Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy S24 5G smartphone 8/256GB Onyx Black

SamsungMobiltelefon – tilbehørGalaxy AI, 50MP kamera, 120Hz skærmPremium smartphone til fotografering og produktivitetEAN: 8806095299730

Samsung Galaxy S24 kombinerer 6,2" Dynamic AMOLED 2X skærm, Exynos 2400 processor og tredobbelt kamera med Galaxy AI-funktioner for kreativ fotografering. Læs mere

Pris fra 6.175 krtil 6.619 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 444 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.338 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Samsung Galaxy S24 5G smartphone 8/256GB Onyx Black og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6175 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy S24 6.2" 256GB Onyx black
6.175 kr
Til butik
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy S24 5G smartphone 8/256GB Onyx Black
6.194 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung S24 (S921)/5G/DS/256GB Black
6.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy S24 5G smartphone 8/256GB Onyx Black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy S24 5G smartphone 8/256GB Onyx Black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.175 kr6.175 krKøb
2INphone.dk6.194 kr6.194 krKøb
3Ultrashop6.619 kr6.619 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Samsung Galaxy S24 256GB Onyx Black

Samsung

Samsung Galaxy S24 kombinerer 6,2" Dynamic AMOLED 2X skærm, Exynos 2400 processor og tredobbelt kamera med Galaxy AI-funktioner for kreativ fotografering.

• Samsung smartphone
• Galaxy S24
• Android telefon
• 5G mobil
• Samsung mobil
• AI smartphone
• Premium smartphone til fotografering og produktivitet
• Galaxy AI, 50MP kamera, 120Hz skærm

Beskrivelse

Samsung Galaxy S24 er den perfekte smartphone til moderne brugere som ønsker kraftfuld ydeevne i et elegant design. Med sin 6,2" Dynamic AMOLED 2X skærm leverer den skarpe billeder med 120Hz opdateringshastighed og 2600 nits lysstyrke. Den kraftfulde Exynos 2400 processor med 10 kerner sikrer flydende multitasking og gaming. Det avancerede tredobbelte kamerasystem består af 50MP hovedkamera med OIS, 12MP ultravidvinkel og 10MP telefoto med 3x optisk zoom. Galaxy AI-funktioner som Generative Edit og Circle to Search gør fotografering og produktivitet endnu mere kreativ. Med 4000mAh batteri og trådløs opladning holder den hele dagen.

Specifikationer

5G:Ja
RAM:8GB LPDDR5
Skærm:6,2 OLED Dynamic AMOLED 2X
Batteri:4000 mAh
Lagring:256GB UFS 4.0
Processor:Samsung Exynos 2400 for Galaxy (10-kerner)
Opløsning:2340 x 1080 pixels (FHD+)
Frontkamera:12MP f/2.2
Hovedkamera:50MP f/1.8 med OIS
Vandtæthed:IP68
Android version:Android 14 med One UI 6.1
Trådløs opladning:Ja (Qi, Fast Wireless 2.0)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor god er kameraet på Galaxy S24?

Galaxy S24 har et fremragende tredobbelt kamerasystem med 50MP hovedkamera (OIS), 12MP ultravidvinkel og 10MP telefoto med 3x optisk zoom. AI-funktioner som Generative Edit og Space Zoom gør det muligt at optage professionelle billeder og 8K video.

Hvor længe holder batteriet på Samsung Galaxy S24?

4000mAh batteriet holder op til 25 timer aktivt brug og understøtter hurtig trådløs opladning samt Wireless PowerShare til at oplade andre enheder.

Er Galaxy S24 vandtæt og robust?

Ja, Galaxy S24 har IP68-certificering mod vand og støv samt Corning Gorilla Glass Victus 2 og Armor Aluminum-ramme for optimal beskyttelse.

Hvilke AI-funktioner har Galaxy S24?

Galaxy S24 kommer med Galaxy AI inklusiv Circle to Search, Live Translate, Note Assist, Photo Assist og Generative Edit for smart fotografering og produktivitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy S24 5G smartphone 8/256GB Onyx Black

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy S24 5G smartphone 8/256GB Onyx Black i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.338 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 6.175 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.827 kr.

Den nuværende pris på 6.175 kr er 28% over normalprisen. Prisen er steget 24% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for Samsung Galaxy S24 5G smartphone 8/256GB Onyx Black. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for Samsung Galaxy S24 5G smartphone 8/256GB Onyx Black de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20266.175 kr1.476 kr (31%)
23. maj 20264.699 kr979 kr (17%)
22. maj 20265.678 kr416 kr (8%)
21. maj 20265.262 kr1 kr (0%)
19. maj 20265.261 kr2 kr (0%)
18. maj 20265.259 kr560 kr (10%)
16. maj 20265.819 kr501 kr (9%)
15. maj 20265.318 kr318 kr (6%)
14. maj 20265.000 kr819 kr (14%)
10. maj 20265.819 kr805 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret