Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy A16 (A165) (Black) DS 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.2GHz&2.0GHz/4GB RAM/128GB/Android 14/microSDXC,WiFi,BT,4G/

SamsungMobiltelefonerEAN: 8806095822365
Pris fra 955 krtil 1.899 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 944 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 899 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Samsung Galaxy A16 (A165) (Black) DS 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.2GHz&2.0GHz/4GB RAM/128GB/Android 14/microSDXC,WiFi,BT,4G/ og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 955 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy A16 6.7" 128GB Sort
955 kr
Til butik
Samsung Galaxy A16 6.7" 128GB Sort billede

Produktinformation

Samsung Galaxy A16 - 4G smartphone - dual-SIM - RAM 4 GB / Intern hukommelse 128 GB - microSD slot - OLED display - 6.7" - 2340 x 1080 pixels (90 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 5 MP, 2 MP - front camera 13 MP - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: SM-A165FZKBEUB
EAN: 8806095822365
Varenr.: 1002527631
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy A16 LTE-telefon, 128/4 GB, sort
1.166 kr
Til butik
Samsung Galaxy A16 LTE-telefon, 128/4 GB, sort billede

Produktinformation

SamsungGalaxy A16 er en prisvenlig, men alsidig smartphone med stor skærm, kraftigt batteri og masser af lagerplads. Det tredobbelte kamera og 13 MP-selfiekameraet leverer skarpe billeder, og designet er slankt og let. Samsung Galaxy A16 er en prisvenlig, men alsidig smartphone med en stor skærm, et kraftigt batteri og masser af lagerplads. Det tredobbelte kamera og 13 MP-selfiekameraet leverer skarpe billeder, og Samsung Knox sikrer indholdets sikkerhed. Takket være det tynde og lette design er den nem at have med sig. Det perfekte valg, når du leder efter en pålidelig og brugervenlig telefon, der giver meget for pengene. Tag Galaxy A16 med dig overalt, og nyd den kraftige batteri og superhurtige opladning. Denne smartphone sikrer, at der er strøm nok til en hel dags brug. Slip din kreativitet løs med det forbedrede tredobbelte kamera, der tager skarpe og detaljerede billeder under alle forhold. Juster nemt farvetonerne i dine billeder og videoer, og benyt dig af redigeringstipsene. Del dine minder nemt med QuickShare. Galaxy A16's store 6,7-tommer Super AMOLED-skærm giver en skarp, lys og farverig oplevelse, der er mindre anstrengende for øjnene. Den forbedrede skærmlysstyrke sikrer, at du kan se tydeligt, selv i sollys. Samsung Knox beskytter dataene på din telefon, så du trygt kan gemme og dele billeder og filer. Samsung Galaxy A16 tilbyder et fremragende forhold mellem pris og kvalitet uden kompromiser, hvilket gør den til et pålideligt og alsidigt valg. Regelmæssige sikkerhedsopdateringer holder dine data sikre Samsung med Knox. Denne telefon sikrer, at alt, hvad du deler på Samsung Galaxy A16, forbliver under din kontrol. Tekniske specifikationer: Processor: Exynos 1330, Operativsystem: OneUI 6, Skærm: 6,7" FHD+ (2340 x 1080) 90 Hz + Super AMOLED Infinity-U, 800 nits, Bagkameraer: 50 MP hovedkamera (f/1,8), 5 MP vidvinkel (f/2,2), 2 MP makrokamera (f/2,4), Frontkamera: 13 MP (f/2,2), Hukommelse: 128 GB lagerplads, 4 GB RAM, microSD-kortplads op til 1 TB, Tilslutninger: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.3, USB Type-C 2.0, 2G, 3G, 4G / LTE, Andet: Fingeraftrykslæser på siden, stereohøjttalere, Samsung Knox, Samsung Pay, Dual-SIM (Nano-SIM), NFC, IP54-beskyttelse, Batteri: 5000 mAh, hurtigopladning 25 W, Mål: 164,4 x 77,9 x 7,9 mm, vægt: 200 g, Indhold i pakken: Galaxy A16-telefon, USB-C til USB-C-kabel, Værktøj til fjernelse af SIM-kort, Hurtigstartguide, 6,7" Super AMOLED-skærm, 90 Hz, 50 MP hovedkamera, 13 MP selfie, 5000 mAh batteri, Prisvenlig, tynd og let, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobiltelefoner & smartphones
EAN: 8806095822365
Varenr.: D41779
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy A16 6.7 128GB Sort
1.219 kr
Til butik
Samsung Galaxy A16 6.7 128GB Sort billede

Produktinformation

Samsung Galaxy A16 67 128GB Sort Oplev den imponerende Samsung Galaxy A16, en smartphone der kombinerer stil, funktionalitet og kraft i ét elegant design. Med sin slanke sort-finish og et stort 6,7-tommers display får du en visuel oplevelse i topklasse, p...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobiltelefoner
EAN: 8806095822365
Varenr.: 76483
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy A16 4g 128gb Sort
1.299 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Android mobil Samsung Galaxy A16 6,7" 128 GB - sort
-8%1.379 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Android mobil Samsung Galaxy A16 6,7" 128 GB - sort
-8%1.399 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy A16 LTE 128GB (black)
1.890 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung® | Galaxy A16 LTE - 128GB - Black
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A16 (A165) (Black) DS 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.2GHz&2.0GHz/4GB RAM/128GB/Android 14/microSDXC,WiFi,BT,4G/ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A16 (A165) (Black) DS 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.2GHz&2.0GHz/4GB RAM/128GB/Android 14/microSDXC,WiFi,BT,4G/ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK955 kr955 krKøb
2Teknikproffset DK1.166 kr1.215 krKøb
3Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb
4Dustin DK1.299 kr1.385,25 krKøb
5Boligcenter DK1.379 kr1.379 krKøb
6Vivas DK1.399 kr1.468 krKøb
7Komplett DK1.890 kr1.890 krKøb
8CS MEGASTORE DK1.899 kr1.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy A16 (A165) (Black) DS 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.2GHz&2.0GHz/4GB RAM/128GB/Android 14/microSDXC,WiFi,BT,4G/

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy A16 (A165) (Black) DS 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.2GHz&2.0GHz/4GB RAM/128GB/Android 14/microSDXC,WiFi,BT,4G/ i 183 dage. Laveste pris i perioden er 899 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 1.159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 965 kr.

Den nuværende pris på 955 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for Samsung Galaxy A16 (A165) (Black) DS 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.2GHz&2.0GHz/4GB RAM/128GB/Android 14/microSDXC,WiFi,BT,4G/. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for Samsung Galaxy A16 (A165) (Black) DS 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.2GHz&2.0GHz/4GB RAM/128GB/Android 14/microSDXC,WiFi,BT,4G/ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026955 kr32 kr (3%)
30. maj 2026987 kr32 kr (3%)
29. maj 2026955 kr32 kr (3%)
27. maj 2026987 kr32 kr (3%)
25. maj 2026955 kr36 kr (4%)
24. maj 2026991 kr88 kr (8%)
23. maj 20261.079 kr124 kr (13%)
22. maj 2026955 kr36 kr (4%)
20. maj 2026991 kr73 kr (8%)
14. maj 2026918 kr73 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret