Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy S25 Edge 5G 6.7" 12GB 256GB Titanium Icyblue

SamsungMobiltelefonerVerdens tyndeste 5G smartphonePremium smartphones til erhverv og privatEAN: 8806097351030

Samsung Galaxy S25 Edge kombinerer elegant design med kraftfuld ydeevne. Snapdragon 8 Elite processor, 200MP kamera og 5,8mm tynd profil gør den perfekt. Læs mere

Pris fra 4.599 krtil 10.162 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 5.563 kr (55% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.598 kr 30. maj

Sammenlign priser på Samsung Galaxy S25 Edge 5G 6.7" 12GB 256GB Titanium Icyblue og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4599 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy S25 Edge 256GB/12GB - Titanium Icyblue
-56%4.599 kr
Før 10.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy S25 Edge 5G (256GB/Icy Blue)
4.599 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy S25 Edge 5G 6.7" 12GB 256GB Titanium Icyblue
4.972 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy S25 Edge 5G 6.7 12GB 256GB Titanium Icyblue
5.759 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy S25 Edge 256gb Blå
10.162 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy S25 Edge 5G 6.7" 12GB 256GB Titanium Icyblue koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy S25 Edge 5G 6.7" 12GB 256GB Titanium Icyblue koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.599 kr4.599 krKøb
2Salgsbutikken.dk4.599 kr4.599 krKøb
3CompuMail DK4.972 kr4.972 krKøb
4Ultrashop5.759 kr5.759 krKøb
5Dustin DK10.162 kr10.248,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Samsung Galaxy S25 Edge 5G 256GB Titanium Icy Blue

Samsung

Samsung Galaxy S25 Edge kombinerer elegant design med kraftfuld ydeevne. Snapdragon 8 Elite processor, 200MP kamera og 5,8mm tynd profil gør den perfekt.

• Samsung Galaxy S25
• Galaxy S25 Edge
• Samsung smartphone
• 5G telefon
• Snapdragon 8 Elite
• 200MP kamera
• Galaxy AI
• Dynamic AMOLED
• premium smartphone
• Premium smartphones til erhverv og privat
• Verdens tyndeste 5G smartphone

Beskrivelse

Samsung Galaxy S25 Edge er topmodellen blandt Samsung smartphones med revolucionerende teknologi. Den 6,7" Dynamic AMOLED 2X skærm leverer fantastiske billeder med 3120x1440 opløsning og 120Hz opdateringshastighed. Snapdragon 8 Elite processoren sikrer lynhurtig ydeevne til multitasking og gaming. Det avancerede kamerasystem med 200MP hovedkamera og OIS giver professionelle billeder i alle situationer. Med 12GB RAM og 256GB lager har du masser af plads til apps og filer. 3900 mAh batteriet med hurtig opladning holder hele dagen. Galaxy AI funktioner gør hverdagen smartere med automatisk oversættelse og foto-optimering. Den ultratynde 5,8mm profil og IP68 vandtæthed kombinerer elegance med holdbarhed. Perfekt til erhvervsbrugere og tech-entusiaster der ønsker det nyeste indenfor smartphone-teknologi.

Specifikationer

Kamera:200MP hovedkamera + 12MP ultrawide, 12MP frontkamera
Skærm:6,7" QHD+ Dynamic AMOLED 2X (3120x1440)
Batteri:3900 mAh med 25W hurtig opladning og 15W trådløs
Processor:Qualcomm Snapdragon 8 Elite, 8 kerner, 4,47 GHz
Sikkerhed:Fingeraftrykslæser i skærmen, ansigtsgenkenning
Hukommelse:12GB RAM + 256GB intern lagring
Dimensioner:158,2 x 75,6 x 5,8 mm, 163g
Vandtæthed:IP68 certificering
Forbindelser:5G, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC, USB-C
Operativsystem:Android 15 med One UI 7.0

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor god er kameraet på Galaxy S25 Edge?

Kameraet er exceptionelt med 200MP hovedkamera, optisk billedstabilisering og 2x optisk zoom. Det tager professionelle billeder i alle lysforhold og kan optage 8K video.

Kan telefonen klare en hel dag på batteriet?

Ja, det 3900 mAh batteri holder nemt en hel dag ved normal brug. Med 25W hurtig opladning og 15W trådløs opladning er den hurtigt klar igen.

Er Galaxy S25 Edge kompatibel med 5G i Danmark?

Ja, telefonen understøtter alle 5G-frekvenser i Danmark og Europa. Du får lynhurtige hastigheder på de danske 5G-netværk.

Hvad er fordelen ved Snapdragon 8 Elite processoren?

Den leverer 35% bedre ydeevne og 25% lavere strømforbrug end forgængeren. Perfect til gaming, AI-funktioner og multitasking uden lag.

Følger der oplader med telefonen?

Nej, der følger kun USB-C kabel med. Du skal købe en 25W Samsung oplader separat for optimal opladningshastighed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy S25 Edge 5G 6.7" 12GB 256GB Titanium Icyblue

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy S25 Edge 5G 6.7" 12GB 256GB Titanium Icyblue i 181 dage. Laveste pris i perioden er 4.598 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 5.290 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.969 kr.

Den nuværende pris på 4.599 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for Samsung Galaxy S25 Edge 5G 6.7" 12GB 256GB Titanium Icyblue. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for Samsung Galaxy S25 Edge 5G 6.7" 12GB 256GB Titanium Icyblue de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20264.599 kr1 kr (0%)
30. maj 20264.598 kr1 kr (0%)
23. maj 20264.599 kr240 kr (5%)
22. maj 20264.839 kr1 kr (0%)
7. maj 20264.838 kr1 kr (0%)
2. maj 20264.837 kr40 kr (1%)
1. maj 20264.797 kr178 kr (4%)
30. apr. 20264.619 kr218 kr (5%)
25. apr. 20264.837 kr1 kr (0%)
24. apr. 20264.838 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret