Gå til hovedindhold

Thorkild Larsen Rund plastledning PKL 2x0,75 mm², 10 meter, hvid

Thorkild LarsenKablerH03VV-F certificeret kvalitetElektriske installationer og belysningEAN: 5703873207891

Rund plastledning PKL 2x0,75 mm² i hvid fra Thorkild Larsen. 10 meter kvalitetskabel til indendørs brug med H03VV-F certificering for sikker installation. Læs mere

Pris fra 34 krtil 65,55 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 31,55 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rund plastledning PKL 2x0,75 mm², 10 meter, hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 34 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rund plastledning PKL 2x0,75 mm², 10 meter, hvid
34 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Lampeledning, 10 meter, hvid
35 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rund plastledning PKL 2x0,75 mm², 10 meter, Hvid
35 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rund plastledning PKL 2x0,75 mm², 10 meter, hvid
40 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rund lampeledning 2x0,75 mm² i hvid - 10 meter
44 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ledning H03VV-F Rund 2x0,75 hvid, 10 meter
64 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Ledning H03VV-F Rund 2x0,75 hvid, 10 meter
65,55 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rund plastledning PKL 2x0,75 mm², 10 meter, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rund plastledning PKL 2x0,75 mm², 10 meter, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline34 kr34 krKøb
2LampeGuru.dk35 kr35 krKøb
3LavprisEl35 kr35 krKøb
4BilligVVS DK40 kr40 krKøb
5LavprisVVS44 kr44 krKøb
6CS MEGASTORE DK64 kr103 krKøb
7EL-GROSSISTEN65,55 kr65,55 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Thorkild Larsen Rund Plastledning PKL 2x0,75 mm² 10 meter Hvid

Thorkild Larsen

Rund plastledning PKL 2x0,75 mm² i hvid fra Thorkild Larsen. 10 meter kvalitetskabel til indendørs brug med H03VV-F certificering for sikker installation.

• plastledning
• lampeledning
• elkabel
• strømkabel
• H03VV-F
• rund ledning
• 2x0,75
• indendørs kabel
• Elektriske installationer og belysning
• H03VV-F certificeret kvalitet

Beskrivelse

Thorkild Larsen rund plastledning PKL er en professionel elektrisk kabel designet til indendørs anvendelse. Med sine 2x0,75 mm² ledere og 10 meters længde giver den optimal fleksibilitet til tilslutning af belysningsarmaturer og elektriske brugsgenstande. Den hvide farve sikrer diskret installation, mens H03VV-F standarden garanterer høj sikkerhed og pålidelighed. Kablet er fremstillet af blød plast som ydermateriale, hvilket gør det nemt at håndtere og installere selv i snævre rum. Perfekt til både professionelle elektrikere og gør-det-selv entusiaster som ønsker kvalitet og sikkerhed.

Specifikationer

Form:Rund
Type:H03VV-F
Farve:Hvid
Længde:10 meter
Tværsnit:2x0,75 mm²
Yderkappe:Blød plast
Anvendelse:Indendørs
Antal ledere:2
Certificering:H03VV-F standard

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken anvendelse er denne plastledning beregnet til?

Kablet er designet til indendørs brug som tilledning til belysningsarmaturer og elektriske brugsgenstande. Det må ikke anvendes udendørs eller i fugtige miljøer.

Hvad betyder H03VV-F certificeringen?

H03VV-F er en europæisk standard der sikrer at kablet overholder strenge krav til isolering, fleksibilitet og sikkerhed for indendørs installations-kabler.

Kan kablet bruges til alle spændingsniveauer?

Denne ledning er beregnet til lavspænding op til 300/500V AC og er velegnet til almindelige husholdningsinstallationer og belysning.

Er kablet egnet til faste installationer?

Ja, den runde plastledning kan anvendes både til faste installationer og som tilledning til flytbare elektriske apparater og belysning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rund plastledning PKL 2x0,75 mm², 10 meter, hvid

PriceData har fulgt prisen på Rund plastledning PKL 2x0,75 mm², 10 meter, hvid i 179 dage. Laveste pris i perioden er 34 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 43 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 39 kr.

Den nuværende pris på 34 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Rund plastledning PKL 2x0,75 mm², 10 meter, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Rund plastledning PKL 2x0,75 mm², 10 meter, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 202634 kr5 kr (13%)
2. mar. 202639 kr2 kr (5%)
1. mar. 202641 kr2 kr (5%)
28. feb. 202639 kr2 kr (5%)
25. feb. 202637 kr1 kr (3%)
7. feb. 202638 kr5 kr (12%)
6. feb. 202643 kr5 kr (13%)
1. feb. 202638 kr5 kr (12%)
31. jan. 202643 kr5 kr (13%)
24. jan. 202638 kr5 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret