Gå til hovedindhold

Russell Hobbs Garment steamer Steam Genie Handheld Steamer 27220-56

Russell HobbsTøjEAN: 5038061142723
Pris fra 312 krtil 559 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 247 kr (44% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Russell Hobbs Garment steamer Steam Genie Handheld Steamer 27220-56 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 312 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Russell Hobbs Steam Genie 27220-56 Håndholdt stof damper 1800W Grøn
312 kr
Til butik
Russell Hobbs Steam Genie 27220-56 Håndholdt stof damper 1800W Grøn billede

Produktinformation

Russell Hobbs Steam Genie 27220-56 - Håndholdt stof damper med automatisk afbrydelse - 1800 W

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 27220-56
EAN: 5038061142723
Varenr.: 1001116784
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Russell Hobbs Hånddamper Steam Genie 27220-56
-1%367 kr
Før 371 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Russell Hobbs Hånddamper Steam Genie 27220-56 billede

Produktinformation

- Dræber op til 99,9 % bakterier på 60 sekunder* - 1800 watt - 3 m ledning - Ledningsoprulning - Automatisk sikkerhedsslukning - 200 ml aftagelig vandtank - 28 g dampeffekt - 7 minutters damptid - Dampudløser med lås - 45 sekunds opvarmningstid - Indikatorlampe for strøm og klartemperatur - Tilbehør: Tilbehørsdel til delikate stoffer, Tilbehørsdel til polstring, Fnugbørste Denne håndholdte tøjdamper har fokus på bekvemmelighed. Produktet sparer både tid og plads, fordi der ikke er behov for et strygebræt! Den frisker tøjet op på bøjlen, dyner på sengen og kan endda bruges på polstring og tæpper. Den er klar til brug på 45 sekunder og giver dig op til 28 g damp fra en fuld beholder på 200 ml. Dens bakteriedræbende kræfter får bugt med 99,9 % af alle bakterier på 60 sekunder, hvilket giver dig ekstra ro i sindet. Den fås med tre stykker tilbehør, der dækker alle dine dampebehov; et aftageligt mundstykke til finere tekstiler, et polstringsmundstykke til møbler og en fnugbørste til at fjerne fnug og hår. Derudover betyder dens kompakte størrelse, at du kan tage den med på farten, så du undgår krøllet tøj, uanset hvor du er.

Produktspecifikationer

Kategori: Strygning
Artikel nr.: 27220-56
EAN: 5038061142723
Varenr.: 3178712
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Russell Hobbs Garment steamer Steam Genie Handheld Steamer 27220-56
-14%498 kr
Før 579 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Russell Hobbs Garment steamer  Steam Genie Handheld Steamer 27220-56 billede

Produktinformation

Med Russell Hobbs Steam Genie behövs inget strykjärn eller strykbräda, Den värms upp på 45 sekunder och ger dig upp till 7 minuters användningstid. En steamer är idealiskt när du tex vill eliminera skrynklor från sängkläder eller om du vill fräscha upp dina kläder. Reptålig, slitstark antistatisk platta i rostfritt stål och en löstagbar luddborste är praktisk för att bli av med ludd och hår på tyger. Steamern har en ånga på 28g och du kan enkelt kontrollera var du riktar ångan med hjälp av avtryckarknappen och med den stora löstagbara vattentanken på 200ml kan du ånga dina tyger i 7 minuter utan att behöva fylla på vattnet. Tack vare ett smidigt hänglås på avtryckarknappen behöver du inte hålla in knappen när du använder den. Den varma ångan fräschar upp dina kläder och avlägsnar effektivt odörer och dålig lukt och minskar risken för skadliga bakterier på tyger upp till 99,9% på 60 sekunder*. Om du lämnar din Steam Genie påslagen stängs den automatiskt av efter 15 minuter om den inte används och den har även en 3 meter lång sladd. Specifikationer: - Inget strykjärn eller strykbräda krävs, - 1800W, - Dödar 99,9 % av bakterierna på 60 sekunder*, - 28 g ånga, - Snabb uppvärmningstid på 45 sekunder, - Upp till 7 minuters ångtid, - Automatisk säkerhetsavstängning efter 15 minuter, - Avtryckarlås, - Luddborstfäste, - Löstagbar 200 ml vattentank, - 3m lång sladd.

Produktspecifikationer

Kategori: Steamers
EAN: 5038061142723
Varenr.: C28864
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Beklædningsdamper Steam Genie Håndholdt Steamer 27220-56
559 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Russell Hobbs Garment steamer Steam Genie Handheld Steamer 27220-56 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Russell Hobbs Garment steamer Steam Genie Handheld Steamer 27220-56 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK312 kr312 krKøb
2Proshop DK367 kr406 krKøb
3Teknikproffset DK498 kr547 krKøb
4Estore DK559 kr559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Russell Hobbs Garment steamer Steam Genie Handheld Steamer 27220-56

PriceData har fulgt prisen på Russell Hobbs Garment steamer Steam Genie Handheld Steamer 27220-56 i 185 dage. Laveste pris i perioden er 312 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 503 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 427 kr.

Den nuværende pris på 312 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Russell Hobbs Garment steamer Steam Genie Handheld Steamer 27220-56. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Russell Hobbs Garment steamer Steam Genie Handheld Steamer 27220-56 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026312 kr57 kr (15%)
30. maj 2026369 kr2 kr (1%)
29. maj 2026371 kr18 kr (5%)
28. maj 2026389 kr40 kr (9%)
25. apr. 2026429 kr28 kr (7%)
9. apr. 2026401 kr29 kr (7%)
8. apr. 2026430 kr38 kr (10%)
3. apr. 2026392 kr39 kr (9%)
2. apr. 2026431 kr39 kr (10%)
1. apr. 2026392 kr57 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret