Gå til hovedindhold

Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Blue (Navy Blue strap)

SamsungArmbåndsureGalaxy AI personlig trænerProfessionel træning og outdoor-aktiviteterEAN: 8806097625308

Samsung Galaxy Watch Ultra (2025) med Galaxy AI, titanium kasse og safir glas. Avanceret træningsur med GPS, pulsmåling og 100 timers batteritid til sport. Læs mere

Pris fra 3.039 krtil 5.374 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.335 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.809 kr 23. maj

Sammenlign priser på Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Blue (Navy Blue strap) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3039 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Watch Ultra L705 (2025) 47mm LTE BLUE
3.039 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy Watch Ultra 47mm LTE (2025) - Titanium Blue
5.193 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Blue (Navy Blue strap)
5.299 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Blue
5.299 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Watch Ultra 2025 47mm GPS (titanium blue)
5.299 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy Watch Ultra (2025)
5.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Blue (Navy Blue strap) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Blue (Navy Blue strap) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk3.039 kr3.039 krKøb
2Teknikproffset DK5.193 kr5.242 krKøb
3CS MEGASTORE DK5.299 kr5.299 krKøb
4Proshop DK5.299 kr5.299 krKøb
5Komplett DK5.299 kr5.299 krKøb
6Dustin DK5.374 kr5.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Samsung Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Blue

Samsung

Samsung Galaxy Watch Ultra (2025) med Galaxy AI, titanium kasse og safir glas. Avanceret træningsur med GPS, pulsmåling og 100 timers batteritid til sport.

• smartwatch
• træningsur
• Galaxy Watch
• Samsung ur
• titanium smartwatch
• GPS ur
• pulsmåler
• Galaxy AI
• Professionel træning og outdoor-aktiviteter
• Galaxy AI personlig træner

Beskrivelse

Samsung Galaxy Watch Ultra (2025) er det ultimative smartwatch til seriøse atleter og eventyrlystne. Med Galaxy AI lærer uret din krop at kende og giver personlig vejledning til træning, søvn og restitution. Den robuste titanium kasse og safir glas tåler ekstreme forhold fra -20°C til +55°C. Avancerede sensorer måler puls, temperatur og kropssammensætning præcist, mens dual-GPS sikrer nøjagtig navigation. Med op til 100 timers batteritid og vandsikkerhed til 100 meter dybde er dette dit perfekte træningspartner til alle aktiviteter.

Specifikationer

GPS:Dual-frekvens GNSS (L1+L5)
Sensorer:BioActiveSensor2, puls, temperatur, barometer
Materiale:Titanium i flyvekvalitet og safir glas
Processor:3nm AP med 5 kerner
Batteritid:Op til 100 timer i strømsparetilstand
Hukommelse:2GB RAM, 64GB lager
Forbindelse:LTE, Bluetooth 5.3, WiFi, NFC
Vandtæthed:10 ATM / 100 meter dybde
Kompatibilitet:Android 11 eller nyere
Skærmstørrelse:1,5 tommer Super AMOLED

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder batteriet på Galaxy Watch Ultra?

Batteriet holder op til 100 timer i strømsparetilstand, 48 timer under træning i Stamina-modus og 60-80 timer ved normal brug afhængigt af indstillinger.

Kan jeg svømme og dykke med Galaxy Watch Ultra?

Ja, uret er vandtæt til 10 ATM og kan bruges til svømning og dykning ned til 100 meter. Det er også certificeret til havsvømning og vandsport.

Hvilke træningsfunktioner har Galaxy AI?

Galaxy AI analyserer din puls, temperatur og træningsdata for at give personlige pulszoner, konditionstests på 10 minutter, FTP-beregning for cykling og automatiske træningsplaner baseret på din form.

Er Galaxy Watch Ultra kompatibel med iPhone?

Nej, Galaxy Watch Ultra kræver Android 11 eller nyere for fuld funktionalitet. Den er optimeret til Samsung Galaxy-enheder for den bedste oplevelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Blue (Navy Blue strap)

PriceData har fulgt prisen på Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Blue (Navy Blue strap) i 159 dage. Laveste pris i perioden er 2.809 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 5.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.394 kr.

Den nuværende pris på 3.039 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 77 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Blue (Navy Blue strap). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Samsung® | Galaxy Watch Ultra (2025) - Titanium Blue (Navy Blue strap) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20263.039 kr230 kr (8%)
23. maj 20262.809 kr8 kr (0%)
22. maj 20262.817 kr1 kr (0%)
21. maj 20262.818 kr5 kr (0%)
19. maj 20262.823 kr5 kr (0%)
17. maj 20262.828 kr5 kr (0%)
16. maj 20262.833 kr5 kr (0%)
15. maj 20262.838 kr9 kr (0%)
14. maj 20262.847 kr16 kr (1%)
13. maj 20262.863 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret