Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy A17 5G 17 cm (6.7") Hybrid Dual SIM Android 15 USB Type-C 128 GB 5000 mAh Sort

SamsungMobiltelefonerEAN: 8806097642671
Pris fra 1.344 krtil 2.181 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 837 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.333 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Samsung Galaxy A17 5G 17 cm (6.7") Hybrid Dual SIM Android 15 USB Type-C 128 GB 5000 mAh Sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1344 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy A17 5G 17 cm (6.7") Hybrid Dual SIM Android 15 USB Type-C 128 GB 5000 mAh Sort
1.344 kr
Til butik
Samsung Galaxy A17 5G 17 cm (6.7") Hybrid Dual SIM Android 15 USB Type-C 128 GB 5000 mAh Sort billede

Produktinformation

Samsung Galaxy A17 5G. Skærm diagonal: 17 cm (6.7"), Skærmopløsning: 1080 x 2340 pixel. Processorserie: Samsung Exynos, Processormodel: 1330. Intern lagerkapacitet: 128 GB. Bagerste kamera opløsning (numerisk): 50 MP, Bagkamera type: Tredobbelt kamera. SIM-korts kapacitet: Hybrid Dual SIM. Operativsystem installeret: Android 15. Batterikapacitet: 5000 mAh. Produktfarve: Sort. Vægt: 192 g...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: 8806097642671
EAN: 8806097642671
Varenr.: 1003587331
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy A17 5G 128GB/4GB - Black
-22%1.399 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Samsung Galaxy A17 5G 128GB/4GB - Black billede

Produktinformation

6,7" FHD+ (2340x1080) 90Hz Infinity-U Super AMOLED-skærm, 5G, Dual SIM, Exynos 1330, 4 GB RAM, 128 GB Flash, microSD, Triple-kamerasystem: 50 MP f/1.8 hovedkamera med OIS + 5 MP f/2.2 ultravidvinkel + 2 MP f/2.4 makro (bag), 13 MP f/2.2 (front), One UI, Wi-Fi 5, BT 5.3, NFC, sidefingeraftrykslæser, IP54, 5000 mAh batteri, 25W kablet opladning, 192 gram...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobil
Artikel nr.: SM-A176BZKAEUB
EAN: 8806097642671
Varenr.: 3398109
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Samsung Galaxy A17 5G 6,7" 4/128 GB - Sort smartphone
1.699 kr
Til butik
Samsung Galaxy A17 5G 6,7" 4/128 GB - Sort smartphone billede

Produktinformation

Samsung Galaxy A17 5G - stor skærm og stabil ydeevneGalaxy A17 5G leverer en flot 6,7" Super AMOLED-skærm med 90 Hz, så du kan scrolle, streame og spille med behagelig flydende visning. Med en 5.000 mAh batterikapacitet er der strøm til hele dagen, og USB-C hurtigopladning understøttes med op til 25 W. Den ottekernede Exynos-processor med op til 2,4 GHz giver solid performance til hverdagens apps og multitasking.Skabt til billeder og delingerDet tredobbelte kamerasystem rummer en 50 MP hovedsensor med OIS til skarpere fotos, en 5 MP og en 2 MP sensor til ekstra perspektiver samt 10x digital zoom. Frontkameraet på 13 MP klarer selfies og videoopkald i op til 1080p ved 30 fps. Optag i Full HD og del hurtigt via 5G, Wi‑Fi 5 og Bluetooth 5.3.Plads, sikkerhed og holdbarhedFå 128 GB lagerplads (ca. 107,1 GB brugertilgængelig) og mulighed for MicroSD-kort op til 2 TB i hybrid-slot. Fingeraftrykslæser, høreapparatkompatibilitet og IP54 giver tryg daglig brug. Telefonen kører Android 15 med sikkerhedsopdateringer planlagt til 31. august 2031.Skærm: 6,7" Super AMOLED, 1080 × 2.340, 90 Hz, fladProcessor: Samsung Exynos 1330, 8 kerner, op til 2,4 GHzHukommelse: 4 GB RAM, 128 GB lager (ca. 107,1 GB brugerplads)Kortplads: Hybrid-slot, MicroSD op til 2 TBKamera bag: 50 MP (f/1,8, OIS) + 5 MP (f/2,2) + 2 MP (f/2,4)Kamera front: 13 MP (f/2,0)Video: Op til 1.920 × 1.080 ved 30 fps, slowmotionNetværk: 5G Sub6 TDD, 4G LTE, 3G WCDMA, 2G GSMTrådløst: Wi‑Fi 5 (a/b/g/n/ac), Bluetooth 5,3, Wi‑Fi DirectTilslutning: USB‑C (USB 2.0), hovedtelefon via USB‑CBatteri: 5.000 mAh, videoafspilning op til 18 t, opladning 10–25 WMål og vægt: H 16,44 × B 7,79 × D 0,75 cm; 0,192 kgIP‑klassificering: IP54Farve: SortAndet: Fingeraftrykslæser, gyro, nærheds-, lys-, geo- og accel...

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobiltelefoner
Vægt: 0.28g
EAN: 8806097642671
Varenr.: 2090249
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy A17 5G 6,7" 4/128 GB - Sort smartphone
1.719 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy A17 5g 128gb Sort
-0%1.811 kr
Før 1.811,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy A17 5G 128GB (black)
1.990 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung | Galaxy A17 5G - 128GB - Black
1.999 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy A17 5G 128 GB - Black Samsung
2.181 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A17 5G 17 cm (6.7") Hybrid Dual SIM Android 15 USB Type-C 128 GB 5000 mAh Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A17 5G 17 cm (6.7") Hybrid Dual SIM Android 15 USB Type-C 128 GB 5000 mAh Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.344 kr1.344 krKøb
2Proshop DK1.399 kr1.399 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb
5Dustin DK1.811 kr1.897,25 krKøb
6Komplett DK1.990 kr1.990 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.999 kr1.999 krKøb
8Teknikproffset DK2.181 kr2.230 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy A17 5G 17 cm (6.7") Hybrid Dual SIM Android 15 USB Type-C 128 GB 5000 mAh Sort

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy A17 5G 17 cm (6.7") Hybrid Dual SIM Android 15 USB Type-C 128 GB 5000 mAh Sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.333 kr (registreret d. 20. marts 2026), højeste er 1.799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.539 kr.

Den nuværende pris på 1.344 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Samsung Galaxy A17 5G 17 cm (6.7") Hybrid Dual SIM Android 15 USB Type-C 128 GB 5000 mAh Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Samsung Galaxy A17 5G 17 cm (6.7") Hybrid Dual SIM Android 15 USB Type-C 128 GB 5000 mAh Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.344 kr15 kr (1%)
29. maj 20261.359 kr32 kr (2%)
28. maj 20261.391 kr8 kr (1%)
27. maj 20261.399 kr8 kr (1%)
26. maj 20261.391 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.399 kr48 kr (3%)
22. maj 20261.447 kr2 kr (0%)
17. maj 20261.449 kr58 kr (4%)
16. maj 20261.391 kr58 kr (4%)
15. maj 20261.449 kr58 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret