurtigt bliver din personlige træner. Brug Energy Score, Booster Card og personlige pulszoner til at opnå indsigt og udarbejde planer, så du kan maksimere både træning og restitution. Galaxy AI kan også automatisere dine svar - baseret på, hvordan du normalt svarer på beskeder. Super praktisk, når du ikke vil afbryde træningen! Du kan også diktere direkte til uret for derefter at få teksten nedskrevet og opsummeret på din telefon. Stærkere og hurtigere med Galaxy AI Galaxy Watch Ultra er udstyret med en ny 3 nm-chip, som gør uret mere energibesparende end tidligere modeller. Den nye BioActiveSensor2 gør pulsmålingen mere præcis. GPS med to frekvenser, hvilket gør placeringstjenester mere præcise. Uret har en ekstremt lang brugstid - op til 100 timer. Ultrarobust til krævende aktiviteter Galaxy Watch Ultra er fremstillet af Aerospaceklassificeret titanium og Sapphire Glass, som giver stor modstandsdygtighed over for barske forhold og klimaer (-20 °C til +55 °C). Det er også klassificeret til 10 ATM og er vand- og støvtæt i henhold til IPx8. Det betyder, at du kan svømme med uret på og endda dykke ned til 100 meter. Med den praktiske hurtigknap på siden kan du tage tid og starte og stoppe løb og træningspas. Du kan også specialtilpasse knappen efter dine behov. Supersmart!

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Smartwatch Sportsur Aktivitetstracker
Artikel nr.: SM-L705FZA2EUB
EAN: 8806097625391
Varenr.: 3386912
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Watch Ultra 2025 47mm GPS (titanium gray)
5.299 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy Watch Ultra (2025)
5.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Gray (orange rem) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Gray (orange rem) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK4.969 kr5.018 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.299 kr5.299 krKøb
3Proshop DK5.299 kr5.299 krKøb
4Komplett DK5.299 kr5.299 krKøb
5Dustin DK5.374 kr5.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Gray (orange rem)

PriceData har fulgt prisen på Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Gray (orange rem) i 159 dage. Laveste pris i perioden er 3.599 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 5.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.702 kr.

Den nuværende pris på 4.969 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 34% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Gray (orange rem). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Gray (orange rem) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20264.969 kr330 kr (6%)
28. maj 20265.299 kr39 kr (1%)
23. maj 20265.260 kr39 kr (1%)
7. maj 20265.299 kr1.700 kr (47%)
6. maj 20263.599 kr100 kr (3%)
5. maj 20263.699 kr1.600 kr (30%)
14. apr. 20265.299 kr1.300 kr (33%)
21. mar. 20263.999 kr1.300 kr (25%)
20. jan. 20265.299 kr1.000 kr (23%)
25. dec. 20254.299 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret