Gå til hovedindhold

Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 Dampstrygejern/håndholdt stofdamper 1700W Sort Blå Guld

Russell HobbsTelefonledningerEAN: 5038061136302
Pris fra 360 krtil 559 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 199 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 314 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 Dampstrygejern/håndholdt stofdamper 1700W Sort Blå Guld og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 360 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 Dampstrygejern/håndholdt stofdamper 1700W Sort Blå Guld
360 kr
Til butik
Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 Dampstrygejern/håndholdt stofdamper 1700W Sort Blå Guld billede

Produktinformation

Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 - Dampstrygejern/håndholdt stofdamper med automatisk afbrydelse - såleplade: keramik - 1700 W

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 28370-56
EAN: 5038061136302
Varenr.: 1001040087
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Russell Hobbs Steam iron/handheld fabric steamer Steam Genie 2in1 28370-56
363 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Russell Hobbs Garment steamer 28370-56 Steam
-10%429 kr
Før 479 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Russell Hobbs Garment steamer 28370-56 Steam billede

Produktinformation

Steam Genie 2 i 1 har utformats för att på ett smart sätt kombinera både en steamer och ett vanligt strykjärn i en och samma apparat så att du kan njuta av det bästa från båda världar, Använd den som en steamer när du snabbt vill fräscha upp jobbskjortan eller stryka gardinerna direkt på plats eller använd den som ett vanligt strykjärn om du behöver ta itu med lite mer envisa veck. Steam Genie 2 i 1 kommer med en mängd tillbehör för olika användningsområden: Tillbehör för känsligare plagg, – Minskar risken för skador på tyger som siden och spets. Uppfräschningstillbehör –, Avlägsnar odörer, fräschar upp och rengör större material som sängkläder, madrasser, gardiner, mjuka leksaker, soffor etc. Tillbehöret för tyg -, Öppnar fibrerna i tyger så att ångan lättare kan tränga in i materialet. Detta är bra för tjockare material som rockar och kan också hjälpa till att ta bort noppor. Värmetålig förvaringspåse –, Kan användas som underlägg att vila strykjärnet på och för bekväm förvaring. Steam Genie 2 i 1 har One Temperature teknologi vilket betyder att den använder sig av en och samma temperatur som passar alla strykbara tyger. Dessutom har den supersnabb uppvärmning, på bara 60 sekunder är den redo att ta itu med dina textilier. Specifikationer: - 2 i 1 Design: Steamer och strykjärn, - 1 Temperatur, - Avlägsnar upp till 99.9% bakterier på 60 sekunder*, - Snabb uppvärmningstid – redo att användas på 60 sekunders, - Värmetålig förvaringspåse, - 1700 watt, - Keramisk stryksula, - 150 ml vattentankkapacitet, - 20g ångåtergivning med låsbar avtryckare, - Över 7 minuters ångningstid, - 3m sladd, - Ström- och temperaturindikatorlampa, - Tillbehör för känsliga plagg, uppfräschning samt tyg, - Automatisk avstängning.

Produktspecifikationer

Kategori: Ångstationer
EAN: 5038061136302
Varenr.: A19411
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 Dampstrygejern/håndholdt stofdamper 1700W Sort Blå Guld
479 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Beklædningsdamper 28370-56 Steam Genie 2in1a
-14%559 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 Dampstrygejern/håndholdt stofdamper 1700W Sort Blå Guld koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 Dampstrygejern/håndholdt stofdamper 1700W Sort Blå Guld koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK360 kr360 krKøb
2Proshop DK363 kr402 krKøb
3Teknikproffset DK429 kr488 krKøb
4Ultrashop479 kr479 krKøb
5Estore DK559 kr559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 Dampstrygejern/håndholdt stofdamper 1700W Sort Blå Guld

PriceData har fulgt prisen på Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 Dampstrygejern/håndholdt stofdamper 1700W Sort Blå Guld i 149 dage. Laveste pris i perioden er 314 kr (registreret d. 17. marts 2026), højeste er 442 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 381 kr.

Den nuværende pris på 360 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 Dampstrygejern/håndholdt stofdamper 1700W Sort Blå Guld. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Russell Hobbs Steam Genie 28370-56 Dampstrygejern/håndholdt stofdamper 1700W Sort Blå Guld de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026360 kr3 kr (1%)
2. jun. 2026357 kr9 kr (2%)
1. jun. 2026366 kr24 kr (6%)
31. maj 2026390 kr39 kr (9%)
29. maj 2026429 kr60 kr (16%)
28. maj 2026369 kr6 kr (2%)
27. maj 2026363 kr6 kr (2%)
23. maj 2026357 kr1 kr (0%)
21. maj 2026356 kr1 kr (0%)
20. maj 2026357 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret