Gå til hovedindhold

Salomon Mens XA Pro 3D V9 Gore-Tex (Sort (BLACK/PHANTOM/PEWTER) 42)

SalomonFriluftslivEAN: 0195751383486
Pris fra 998 krtil 1.449,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 451,95 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 980 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Salomon Mens XA Pro 3D V9 Gore-Tex (Sort (BLACK/PHANTOM/PEWTER) 42) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 998 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Salomon XA Pro 3D V9 GTX, trailsko, herre, sort
-31%998 kr
Før 1.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Salomon XA Pro 3D V9 GTX, trailsko, herre, sort billede

Produktinformation

Salomon XA Pro 3D V9 GTX er en sko designet til krævende forhold med fokus på stabilitet og slidstyrke. Skoen er udstyret med Quicklace®-snøresystem, der giver en hurtig og præcis pasform. Med en GORE-TEX-membran er skoen vandtæt og sikrer tørre fødder i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Salomon
Kategori: Trailsko
Farve: Black/Phantom/Pewter
Størrelse: EU42 / UK8 / US8,5
EAN: 0195751383486
Varenr.: 25843-29489-81703
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Salomon XA Pro 3D V9 GTX, trailsko, herre, sort
-31%998 kr
Før 1.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Salomon Outdoor sko sort u/sikkerhed XA PRO 3D V9 GTX str 42
1.193 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Salomon Mens XA Pro 3D V9 Gore-Tex (Sort (BLACK/PHANTOM/PEWTER) 42)
1.449 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Salomon XA Pro 3D V9 GTX Mens, Phantom
1.449,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Salomon Mens XA Pro 3D V9 Gore-Tex (Sort (BLACK/PHANTOM/PEWTER) 42) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Salomon Mens XA Pro 3D V9 Gore-Tex (Sort (BLACK/PHANTOM/PEWTER) 42) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Skisport.dk998 kr998 krKøb
2AktivVinter.dk998 kr998 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.193 kr1.193 krKøb
4Friluftsland.dk1.449 kr1.449 krKøb
5Pro Outdoor1.449,95 kr1.449,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Salomon Mens XA Pro 3D V9 Gore-Tex (Sort (BLACK/PHANTOM/PEWTER) 42)

PriceData har fulgt prisen på Salomon Mens XA Pro 3D V9 Gore-Tex (Sort (BLACK/PHANTOM/PEWTER) 42) i 177 dage. Laveste pris i perioden er 980 kr (registreret d. 24. april 2026), højeste er 1.193 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.055 kr.

Den nuværende pris på 998 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Salomon Mens XA Pro 3D V9 Gore-Tex (Sort (BLACK/PHANTOM/PEWTER) 42). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Salomon Mens XA Pro 3D V9 Gore-Tex (Sort (BLACK/PHANTOM/PEWTER) 42) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026998 kr8 kr (1%)
24. maj 2026990 kr8 kr (1%)
8. maj 2026998 kr18 kr (2%)
24. apr. 2026980 kr60 kr (6%)
18. apr. 20261.040 kr3 kr (0%)
15. apr. 20261.043 kr6 kr (1%)
11. apr. 20261.049 kr54 kr (5%)
3. apr. 2026995 kr54 kr (5%)
19. mar. 20261.049 kr104 kr (9%)
18. mar. 20261.153 kr40 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret