Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink

SamsungMobiltelefonerEAN: 8806095982700
Pris fra 3.269 krtil 4.132,69 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 863,69 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.938 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3269 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy A56 6.7" 256GB Awesome pink
3.269 kr
Til butik
Samsung Galaxy A56 6.7" 256GB Awesome pink billede

Produktinformation

Samsung Galaxy A56 - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED display - 6.7" - 2340 x 1080 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 12 MP, 5 MP - front camera 12 MP - fremragende pink

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: SM-A566BLICEUB
EAN: 8806095982700
Varenr.: 1003139617
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink
3.499 kr
Til butik
Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink billede

Produktinformation

Fordele ved Samsung Galaxy A56 mobiltelefonGalaxy A56 i farven Awesome Pink kombinerer stilrent design med stærk ydelse til hverdagens behov. Den store 6,7" Super AMOLED-skærm giver skarpe farver og dyb kontrast, mens Android 15 med One UI 7,0 gør navigationen enkel og intuitiv. Telefonen er IP67-klassificeret mod støv og vandstænk og har et slankt kabinet på kun 7,4 mm og en vægt på 198 g - nem at have med overalt.Kraft, kamera og forbindelseDen ottekernede Exynos-processor med op til 2,91 GHz og 8 GB RAM sikrer responsiv multitasking. Med 5G-hastigheder op til 2,33 Gbit/s, Wi‑Fi 6 og Bluetooth 5,3 er du klar til hurtigt netværk hjemme og på farten. Batteriet på 5.000 mAh holder længe og kan hurtiglades via USB‑C (10–45 W, oplader medfølger ikke). Tredobbelt hovedkamera på 50 MP med OIS, 12 MP ultravidvinkel og 5 MP samt 12 MP frontkamera giver flotte billeder, nattilstand, portræt og makro - klar til alt fra hverdagsøjeblikke til video i op til 4K/30 fps.Skærm og oplevelseSkærmen er beskyttet af Gorilla Glass Victus+ og understøtter Always‑on display. Dolby Atmos leverer fyldig lyd i film og spil, og sikkerheden er i top med fingeraftrykslæser og ansigtsgenkendelse. 256 GB lagerplads giver god plads til apps, fotos og video.Skærm: 6,7" Super AMOLED, 1080 × 2340, 385 ppi, 1.200 cd/m²Styresystem: Android 15 med One UI 7,0Processor: Samsung Exynos, 8 kerner, boost op til 2,91 GHz (model 1580)Hukommelse: 8 GB RAM, 256 GB lager (ingen hukommelseskort)Kamera bag: 50 MP (OIS, f/1,8) + 12 MP ultravidvinkel (123°) + 5 MP (f/2,4)Kamera front: 12 MP (81°, f/2,2)Video: Op til 3840 × 2160 ved 30 fps, slowmotion op til 480 fpsNetværk: Dual SIM (NanoSIM + eSIM), 5G Sub6, 4G LTE-FDD/TDD, 3GTrådløst: Wi‑Fi 6, Wi‑Fi Direct, Bluetooth 5,3, NFC, MIMONavigation: GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobiltelefoner
Vægt: 0.32g
EAN: 8806095982700
Varenr.: 1896991
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink
3.519 kr
Til butik
Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink billede

Produktinformation

Fordele ved Samsung Galaxy A56 mobiltelefonGalaxy A56 i farven Awesome Pink kombinerer stilrent design med stærk ydelse til hverdagens behov. Den store 6,7" Super AMOLED-skærm giver skarpe farver og dyb kontrast, mens Android 15 med One UI 7,0 gør navigationen enkel og intuitiv. Telefonen er IP67-klassificeret mod støv og vandstænk og har et slankt kabinet på kun 7,4 mm og en vægt på 198 g - nem at have med overalt.Kraft, kamera og forbindelseDen ottekernede Exynos-processor med op til 2,91 GHz og 8 GB RAM sikrer responsiv multitasking. Med 5G-hastigheder op til 2,33 Gbit/s, Wi‑Fi 6 og Bluetooth 5,3 er du klar til hurtigt netværk hjemme og på farten. Batteriet på 5.000 mAh holder længe og kan hurtiglades via USB‑C (10–45 W, oplader medfølger ikke). Tredobbelt hovedkamera på 50 MP med OIS, 12 MP ultravidvinkel og 5 MP samt 12 MP frontkamera giver flotte billeder, nattilstand, portræt og makro - klar til alt fra hverdagsøjeblikke til video i op til 4K/30 fps.Skærm og oplevelseSkærmen er beskyttet af Gorilla Glass Victus+ og understøtter Always‑on display. Dolby Atmos leverer fyldig lyd i film og spil, og sikkerheden er i top med fingeraftrykslæser og ansigtsgenkendelse. 256 GB lagerplads giver god plads til apps, fotos og video.Skærm: 6,7" Super AMOLED, 1080 × 2340, 385 ppi, 1.200 cd/m²Styresystem: Android 15 med One UI 7,0Processor: Samsung Exynos, 8 kerner, boost op til 2,91 GHz (model 1580)Hukommelse: 8 GB RAM, 256 GB lager (ingen hukommelseskort)Kamera bag: 50 MP (OIS, f/1,8) + 12 MP ultravidvinkel (123°) + 5 MP (f/2,4)Kamera front: 12 MP (81°, f/2,2)Video: Op til 3840 × 2160 ved 30 fps, slowmotion op til 480 fpsNetværk: Dual SIM (NanoSIM + eSIM), 5G Sub6, 4G LTE-FDD/TDD, 3GTrådløst: Wi‑Fi 6, Wi‑Fi Direct, Bluetooth 5,3, NFC, MIMONavigation: GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSSBatteri: 5.000 mAh, opladning via USB‑C PD 10–45 W, opladetid ca. 1,8 tLyd: Dolby AtmosBeskyttelse: IP67, Gorilla Glass Victus+Sikkerhed: Fingeraftrykslæser og ansigtsgenkendelseMål og vægt: H × B × D: 16,22 × 7,75 × 0,74 cm, 198 gFarve: Pink (Awesome Pink)Tilbehør: AC‑adapter medfølger ikke...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobiltelefoner
Vægt: 0.32g
EAN: 8806095982700
Varenr.: 1896991
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy A56 5G 256GB Light Pink
4.132,69 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.269 kr3.269 krKøb
2Boligcenter DK3.499 kr3.499 krKøb
3Vivas DK3.519 kr3.598 krKøb
4Ultrashop4.132,69 kr4.132,69 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.740 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 3.509 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.033 kr.

Den nuværende pris på 3.269 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for Samsung Galaxy A56 6,7" Dual SIM 5G 8/256 GB - Pink de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.269 kr84 kr (3%)
29. maj 20263.185 kr22 kr (1%)
28. maj 20263.207 kr53 kr (2%)
13. maj 20263.154 kr61 kr (2%)
30. apr. 20263.093 kr175 kr (5%)
26. apr. 20263.268 kr175 kr (6%)
25. apr. 20263.093 kr20 kr (1%)
22. apr. 20263.073 kr53 kr (2%)
19. apr. 20263.020 kr65 kr (2%)
18. apr. 20262.955 kr138 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret