Gå til hovedindhold

Samsung Essential S3 S27D304GAU 27" 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz

SamsungComputer – tilbehørEAN: 8806095803043
Pris fra 773 krtil 1.329 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 556 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 700 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Samsung Essential S3 S27D304GAU 27" 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 773 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Essential S3 S27D304GAU 27" 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz
773 kr
Til butik
Samsung Essential S3 S27D304GAU 27" 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz billede

Produktinformation

Samsung Essential S3 S27D304GAU - S30GD Series - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, VGA - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: LS27D304GAUXEN
EAN: 8806095803043
Varenr.: 1002944449
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Samsung Essential S3 S27D304GAU - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS
779 kr
Til butik
27" Samsung Essential S3 S27D304GAU - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS billede

Produktinformation

Samsung Essential S3 S27D304GAU monitor tilbyder alsidig produktivitet og multimedieydelse med et IPS-panel for præcise farver og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, VGA Særlige funktioner: Mega Dynamic Contrast Ratio; Flicker-Free; Eco Saving Plus; Eye Saver Mode Pålidelig farvekonsistens, reduceret øjenbelastning og praktiske tilslutningsmuligheder forbedrer dagligt arbejde, multimedieoplevelser og afslappet spil.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: LS27D304GAUXEN
EAN: 8806095803043
Varenr.: 3351659
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Samsung S27D304GAU 27" Full HD LED skærm - 100 Hz, IPS, sort
-20%989 kr
Før 1.239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Samsung S27D304GAU 27" Full HD LED skærm - 100 Hz, IPS, sort billede

Produktinformation

Arbejd og studér skarpt med en 27" computerskærmSamsung S27D304GAU er en elegant 27" IPS-skærm i sort, skabt til kontor og hjemmearbejdsplads. Med Full HD-opløsning og brede betragtningsvinkler på 178° får du klare detaljer og ensartede farver fra næsten alle vinkler. Den næsten rammeløse front gør den ideel til opsætninger med flere skærme, mens Game Mode og flimmerfri teknologi giver et behageligt billede - også ved længere tids brug.Stabil ydeevne til daglige opgaverSkærmen leverer op til 100 Hz opdateringshastighed og 5 ms (GTG) responstid, så scroll, regneark og præsentationer flyder bedre. Kontrastforholdet på 1.000:1 og en lysstyrke på 250 cd/m² giver et velafbalanceret billede til kontorarbejde og let multimediebrug. VESA 100 × 100 mm gør den nem at montere på væg eller arm, og hældning kan justeres fra -2° til 21°.Praktiske tilslutninger og lavt forbrugTilslut hurtigt via HDMI 1.4 eller VGA. Strømforbruget er typisk 16 W, og der medfølger både HDMI- og AC-kabel (1,5 m). Kabinettet er fremstillet i genanvendt plast, så du får en moderne skærm med omtanke.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9), Full HDPanel: IPS, fladOpdateringshastighed: Op til 100 HzResponstid: 5 ms (GTG)Lysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 1.000:1Betragtningsvinkler: 178°/178°Farver: 16,7 mio.; NTSC 72 %Tilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× VGA (D‑Sub)HDCP: 1.4Højttalere/kamera: Nej/nejErgonomi: Tilt -2° til 21°; VESA 100 × 100 mmStrøm: Ekstern forsyning; typisk 16 W; standby 0,5 W; 100–240 VMål med fod: H 47,0 × B 61,27 × D 20,04 cmMål uden fod: H 36,09 × B 61,27 × D 3,62 cmVægt: 4,3 kg (med fod); 2,4 kg (uden fod)Driftsmiljø: 10–40 °C; 10–80 % RHMedfølger: HDMI-kabel, AC-kabel (1,5 m)Markedsposition: Busine...

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skærme
Vægt: 5.68g
EAN: 8806095803043
Varenr.: 2068448
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung S27D304GAU 27" Full HD LED skærm - 100 Hz, IPS, sort
-20%1.009 kr
Før 1.259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Essential Monitor S3 (S30GD) 27" Full HD-skærm
1.176 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Essential S3 S27D304GAU 27 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz
1.329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Essential S3 S27D304GAU 27" 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Essential S3 S27D304GAU 27" 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK773 kr773 krKøb
2Proshop DK779 kr818 krKøb
3Boligcenter DK989 kr989 krKøb
4Vivas DK1.009 kr1.088 krKøb
5Teknikproffset DK1.176 kr1.245 krKøb
6Ultrashop1.329 kr1.329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Essential S3 S27D304GAU 27" 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz

PriceData har fulgt prisen på Samsung Essential S3 S27D304GAU 27" 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz i 183 dage. Laveste pris i perioden er 700 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 879 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 780 kr.

Den nuværende pris på 773 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for Samsung Essential S3 S27D304GAU 27" 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for Samsung Essential S3 S27D304GAU 27" 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026773 kr3 kr (0%)
23. maj 2026770 kr22 kr (3%)
20. maj 2026748 kr6 kr (1%)
19. maj 2026754 kr6 kr (1%)
15. maj 2026748 kr4 kr (1%)
9. maj 2026752 kr1 kr (0%)
8. maj 2026751 kr24 kr (3%)
30. apr. 2026727 kr27 kr (4%)
29. apr. 2026700 kr17 kr (2%)
23. apr. 2026717 kr15 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret