Gå til hovedindhold

Salomon X Ultra 5 Wide GTX Herre / Mænd, black/asph./castler.-43 1/3 / UK 9 - Vandresko

SalomonSkoEAN: 0195751949606
Pris fra 968 krtil 1.399,95 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 431,95 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Salomon X Ultra 5 Wide GTX Herre / Mænd, black/asph./castler.-43 1/3 / UK 9 - Vandresko og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 968 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Outdoornu.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Salomon X Ultra 5 Wide GTX Herre / Mænd, black/asph./castler.-43 1/3 / UK 9 - Vandresko
968 kr
Til butik
Salomon X Ultra 5 Wide GTX Herre / Mænd, black/asph./castler.-43 1/3 / UK 9 - Vandresko billede

Produktinformation

5. generation af Salomons avancerede herre vandresko.Let og stabil med bred pasform, der tilbyder fremragende greb, vandtæt beskyttelse og komfort til varieret terræn.

Produktspecifikationer

Mærke: Salomon
Kategori: Vandresko
Farve: Sort
Størrelse: 43 1/3
EAN: 0195751949606
Varenr.: SA-477274-43 1/3 / UK 9
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Salomon X Ultra 5 Wide GTX Mens, Black / Asphalt
1.399,95 kr
Til butik
Salomon X Ultra 5 Wide GTX Mens, Black / Asphalt billede

Produktinformation

Salomon X Ultra 5 Wide GTX Vandresko De pålidelige og skridsikre X Ultra vandresko, med en fantastisk stabilitet, holdbarhed og ikke mindst lav vægt. X Ultra 5 Wide er lavet med en ekstra rummelig forfod, og er udstyret med de populære All Terrain Con...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Salomon
Kategori: Salomon Sko
Størrelse: 43
EAN: 0195751949606
Varenr.: 199-L47727400-43

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Salomon X Ultra 5 Wide GTX Herre / Mænd, black/asph./castler.-43 1/3 / UK 9 - Vandresko koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Salomon X Ultra 5 Wide GTX Herre / Mænd, black/asph./castler.-43 1/3 / UK 9 - Vandresko koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Outdoornu.dk968 kr968 krKøb
2Pro Outdoor1.399,95 kr1.399,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Salomon X Ultra 5 Wide GTX Herre / Mænd, black/asph./castler.-43 1/3 / UK 9 - Vandresko

PriceData har fulgt prisen på Salomon X Ultra 5 Wide GTX Herre / Mænd, black/asph./castler.-43 1/3 / UK 9 - Vandresko i 147 dage. Laveste pris i perioden er 968 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 1.399,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.191 kr.

Den nuværende pris på 968 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Salomon X Ultra 5 Wide GTX Herre / Mænd, black/asph./castler.-43 1/3 / UK 9 - Vandresko. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Salomon X Ultra 5 Wide GTX Herre / Mænd, black/asph./castler.-43 1/3 / UK 9 - Vandresko de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. jun. 2026968 kr431,95 kr (31%)
3. jun. 20261.399,95 kr431,95 kr (45%)
24. maj 2026968 kr431,95 kr (31%)
23. maj 20261.399,95 kr431,95 kr (45%)
21. maj 2026968 kr431,95 kr (31%)
3. mar. 20261.399,95 kr431,95 kr (45%)
27. jan. 2026968 kr431,95 kr (31%)
26. jan. 20261.399,95 kr431,95 kr (45%)
20. jan. 2026968 kr431,95 kr (31%)
19. jan. 20261.399,95 kr383,95 kr (38%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret