Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy A26 5G 6,7" Dual SIM 8/256 GB - Mint

SamsungMobiltelefoner6,7" Super AMOLED med 120HzHverdagsbrug og underholdningEAN: 8806097072843

Samsung Galaxy A26 5G med 6,7" Super AMOLED-skærm, 256GB lager, 50MP kamera med OIS og 5000mAh batteri. Perfekt til hverdagens tempo i Mint farve. Læs mere

Pris fra 2.014 krtil 2.799 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 785 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 174 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Samsung Galaxy A26 5G 6,7" Dual SIM 8/256 GB - Mint og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2014 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy A26 5G (256GB/Mint)
2.014 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy A26 6.7" 256GB Mint
2.059 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Samsung Galaxy A26 5G 6,7" Dual SIM 8/256 GB - Mint
-4%2.299 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy A26 5G 6,7" Dual SIM 8/256 GB - Mint
-4%2.319 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy A26 5G 256GB/8GB - Mint
2.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A26 5G 6,7" Dual SIM 8/256 GB - Mint koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A26 5G 6,7" Dual SIM 8/256 GB - Mint koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk2.014 kr2.014 krKøb
2CompuMail DK2.059 kr2.059 krKøb
3Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
4Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb
5Proshop DK2.799 kr2.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Samsung Galaxy A26 5G 256GB Mint

Samsung

Samsung Galaxy A26 5G med 6,7" Super AMOLED-skærm, 256GB lager, 50MP kamera med OIS og 5000mAh batteri. Perfekt til hverdagens tempo i Mint farve.

• Samsung smartphone
• Galaxy A26
• 5G telefon
• Android telefon
• 256GB telefon
• Super AMOLED
• OIS kamera
• IP67 telefon
• Hverdagsbrug og underholdning
• 6,7" Super AMOLED med 120Hz

Beskrivelse

Samsung Galaxy A26 5G er en kraftfuld smartphone designet til hverdagens behov. Med sin store 6,7" Super AMOLED-skærm får du levende farver og skarp visning til streaming og spil. Den hurtige Exynos 1380 processor kombineret med 8GB RAM sikrer flydende ydeevne, mens 256GB lagerplads giver plads til alle dine apps og filer. Det tredobbelte kamerasystem med 50MP hovedkamera og OIS leverer skarpe fotos i alle situationer. IP67-beskyttelsen og Gorilla Glass Victus+ gør telefonen holdbar til daglig brug. Med 5G-forbindelse og 5000mAh batteri er du klar til hele dagen. Perfekt til unge og tech-entusiaster som ønsker avancerede funktioner til en god pris.

Specifikationer

RAM:8 GB
Vægt:200 g
Kamera:50MP hovedkamera med OIS, 8MP ultrawide, 2MP macro
Skærm:6,7 Super AMOLED, 2340x1080, 120Hz
Batteri:5000 mAh (op til 17 timers video)
Processor:Samsung Exynos 1380 Octa-Core, 2.4GHz
Lagerplads:256 GB (udvidelig til 2TB)
Beskyttelse:IP67, Gorilla Glass Victus+
Dimensioner:164 x 77.5 x 7.7 mm
Forbindelse:5G, Wi-Fi, Bluetooth 5.3, NFC
Frontkamera:13 MP
Operativsystem:Android 15 med One UI 7

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Understøtter Galaxy A26 5G trådløs opladning?

Nej, Galaxy A26 5G understøtter ikke trådløs opladning, men har hurtig kablet opladning via USB-C.

Kan jeg udvide lagerpladsen på Galaxy A26 5G?

Ja, du kan udvide lagerpladsen med et microSD-kort op til 2TB via det hybride SIM-kortslot.

Er Galaxy A26 5G kompatibel med danske 5G-netværk?

Ja, telefonen understøtter alle danske 5G-frekvenser og er fuldt kompatibel med TDC, Telenor og Telia's netværk.

Hvor længe får Galaxy A26 5G sikkerhedsopdateringer?

Samsung garanterer 6 års sikkerhedsopdateringer og 6 generationer af Android OS-opgraderinger til Galaxy A26 5G.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy A26 5G 6,7" Dual SIM 8/256 GB - Mint

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy A26 5G 6,7" Dual SIM 8/256 GB - Mint i 180 dage. Laveste pris i perioden er 174 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 2.057 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.925 kr.

Den nuværende pris på 2.014 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for Samsung Galaxy A26 5G 6,7" Dual SIM 8/256 GB - Mint. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for Samsung Galaxy A26 5G 6,7" Dual SIM 8/256 GB - Mint de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.014 kr12 kr (1%)
30. maj 20262.026 kr1 kr (0%)
25. maj 20262.027 kr13 kr (1%)
24. maj 20262.014 kr13 kr (1%)
23. maj 20262.027 kr52 kr (3%)
22. maj 20261.975 kr40 kr (2%)
19. maj 20262.015 kr12 kr (1%)
18. maj 20262.003 kr11 kr (1%)
17. maj 20261.992 kr23 kr (1%)
9. maj 20262.015 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret