Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy A36 6,7" 5G Dual SIM 8/256 GB - Lavender

SamsungMobiltelefonerAwesome Intelligence med Circle to SearchPremium smartphone til daglig brugEAN: 8806095984360

Samsung Galaxy A36 5G med 6,7" Super AMOLED skærm, 256GB lager og Awesome Intelligence. Slank design med glas bagside i elegant Lavender farve. Læs mere

Pris fra 2.263 krtil 3.319 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.056 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung Galaxy A36 6,7" 5G Dual SIM 8/256 GB - Lavender og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2263 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy A36 5G (256GB/Lavender)
2.263 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy A36 6.7" 256GB Awesome lavender
2.282 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy A36 6.7 256GB Awesome lavender
2.689 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Samsung Galaxy A36 5G 6,7" 256 GB - Awesome Lavender
-6%3.299 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy A36 5G 6,7" 256 GB - Awesome Lavender
-6%3.319 kr
Før 3.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A36 6,7" 5G Dual SIM 8/256 GB - Lavender koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A36 6,7" 5G Dual SIM 8/256 GB - Lavender koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk2.263 kr2.263 krKøb
2CompuMail DK2.282 kr2.282 krKøb
3Ultrashop2.689 kr2.689 krKøb
4Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
5Vivas DK3.319 kr3.388 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Samsung Galaxy A36 5G 256GB Awesome Lavender

Samsung

Samsung Galaxy A36 5G med 6,7" Super AMOLED skærm, 256GB lager og Awesome Intelligence. Slank design med glas bagside i elegant Lavender farve.

• Premium smartphone til daglig brug
• Awesome Intelligence med Circle to Search

Beskrivelse

Samsung Galaxy A36 5G kombinerer elegant design med kraftfuld ydelse i en Awesome Lavender smartphone. Den 6,7" Super AMOLED skærm med 120Hz opdateringshastighed og 1200 nits lysstyrke giver flydende visning selv udendørs. Octa-core processoren med 15% større vapor chamber sikrer optimal køling under intensive opgaver. Awesome Intelligence funktioner inkluderer Circle to Search med Google for nem søgning direkte fra skærmen. Slank design med glas bagside og lineær kameraopsætning skaber et minimalistisk og holdbart udtryk. 256GB intern hukommelse giver rigelig plads til apps, fotos og videoer.

Specifikationer

RAM:8GB
Farve:Awesome Lavender
Lager:256GB intern hukommelse
Design:Glas bagside, slank profil
Kamera:Triple bagkamera: 50MP + 8MP + 5MP
Skærm:6,7" Super AMOLED, 120Hz, 1200 nits
Batteri:Hurtigopladning support
Processor:Octa-core med vapor chamber køling
Forbindelse:5G, Wi-Fi, Bluetooth
Front kamera:12MP

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er skærmstørrelsen på Galaxy A36 5G?

Galaxy A36 5G har en 6,7" Super AMOLED skærm med 120Hz opdateringshastighed og 1200 nits lysstyrke for optimal synlighed selv i sollys.

Hvor meget lagerplads har telefonen?

Denne model kommer med 256GB intern hukommelse og 8GB RAM, hvilket giver masser af plads til apps, fotos og videoer.

Hvad er Circle to Search funktionen?

Circle to Search med Google lader dig søge direkte på skærmen ved at markere objekter eller tekst. Det er en del af Awesome Intelligence funktionerne.

Er telefonen god til gaming og multitasking?

Ja, Octa-core processoren med 15% større vapor chamber sikrer optimal ydeevne og køling, perfekt til gaming og krævende apps.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy A36 6,7" 5G Dual SIM 8/256 GB - Lavender

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy A36 6,7" 5G Dual SIM 8/256 GB - Lavender i 171 dage. Laveste pris i perioden er 2.202 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 2.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.339 kr.

Den nuværende pris på 2.263 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Samsung Galaxy A36 6,7" 5G Dual SIM 8/256 GB - Lavender. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Samsung Galaxy A36 6,7" 5G Dual SIM 8/256 GB - Lavender de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20262.263 kr19 kr (1%)
22. maj 20262.282 kr1 kr (0%)
2. maj 20262.281 kr18 kr (1%)
1. maj 20262.263 kr18 kr (1%)
22. apr. 20262.281 kr1 kr (0%)
21. apr. 20262.282 kr1 kr (0%)
19. apr. 20262.283 kr1 kr (0%)
15. apr. 20262.284 kr10 kr (0%)
22. mar. 20262.294 kr54 kr (2%)
21. mar. 20262.348 kr54 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret